Elegantní design, efektivní hnací ústrojí v kombinaci s vysokou kvalitou, pokrokové technologie a zážitek s řízení – to je popis, který přesně charakterizuje kultovní model vozu Nissan Quashqai. Třetí generace má ale ještě něco navíc! Zajímá vás, jak si můžete řízení vozu usnadnit? Jen čtěte dál…

Třetí generaci vozu Nissan Qushqai na první pohled identifikujete jako Qashqai, ale jeho vzhled je o něco víc „svalnatější“, výraznější, s ostřejšími linkami a celkově elegantně moderní. Na první pohled vás zaujmou impozantní 20palcová kola z lehké slitiny, která se u tohoto modelu objevují vůbec poprvé. Vpředu dělá dojem zvětšená maska chladiče v chromovaném provedení a z boku působí nový Qashqai sportovněji a dynamičtěji, s jedinou „rychlou linkou“, která prochází vozem zepředu dozadu, což auto dodává atraktivní vzhled. Navíc vůz je k dispozici v 11 barvách karoserie s pěti dvoubarevnými kombinacemi, takže si vybrat budete moci až z 16 barevných variant!

Nová úroveň elegance interiéru

Kabina nového Nissanu Qashqai je prostorná, vzdušná a pohodlná, ale nejdůležitější je, že nastavuje nový standart celého segmentu i díky prémiovému pocitu, osobitému designu, vylepšené praktičnosti (to je téma hlavně pro nás ženy) a konektivitě.  

Celý interiér na vás bude působit díky novému bílému osvětlení harmonickým a uklidňujícím dojmem. Designéři věnovali velkou pozornost ergonomické a estetické kvalitě tlačítek a spínačů s vysoce kvalitní hmatovou odezvou, která vám dá při řízení pocit jistoty.

Přivítejte E-Power!

Nový Qashqai pinese zanedlouho do Evopy i R premiéru inovativního a jedineného systému pohonu e-POWER spolenosti Nissan. Systém e-POWER, klíový prvek ve strategii Nissan Intelligent Mobility, pedstavuje unikátní pístup k elektrifikaci a pináší do každodenního používání automobilu ješt více radosti a potšení z jízdy. 

Jedineným prvkem systému e-POWER je skutenost, že zážehový motor slouží výhradn jako generátor elektrické energie, zatímco kola jsou pohánna elektromotorem. To znamená, že motor mže vždy bžet v optimálním režimu, což vede k vynikající úinnosti a nižším emisím CO2 i spoteb ve srovnání s tradiním spalovacím motorem. Systém má pi tom pro potenciálního zákazníka ješt jednu velkou výhodu: pracuje spomrn malou baterií, která nezabírá píliš mnoho prostoru – a navíc nijak dramaticky nezvyšuje cenu vozu, který tak bude dostupnjší než klasické elektromobily. 

Vylepšený asistenční systém ProPilot

Nový Qashqai bude vybaven novou generací asistenního systému ProPILOT, který je vlastn vylepšenou verzí adaptivního tempomatu s mnoha dalšími asistennínmi funkcemi. ProPILOT s funkcí Navi-link byl navržen tak, aby snižoval únavu a stres pi ízení a aby jeho používání bylo velmi intuitivní. (Systém bude k dispozici pouze pro verze s pevodovkou Xtronic) 

ProPILOT s funkcí Navi-link dokáže vz napíklad v popojíždjící kolon zastavit a zase rozjet, pokud se auta ped ním rozjedou do tí sekund. Umí teba ale i upravit rychlost vozu v zatáce, nebo ji snížit, pokud idi napíklad hodlá sjíždt z dálnice. Data potebná pro takový postup si ProPILOT automaticky bere z navigace ve voze. 

Aktuální verze systému ProPILOT umí ale i víc: když vz pejede do nižší rychlostní zóny na dálnici, je schopen peíst dopravní znaky a vzít do úvahy údaje o rychlostním limitu z naviganího systému a zpomalí Qashqai na píslušnou rychlost, což znamená, že idi nemusí run nastavovat rychlost tempomatu. 

Foto: archiv

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account