Den matek se blíží! Všechny maminky dobře vědí, že ty nejlepší dárky pocházejí od srdce. A když je pak vytvoří ještě jejich děti, o nejlepší dárek je prostě postaráno. Proto pokud hledáte inspiraci, jak strávit hezké odpoledne s vašimi ratolestmi a vytvořit si krásnou vzpomínku s osobním dotekem, čtěte dále. Našla jsem pro vás super nápady, které s vaší pomocí hravě zvládnou batolata, školkou povinné děti i předškoláci. A spolehlivě vykouzlí úsměv na tváři každé mamince. 

Čím potěšit maminku ke Dni matek? 

Foto: Pinterest / Sussie Bell

Strom lásky

Spojte příjemné s užitečným a vytvořte si do svého obývacího pokoje s dětmi nádhernou dekoraci. Stačí vám k tomu barevné papíry, provázek, lepidlo, váza a jarní větvička. Pak už zbývá jen s dětmi vytvořit dvoubarevné srdíčka, přilepit k nim provázet a naaranžovat do větvičku.

Foto: Pinterest / Ryan Dausch

Kornout jarních sušenek

Spojte příjemné s užitečným a upečte s dětmi krásné jarní sušenky, které pak mohou naskládat do ručně udělaných kornoutů z barevných papírů a ovázaných barevnými stužkami. Recept na sušenkové těsto najdete online, ale pokud chcete ušetřit čas a nervy neváhejte nakoupit třeba už hotové linecké těsto. Pak už stačí použít vykrajovátka a barevné sady na zdobení. Fantazii se meze nekladou.

Foto: Pinterest / Lia Griffith

Kniha „o mé mamince“

Nádherná vzpomínka, u které se budete dojímat roky. Nechte děti, aby svými slovy popsaly jaká jste. Šablonu na knihu můžete vytvořit na počítači, ale klidně i nakreslit rukou. Děti se pak postarají o úvodní obrázek a její vyplnění (se kterým samozřejmě dětem školou nepovinným můžete pomoci). Skvělé jsou otázky typu: barva očí mojí maminky, její nejoblíbenější jídlo, její nejoblíbenější pití, co maminka nejraději dělá, co na mamince mám nejraději, jaká je její oblíbená barva… Určitě vás ale napadne spousta dalších.

Foto: Pinterest / Danielle Occhiogrosso

Malované kuchyňské náčiní

Povalují se vám v kuchyni nějaké staré dřevěné vařečky? Darujte je dětem pro jejich tvoření. Snadno tak pomocí fixů mohou vytvořit portréty celé vaší rodiny a udělat dárek nejen pro vás, ale třeba i pro babičku nebo kamarádku.

Foto: Pinterest / Buggy and Buddy

Rámeček na fotografie ze Scrabblu

Pokud jste doma ochotni rozloučit se se starým balením společenské hry Scrablle (u nás se například postupem času poztrácela řada písmenek, takže jsme museli koupit novou hru) , pak je toto ideální dárek pro všechny maminky. Kupte dětem rámeček na fotografie, které mohou pomocí lepidla a kostiček Scrabblu vyzdobit podle vlastní fantazie. 

Foto: Pinterest / Kailo Chic Life

Stylové chňapky na nádobí

Většina dětí miluje se svými maminkami péct cukroví, dorty a buchty. Proto je skvělým nápadem vytvořit s nimi stylové chňapky na nádobí. Fantazii se meze nekladou, ale například ty ozdobené kuličkami (chlupaté kuličky a univerzální lepidlo koupíte v papírnictví) budou ozdobou vaší kuchyně.

Foto: Pinterest / Studio Diy

Papírové květiny na tužce

Papírové květiny jsou skvělou a udržitelnou zábavou, ale ještě krásnou vzpomínkou. Budete k nim potřebovat tužky, barevný krepový papír, lepidlo a krapet zručnosti. Stačí, když nastříháte různě velké proužky krepového papíru a ty děti omotají kolem tužky do tvaru okvětních lístků. Nejblíže ke středu tužky umístěte ty, které mají symbolizovat pestík a zbytek pak vytvořte z papírů, které budou znázorňovat lístky. Nakonec použijte zelený barevný papír, kterým vytvoříte stonek.

Foto: Pinterest / The House That Lars Built

Sladké vzkazy

Není nic více dojemné než sladký vzkaz napsaný ze srdce od vašich dětí. Vytvořte ho pomocí barevných papírů, na které obkreslete ručičky svých ratolestí. Ty pak stačí vystříhat a přidat jako šablonu ještě barevná srdíčka. Na ty pak pomozte dětem napsat hezký vzkaz. Vše slepte pomocí lepidla na papír a vložte do barevné obálky.

Foto: Pinterest / Brian Woodcock

Miska z okvětních lístků

Děti si vždycky užívají spoustu zábavy při jakékoliv činnosti z plastelíny, moduritu nebo z keramické hlíny. Chcete-li se s dětmi pustit do tvoření, vyzkoušejte udělat mističku ve tvaru okvětních lístků. Pokud budete používat zapékací hmotu, vložte na dno například rýži, díky které vám mističku zůstane v požadovaném tvaru i po upečení.

Foto: Pinterest / Brian Woodcock, Danielle Occhiogrosso, Sussie Bell, Ryan Dausch, Lia Griffith, Kailo Chic Life, Studio Diy, Buggy and Buddy, The House That Lars Built

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
5 Komentářů
  1. Irena H. 2 roky ago

    To je božííí 🙂

  2. Moc hezké dárky.

  3. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Krásné, maminky budou nadšené 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account