Únikovky se za poslední roky staly fenoménem a oblíbenou atrakcí pro celou rodinu nebo partu kamarádů. Spojuje je totiž několik neodolatelných lákadel – chuť se bát, adrenalin i euforie z vítězství. Hrát je mohou profíci i naprostí začátečníci. A právě proto se únikové hry za poslední roky staly oblíbeným tipem na dárek, který si kamarádi nebo kolegové věnují mezi sebou. V akci pak hledají stopy, řeší kódy a hádanky, unikají z vězení nebo se snaží vykrást banku. Společným jmenovatelem je ale jediné: zábava s těmi, které máte rádi.  

Úplně první skutečná úniková hra se objevila v Japonsku v roce 2008. Její původní tvůrce, Takao Kato, byl vášnivým fanouškem Mangy a původní myšlenka vzešla z údivu, proč se v Katově životě nikdy nestaly tak zajímavé věci jako v komiksech, které miloval. Všechno začalo jedinečným dobrodružstvím vytvořeným ve formě příběhu a poté pozváním kamarádů, aby se stali součástí akce.

Tipy na skvělé únikové hry, které vás budou bavit

Foto: se souhlasem Endorfin

Titanic

Vydejte se na dramatickou výpravu do roku 1912. Po srážce s ledovcem se vaše loď potápí v Atlantickém oceánu mezi kusy ledových ker a vy jste uvězněni v části u motoru. Cesta na palubu je ale uzamčena a vy máte jen hodinu na záchranu svého života. Co vy na to? Tato úniková je vhodná pro začátečníky i pokročilé, pro party kamarádů i teambulding kolegů, pro rozlučku se svobodou nebo rodinu s dětmi. Klidně si tu můžete dát i romantické rande ve dvou… Co si totiž budeme povídat příběh lásky Leonarda DiCapria a Kate Winslet dokáže navodit atmosféru!

Foto: se souhlasem Endorfin

Star Wars

Je občanská válka a váš tým bojuje na straně povstalců. Vašim špehům se podařilo zmocnit tajných plánů nejdokonalejší zbraně Říše – Hvězdy smrti. Princezna Leia pronásledovaná zákeřnými agenty Impéria, nahrála tyto plány do droida R2D2 a pověřila ho, aby je dopravil na Pouštní planetu – Tatooine. Vaším úkolem je najít droida a pomoci mu dostat se v záchranném modulu na Tatooine dříve, než se plánů zmocní vojáci Impéria. Jestli milujete kultovní sérii Star Wars, není co řešit! Tohle je hra pro vás. Ale dobrou zprávou je, že se jí můžete zúčastnit, i když nemáte žádné speciální znalosti ze světa Hvězdných válek. 

Foto: se souhlasem Endorfin

Freddy Krueger

Jen si to představte… spokojeně jste ulehli do postele a usnuli. Ovšem do vašeho poklidného snu se vkradl Freddy Krueger a snaží se vás zabít. Máte 60 minut na to, abyste se z této noční můry probudili. Ale nebojte se – v této únikovce na motivy nejslavnějšího hororu osmdesátých let si užijete více zábavy než strachu, takže je vhodná i pro děti od 12 let. 

Foto: se souhlasem Stips

Galactic Pioneers

Vydali jste se na dobrovolnou vesmírnou misi do hvězdného systému Elpida. Vaším úkolem je kolonizovat novou planetu. Osud vám však připravil situaci, se kterou jste nepočítali. Teď je celá vaše posádka v ohrožení a úspěch mezihvězdné mise ve vašich rukou. Budete slavit šťastný návrat domů nebo zůstanete uvězněni ve vesmíru? Těšit se můžete na 50 speciálně navržených rekvizit, zvukové i světelné efekty a autentičnost hry, o kterou se postará více jak 400 senzorů, tlačítek a obrazovek. 

Foto: se souhlasem Endorfin

Saw

Patříte mezi fanoušky legendární ságy Saw? Tahle úniková hra vás nezanechá klidným, stejně jako samotné filmy. Budete se tu rozhodovat koho obětovat a kdo by měl „přežít“ až do konce. Tak jako tak jste ale chyceni do smrtící pasti a je jen a jen na vás, jestli se vám podaří uniknout. Žádné zařízení ve hře není imitací či dekorací, ale reálně fungující past. Navíc tato hra má několik scénářů a je na vás, jakou cestou se vydáte.

Foto: se souhlasem The Chamber

Dům duchů

Atmosféra jako vystřižená z hororu Exorcista. Starý viktoriánský dům, vrzající podlaha, podivné zvuky a stěny, které kdyby mohly mluvit, nebylo by to pěkné povídání. Vydejte se do světa, který Vám připomene lehkost bytí Vašeho každodenního života. Do světa, kde samovolně se přemisťující předměty, práskající dveře a hlasy linoucí se ze zdí budou jen začátkem. Zvládnete jako experti na paranormální jevy porazit nepřítele kterého nevidíte?

Foto: Shutterstock, se souhlasem Endorfin, Stips, The Chamber

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
4 Komentářů
  1. Já jsem na toto již stará a neláká mne tento typ zábavy, ale naše dospělé děti to mají rády.

  2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    zábava pro mladé, já bych se asi už trochu obávala…:-)

  3. LucieGajdíková 1 rokem ago

    Unikovky s přítelem milujeme a brzy se chystáme jít na další 😁

  4. NelaVávrová 1 rokem ago

    super článek, ale pro menší doporučuji i Majalend v Praze 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account