Cítíte se na dně? Chybí vám s příchodem nového roku optimismus a čím více vás trápí skleslá nálada? Venku je stále šero, brzy se stmívá, máme před sebou ještě mnoho týdnů zimy, dovolená v nedohlednu a vaše finanční situace po vánočních svátcích taky není zrovna růžová? Pak potřebujete „vypnout“. A skvělým způsobem, jak to udělat je pustit si pozitivní film. Pohodlně se usaďte na gauč, připravte si šálek oblíbeného čaje (nebo vína) a pusťte si jeden z filmů, které vám vykouzlí dobrou náladu prakticky na počkání.

Jaké filmy si pustit pro dobrou náladu?

Tyto snímky jste možná ještě neviděly, ale rozhodně stojí za to!

The Week of (2018)

Americká filmová komedie, jejíž režisérem je Robert Smigel. Ten rovněž spolu s hlavním hercem Adamem Sandlerem napsal scénář. Děj filmu se odehrává během týdne, na jehož konci se má odehrát svatba potomků hlavních postav a ve snímku si zahrají například Chris Rock, Rachel Dratch nebo Steve Buscemi.

Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů (2018)

Londýnská spisovatelka Juliet Ashton v roce 1946 sbírá materiál pro román o u nás poměrně neznámé události – totiž německé okupaci britských ostrovů Guernsey a Jersey v kanálu La Manche, ke které došlo v roce 1940. Silný příběh života za okupace autorku přiměje k cestě na ostrov, aniž by tušila, nakolik setkání s místními lidmi změní celý její život. Ve snímku podle knižní předlohy Annie Barrows si zahrála Lily James, Michiel Huisman, Glen Powell a Jessica Brown Findlay. 

Vždycky budeš moje možná (2019)

Slavná šéfkuchařka Shasha a hudebník Marcus se setkávají po 15 letech a pořád to mezi nimi jiskří. Oba ale mají svůj svět a přizpůsobit se jeden druhému nebude lehké. V romantické komedii v režii Nahnatchka Khana si zahrála Ali Wong, Randall Park nebo Casey Wilson. 

Ave, Caesar! (2015)

Někteří lidé mají úžasnou schopnost vyřešit i ten největší problém. Prototypem takového člověka je Eddie Mannix, jehož polem působnosti jsou hollywoodská filmová studia. Den „žehliče problémů“ Eddieho začíná brzy ráno riskantní záchranou pověsti mladičké hvězdičky, která už už padá do morálního bahna a spárů policie. Ve hvězdně obsazeném snímku si zahrál Josh Brolin, George Clooney a Scarlett Johansson. 

Like Father (2018)

Kristen Bell a Kelsey Grammer v hlavních rolích snímků vypráví příběh o workoholičce, kterou přímo na svatbě opustí budoucí manžel, takže na svatební cestě na výletní lodi skončí s otcem. S tím si ale bohužel nemá příliš co říct. O režii a scénář této romantické komedie se postarala Lauren A. Miller.

The Prom (2020)

Parta ne zrovna úspěšných broadwayských herců rozvíří poklidný život jednoho městečka v Indianě, když se zastane studentky, která chce jenom vyrazit na ples se svojí přítelkyní. Podle knihy Chada Beguelina se režie ujal Ryan Murphy a do hlavních postav obsadil Jo Ellen Pellman, Meryl Streep a Nicole Kidman. 

Dobrý Sam (2019)

Americký samaritán s dobrým srdcem zanechal na dveřích od bytu v New Yorku odkaz na místo, kde leží 100 000 dolarů. Tohoto se chytí reportérka Kate Brandleyová, kterou si zahrála Tiya Sircar, a rozhodně se zjistit identitu a důvody dobráckého strýčka Sama. Ve filmu si zahrají také Chad Connell, Marco Grazzini nebo Robert Crooks. 

(Ne)matky

Je Den matek a tři kamarádky z předměstí mají pocit, že na ně všichni zapomněli. Vyrazí proto do New Yorku, aby překvapily své dospělé syny. Vtipná komedie v hlavní roli s Angelou Bassett, Patricií Arquette a Felicity Huffman vás pobaví množstvím vtipných situací, do kterých se všechny tři ženy během výletu dostanou.

Mákni (2020)

Inteligentní, ale nemotorná osmnáctiletá Quinn se zapřisáhne, že se dostane na prestižní taneční akademii Duke a stane se profesionální tanečnicí. Hudební komedie včele se Sabrinou Carpenter, Jordanem Fisherem a Keiynanen Lonsdalem je plná skvělé muziky, originálních tanečních kreací, lásky a snahy patřit v životě mezi elitu.

Penzion osamělých srdcí (2019)

Manažerka v sanfranciské společnosti vyhraje penzion na Novém Zélandu a rozhodně se ze dne na den opustit městský život a odstartovat velkou renovaci na druhé straně světa. V romantické komedii Rogera Kumbleho na motivy scénáře Hilary Glanoy si zahrála Christina Milian, Adam Demos a Lucy Wigmore. 

Foto: Paramount Pictures

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account