Ženy fantazírují o spoustě věcí: například o neuvěřitelné dovolené, vysněném partnerovi, novém domě nebo životě. Kdo ví… jednoho dne se vše může stát realitou. Pokud jde ale o sexuální fantazie, ne každý scénář by měl být v reálném životě naplněn. Na druhou stranu přemýšlení o tabuizovaném sexuálním aktu nebo situace může být víc než erotické, i přesto, že je nechcete ve skutečném životě prožít. Místo toho mohou tyto fantazie nabídnout mnoho emocí, které nám nás naplní v každodenním životě. 

Jaké jsou nejpopulárnější sexuální fantazie a představy podle sexuologů?

Být ovládána

Hledáte svého Christiana Graye z 50 odstínů šedi? Podle průzkumu více než 65 procent žen fantazíruje o sexuální dominanci. Pro mnoho žen je tento pocit lákavý hlavně z důvodu, že se vzdávají veškerého pocitu kontroly. Jsou submisivní vůči člověku, který se jich dotýká, a podvědomě si dávají svolení k orgasmické divokosti a momentům, kdy se nemusí držet zpátky. Fantazie o ovládnutí neznamenají, že jste slabí nebo váš partner je nad vámi. Naopak tyto fantazie zhmotňují touhu se vzdát kontroly nad vaším vlastním životem a zhmotnit vaše senzorické vzrušení. 

Zažít trojku

89 procent respondentů dotazovaných slavných sociálním psychologem Justinem Lehmillerem pro jeho knihu Řekni mi, co chceš, připustilo, že fantazíruje o tom, že prožije sex ve společnosti jiných lidí. Ti ve vztahu pak dodávají, že by bylo ideální, kdyby alespoň jeden z nich byl jejich partner. Fantazie být středem pozornosti a žádaná ve skupině více lidí mohou paradoxně vysílat signál o touze být viděn. 

Mít sex s jinou ženou (ženami)

I pokud jste se se vždycky pasovaly jako čistě heterosexuální, sen o sexu s jinou ženou nemusí nutně znamenat, že jste „na holky“. Fantazie o jiné ženě může být jen touha po potěšení způsobem, kterému ženy dobře rozumějí. Zvlášť v segmentu orální či klitorální stimulace. Snění o malém „dámském večírku“  tedy může být spíše o osvobození než o sexuální orientaci a nebo může jít klidně o obojí. Genderové fantazie mohou naznačovat touhu vymanit se ze sociálních povinností, které na nás kladou genderová omezení. 


Užívat si dovádění na veřejnosti

Pokud jste někdy měli sex jako host v něčím domě, víte, že vzrušení z dopadení snadno může způsobit, že váš akt bude mnohem žhavější než v běžném životě. Podle nedávno studie celých 57 procent žen fantazíruje, že posunou věci ještě o krok dále, a budou mít sex na veřejném místě. Při fantaziích s publikem nebo případným efektem dopadení se cítí mnohem svobodní a samotná představa, že by mohly svým sexuálním výkonem vzrušit i ostatní, je nesmírně lákavá. Jen proto, že se vám líbí myšlenka být „nahá“ před ostatními, nemusí nutně znamenat, že máte exhibicionistické manýry. Takové fantazie vám umožňují zapojit se do imaginárních scénářů bez komplikací jako je žárlivost, ublížení, urážení nebo dokonce riziko zatčení. 

Prožít sex s úplným cizincem

Už se někdy ve vašich sexuálních fantaziích objevil úplně cizí muž? Kladnou odpověď podle průzkumu magazínu Journal of Sexual Medicine, vám dá více jak 50% žen. Anonymita totiž umožňuje lidem vyhnout se problémům jako je citové pouto, intimita nebo žárlivost. Nejosobnější povaha cizí fantazie může také neznačovat, že se snažíte odpoutat od něčeho, co nemá nic společného s vaším vztahem. Takové představy proto mohou vyjádřit touhu zbavit se tlaku, povinností a odpovědnosti vůči ostatním v našem každodenním životě. 

Mít sex se vzdáleným známým

Mnoho žen fantazíruje o sexu se svým šéfem, kamarádem manžela nebo sousedem. Někým, kdo je pro ně známý, ale sexuální vztah s ním by byl více než nebezpečný. Jedním z největších nepřátel sexuální touhy a uspokojení je totiž nuda. Zvlášť v dlouhodobým vztazích je to velkým problémem. Proto ve svým fantaziích často utíkáme skutečnostem, které se pravidelně objevují ve vašem reálném životě, a láká nás tajemství, zvědavost a představivost nového objektu zájmu.

Míchat bolest s potěšením

A jsme zase zpátky u filmu 50 odstínů šedi… 65 procent žen fantazíruje o bolesti, ať už ve formě výprasku, kousání nebo kapání horkého vosku. Takové fantazie jsou o vzdání se kontroly, což je způsob, jakým lidé nejraději zapomínají sami na sebe. Fyziologicky způsobená bolest probouzí tělo, takže je citlivější na potěšení. Může to být skvělým způsobem předehry, která před hlavní událostí nastaví laťku očekávání a potěšení na nové úrovni. Dynamika zde obvykle zahrnuje kontrolu: buď získání pocitu kontroly (obvykle pro osobu provádějí bolest), nebo vzdání se kontroly (pro osobu, která bolest přijímá).

Milovat se na romantickém místě

Opuštěná pláž, seník nebo les… podle nedávné studie, které se zúčastnilo 1000 žen, až 85 procent z nich sní o sexu na romantickém místě. Na místě, které ve vašem běžném životě slouží pro stavění hradů z písku s dětmi nebo procházky po lese s rodinou. Ve vašich snech se z nich stane místo, kde se může stát neočekávané. Můžete se tu uvolnit a prožít v daném okamžiku orgasmické spojení a pocit blaženosti. Co může být více sexy?

Foto: Shutterstock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account