“Možná jsem jako dítě četl až moc komiksů. V komiksu to vždy vypadá, že hrdinové chtějí zachránit svět. Připadalo mi tak, že bych se měl pokusit udělat ze světa lepší místo, protože pravý opak nedává žádný smysl.”
Musk má celoživotní vizi, chce dobýt vesmír a osídlit Mars. A není to jen výstřelek miliardáře, který neví co s penězi. Musk věří, že v horizontu stovek nebo tisíce let bude lidstvo řešit existenciální krizi a přežití nám zajistí pouze osídlení jiné planety. Já vím, nám to zní jako sci-fi, ale jak dalece jsme schopni vidět do budoucnosti? 
Vše, co Elon ve svém životě dělá, dělá na 200%. S maximálním nasazením se věnuje Tesle i SpaceX, svým dětem i dalším projektům. Jak to už u výjimečných lidí bývá, jeho povaha je pro mnohé tvrdým oříškem. Nároky, které má na své zaměstnance, vydrží dlouhodobě jen hrstka z nich. V osobních vztazích se mu také nedaří. Srovnávají ho s Billem Gatesem i Stevem Jobsem, mnozí ale tvrdí, že je překonal. Říkají o něm, že je šílený, ale možná je to jeden z mála lidí na světě, který to má v hlavě překvapivě srovnané. Ví, co chce. A nejen to, on ví, co by lidstvo mělo chtít a kam by se mělo posunout. A je odhodlaný do toho vložit veškerý svůj intelekt i své peníze. 
Celý jeho příběh je pro mě lekcí o vizi, touze a odhodlání. O schopnosti jít si za svým, i když se vám celý svět směje. Pokračovat dál a pracovat na tom, co považujete za správné, ať jste na vrcholu nebo máte v kapse jen dolar. Mohou se vám vysmívat, mohou vás podceňovat, ale když víte, kam směřujete a dáváte do toho všechno, prostě nemůžete neuspět.
Tato kniha mě dostala, vážně. Doporučuji její přečtení úplně všem, ať vás technický svět baví nebo ne. Poznat Elona Muska takto zblízka byl velký zážitek !

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account