501

Nákup elektrického vozidla má své výhody: EV jsou šetrnější k životnímu prostředí, mají nižší provozní náklady po celou dobu své životnosti než vozy se spalovacími motory a nabízejí jedny z nejlepších hodnocení bezpečnosti a techniky na trhu. To jsou fakta, které vás určitě napadnou jako první… Pokud ale stále váháte, nejste sami! Máme to úplně stejně. Proto jsme se na popud internetového magazínu Žena v autě vrhly do testování nového elektrického vozu Citroën Ë-C4 z ženského pohledu a našli jsme další důvody. A prozradíme vám, proč zrovna my patříme mezi fanoušky elektromobilů. 

Proč byste se také měli stát fanoušky elektromobilů? Toto jsou naše důvody:

1. Ušetří vám čas

Ano, i přes humbuk kolem doby nabíjení, vězte, že vám elektrický pohon ušetří čas. Představte si to takto: máte doma čerpací stanici. Když se vrátíte domů, strčíte trysku do auta a jdete dovnitř na večeři, hrát si s dětmi, odpočívat na gauči, pracovat, plést, jdete spát a nebo cokoliv jiného, co vás napadne a budete na to mít chuť. Když odcházíte další den do práce, stačí vyndat trysku z auta. Takový je život s EV, kromě toho, že se nemusíte bát účinků toxického benzínu na vaší rodinu. Ano, je to s nadsázkou řečeno, ale je to tak. 

Foto: se souhlasem Citroën

Elektrický automobil samozřejmě můžete nabíjet také v práci nebo když jdete pro pravidelný nákup potravin – zkrátka všude, kde jsou rychlodobíjecí stanice k dispozici. A těchto míst po celé České republice raketově přibývá. Doba dobíjení na 80 % baterie u Citroën Ë-C4 na veřejné rychlodobíjecí stanici o výkonu 100 kW je přibližně 30 minut. Takže i pokud zůstanete v autě, máte pro sebe ideální „chvilku“ na projetí aktuálních sociálních sítí, přečtení pár stránek vaší oblíbené knihy nebo přípravu na další poradu, která vás ten den čeká. Nabíjecí zásuvka je opatřena barevnou diodou, která vizuálně provází celý proces dobíjení. Dobíjení je velmi snadné a lze jej naplánovat nebo odložit, aby bylo možné využívat výhodnějších tarifů mimo energetickou špičku. 

2. Bude vás bavit moderním interiérem

Máte rádi poslední módní trendy nejen v módě? Baví vás moderní technologie, jež vám usnadňují život? Pak si kult elektrických vozů zamilujete. Citroën Ë-C4 je plný dotykových prvků jako je displej, na kterém si můžete naprogramovat odložené nabíjení baterie nebo třeba předehřev či klimatizaci kabiny (za nás geniální!), ale zároveň „jede“ cestou elegantní jednoduchosti, která je pro každou ženu víc než přívětivá. Celkový design vozu nabízí pohodlná městská sedadla, jež kombinují kůži a textil a množství odkládacích prostor nejen ve dveřích, ale i na středovém tunelu a uprostřed přístrojové desky. Prakticky umístěnou přihrádku na mobil s bezdrátovým nabíjením a speciální výsuvný držák na tablet před spolujezdcem si pak budete vychvalovat až do nebes. 

Foto: se souhlasem Citroën

3. Snadněji se díky němu začleníte do provozu

Je pravda, že ne pro každou ženu je to zrovna důležité, ale pro nás ano. Zvlášť při jízdě po městě zkrátka oceníme vůz, který svým rychlým zrychlením snadno vpluje do každé mezery, a díky okamžitému točivému momentu je s ním řízení mnohem jednodušší a méně stresující. Vzhledem k tomu, že díky elektrickému pohonu máte v podstatě všechen výkon vozu připravený okamžitě, můžete se mnohem snadněji dostat z odbočovacího pruhu na dálnici a zařadit se do provozu. Nulový stres pro každou (nejen) ženu za volantem! Navíc jízda v Citroënu Ë-C4 je díky měkkosti odpružení vysoce komfortní a nerovnosti vozovky díky tlumičům s hydraulickými dorazy vůbec necítíte. Náš testovací model měl 3 režimy jízdy: Normal, Eco a Sport. Napadne vás, jak se jízdní režim projeví na spotřebě a dojezdu na jedno nabití? Výrobce garantuje u tohoto elektromobilu dojezd na jedno nabití až 350 km. 

4. Okouzlí vás ticho

Pokud bychom měli napsat jen jeden jediný benefit jízdy v elektromobilu, pak je to tichý pohon. Možná někteří muži preferují vozy drnčící výbuchy benzínového motoru a jejich příjezd ohlašuje vibrující burácení o pět ulic dříve, ale to je to nás (Ženy s.r.o.) asi to poslední, co bychom si u svého vozu přály. Po týdnu jízdy v Citroënu Ë-C4 jsme si uvědomily, o kolik je život hezčí, když jedeme v elektromobilu, kde slyšíme své myšlenky. Koneckonců naše první reakce většiny z těch, co nový elektrický vůz Citroën Ë-C4 vyzkoušely, byla na kopírák stejná: „Je to opravdu zapnuté? Už mám nastartováno? Proboha, my už jedeme? To je tak tiché!“

Foto: se souhlasem Citroën

5. Děláte něco pro svou planetu

Nedávná studie Světové zdravotnické organizace (WHO) uvedla, že znečištění ovzduší způsobuje po celém světě 3 miliony předčasných úmrtí ročně. To zahrnuje různé druhy znečištění ovzduší, ale je zřejmé, že benzínové a naftové vozidla na tom mají velký podíl. Okolo ekologického zásahu elektromobilů se pohybuje neuvěřitelné množství mýtů a polopravd. Tak jako tak faktem zůstává, že nulové emise tohoto crossoveru Citroën Ë-C4 vás opravňují k parkování ve městě zdarma a speciálně vyvinutá kola Crosslight vám uspoří další energii a tím pádem budete šetřit nejen životní prostředí, ale i své peníze. 

Foto: se souhlasem Citroën

Zdroj: Citroën, WHO

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account