Ano, můžete namítnout, že podzim a nové kozačky už jsou za rohem (nebo v poště) a péče o chodidla jde na druhou kolej. Nenechte se ale mýlit… S příchodem babího léta a nových módních trendů je docela solidní šance, že ještě několikrát obujete své oblíbené pantofle, sandály nebo otevřené lodičky. Abychom vám ušetřili cestu do salonu krásy, vezměte péči o svá chodidla na závěr sezóny do svých rukou (doslova!) a inspirujte se tipy a triky nejlepších pedikérek v oboru. 

Než si pořídíte spolehlivé pomocníky, dostali jsme odpovědi na nejčastější otázky:

Jak často domácí pedikúru absolvovat?

Ideální načasování je jednou za čtyři týdny, ale záleží na stavu vašich chodidel. Pokud častěji chodíte na podpatcích nebo ve svém zaměstnání často stojíte, je docela možné, že budou vaše nohy potřebovat intenzivnější péči. Po péči nevynechejte ani harmonizační masáž chodidel, která prospěte celému tělu, zklidní mysl a celkově vás nabije energií.

Jaký je nejlepší způsob, jak ošetřit mozoly na nohou?

Oblíbeným trikem pedikérek je namáčení chodidel v epsomské soli. Bude vám stačit přidat pár šálku do horké koupele, což pomáhá změkčit pokožku nohou a připravit mozoly na ošetření. Bonusem navíc je naprosto uvolňující pocit celého těla! 

Proč mi praská kůže na patách? 

Nohy vás nosí celý den a namáháním může snadno dojít k popraskání a odlupování kůže. V některých případech samozřejmě může mít praskání kůže i jiné příčiny ( např. plísňová infekce), takže pokud problém přetrvává je určitě vhodné navštívit lékaře. Za nejčastějšími důvody však stojí dehydratace. Nedostatek tekutin dokáže snadno vyvolat únavu a vysušit vaši pokožku. A to i na chodidlech. Ruku na srdce, kolik vody jste dnes vypili? 

Jak rychle vyléčit puchýře? 

Puchýře na chodidlech vznikají kvůli tlaku či otěru, ve vlhku a teple. Kombinace těchto podmínek je pro jejich tvorbu takřka ideální. Pokud je to možné, puchýře nijak neporušujte a nechte je svému osudu. Nedotýkejte se zbytečně jejich okolí a počkejte, jakmile se rána zahojí. A pořiďte si boty, které vás nebudou trápit… Zatímco vaše nejmilejší botky vám vždycky dobře sloužily, je docela možné, že s věkem se mírně mění vaše noha, co do délky, ale i do šířky. Změny nejsou nijak závratné, ale na otlačená chodidla a puchýře to bohatě stačí. 

K provedení domácí pedikúry vám stačí několik pomůcek:

Foto: se souhlasem Profimed

Keramická pemza

Investujte do kvalitní oboustranné keramické pemzy s praktickou dlouhou rukojetí, která je pro odstranění ztvrdlé kůže z chodidel a pat naprosto ideální. Nejdříve kůži na nohou navlhčete a osušte. Hrubou stranou pemzy odstraňte krouživým pohybem a jemným tlakem tvrdou kůži. Jemnou stranou pak pokožku uhlaďte a následně promasírujte krémem. Pemzu po použití opláchněte čistou vodou a před dalším použitím nechte vyschnout.

Pemza, Twezerman (prodává Profimed)

Foto: se souhlasem Kulina

Kleštičky na nehty

Kleštičky na nehty u nohou jsou silnější než nůžky a tedy i pohodlnější pro zkracování nehtů na prstech nohou. Díky ergonomickému tvaru pak skvěle padnou do ruky. 

Kleštičky na nehty, Zwilling (prodává Kulina)

Foto: se souhlasem Notino

Pilník na nehty

Perfektní tvar zajistí vašim nehtům kvalitní pilník na nehty. S ním je snadno vytvarujete, zkrátíte a předejdete jejich třepení nebo lámání. Stačí jej přiložit k nehtu a jemnými tahy v jenom směru pilovat.

Pilník na nehty, NeoNail (prodává Notino)

Foto: se souhlasem Mall

Peeling na chodidla

Možná provádíte peeling vaší pokožky pravidelně, ale nezapomínáte také na chodidla? Klíčem k hladké a pružné pokožce vašich nohou je peeling, který hloubkově hydratuje, intenzivně regeneruje a urychluje obnovu rozpraskané kůže. Navíc tím dodáte svým chodidlům potřebnou úlevu. Peeling stačí nanést v malém množství (nejen) na poškozené oblasti nohou, jemně vmasírovat a opláchnout.

Peeling na chodidla s přírodní pemzou, Bielenda (prodává Mall)

Foto: se souhlasem Kneipp

Krém na chodidla

Posledním (a nejdůležitějším) krokem v péči o vaše nohy je bezesporu jejich hydratace. Vsaďte na účinný mix látek, který snadno změkčí popraskaná místa na chodidlech a zbaví je zbytků ztvrdlé kůže. Navíc při dlouhodobějším používání může vést i k prevenci proti plísním na nohou.  

Mast na zrohovatělou kůži chodidel, Kneipp (prodává Kneipp)

Foto: Shutterstock, se souhlasem Profimed, Kulina, Notino, Mall, Kneipp

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
3 Komentářů
  1. Super vychytávky a zajímavý článek.

  2. Kristýna Štírová 2 roky ago

    Super rady. Jsem celý den na nohou, takže se o ně samozřejmě starám. I když nejvíce si nohy stejně odpočnou, když je natáhnu na gauč a chvíli relaxuju. Hodně se nám líbily sedací soupravy z pravé kůže a tak jsme si na https://lumax-nabytek.cz/sedaci-soupravy-z-prave-kuze jednu takovou taky pořídili. A jako teda je to gauč jako blázen, ale taky maximálně pohodlný. 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account