Karnevaly a maškarní plesy jsou skvělou zábavou pro děti všech věkových kategorií. Připravit dítě na tyto akce může být stejně vzrušující jako samotná událost. Zde je několik tipů a nápadů, jak se na karneval či maškarní ples připravit.

Výběr kostýmu

Zásadní je výběr kostýmu. V první řadě byste měli zohlednit preference vašeho dítěte. Chce se obléknout za svou oblíbenou filmovou postavu, superhrdinu nebo možná za zvířátko? Děti milují představu, že se mohou proměnit v cokoli chtějí. Tato část přípravy na karneval či maškarní ples může být skvělou příležitostí pro rozhovor s dítětem o jeho fantaziích a zájmech.

Inspirace pro kluky

Pokud hledáte inspiraci, podívejte se na Kostýmy pro kluky. Firma Heliumking nabízí širokou škálu kreativních a zábavných kostýmů pro chlapce. Na výběr je z mnoha kategorií – od tradičních rytířů a pirátů až po moderní superhrdiny a postavy z oblíbených filmů a seriálů. Takový kostým může dětem přinést hodiny zábavy a umožnit jim, aby se opravdu vžily do role své oblíbené postavy.

Roztomilé a pohodlné kostýmy pro nejmenší

Pro menší děti může být ideální volbou něco pohodlného a roztomilého, jako jsou třeba Morfy dupačky, které prodává web Promrknousky.cz. Tyto kostýmy jsou navrženy s ohledem na pohodlí a snadné oblékání, což je důležité pro malé děti. Zároveň jsou ale také veselé a barevné, takže dítě bude vypadat skvěle.

Kostýmy pro filmové fanoušky

A pokud je vaše dítě fanouškem filmů, filmové kostýmy jsou ideální volbou. Může se převléknout za svou oblíbenou postavu z filmu a stát se na jeden den součástí svého oblíbeného filmového světa. Je to skvělý způsob, jak podpořit dětskou fantazii a kreativitu.

Výroba kostýmu doma

Pokud máte chuť a čas, můžete vyrobit kostým doma. Toto může být zábavná a tvůrčí aktivita pro celou rodinu. Můžete například vytvořit jednoduchý kostým krále nebo královny pomocí staré záclony a nějakých ozdob. Zde je odkaz na český videonávod, jak si vyrobit kostým doma. Pro další inspiraci můžete navštívit také stránky jako Pinterest, nebo v našem starším článku ZDE.

Foto: Pixabay

Příprava na samotnou akci

Připravte své dítě na atmosféru karnevalu nebo maškarního plesu. Vysvětlete mu, co může očekávat, jaké budou hry, jak se bude tančit a co všechno se bude dít. Pokud má dítě trému, je důležité mu říci, že hlavním cílem je se bavit a ne získat první místo v soutěži o nejlepší kostým.

Doplnění kostýmu

Ať už jste kostým koupili nebo ho vytvořili sami, můžete ho doplnit o různé příslušenství. Tím může být koruna pro princeznu, meč pro rytíře, nebo třeba křídla pro motýlka. Toto vše můžete opět vyrobit a nebo navštívit místní hračkárnu.

Foto: Pixabay

Tagy:
6 Komentářů
  1. NelaVávrová 11 měsíců ago

    Jako děti jsme si tvořili kostými, nyní moje neteřinka spíše nakupuje v obchodě kostými, tam je to neustále lákadlo 🙂 Moderní doba jako je Elsa, Locika 😀

  2. Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

    No naštěstí, když jsem měla děti malé, tak akcí bývalo minimum a také nároky na kostým nebyly nijak velké. Dnes naštěstí jde dost věcí koupit a ošálit lze jen ty nejmenší. Již děti školkového věku mají přesnou představu, za kterou pohádkovou postavu chtějí jít a to pak je docela oříšek. Naštěstí se dost věcí dá koupit, či sehnat z druhé ruky, ale co si budem povídat, dítě to vezme 1-2x a kostým může jít “o dům dál”.

  3. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

    Toto ponechám vyloženě na rodičích prcků…. ale kdyby mě dcera požádala o kostým pro vnoučka, a byl by jednoduchý, asi bych mu ho ušila. Nicméně vymýšlet nic nehodlám 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account