Gratulujeme, máte svůj první (třetí nebo dvanáctý) balíček tarotů. Ale co teď? Zatímco se můžete dívat na různé karty, dotýkat se jich, míchat je, mluvit s nimi, snít o nich, můžete se také naučit, jak je správně vykládat. Tarot vám totiž může pomoci předvídat vaši budoucnost, lépe porozumět sami sobě a poskytnout své duši i srdci bystré čtení.

Je pravděpodobné, že váš tarotový balíček byl dodán s brožurkou sdílející význam karet a možná i pokyny pro jednoduché poznámky. Ale možná vám toto krátké shrnutí o kartách nestačí (stejně jako nám!) a chcete se do významu svého osudu ponořit hlouběji. Nedivíme se! Dozvědět se více o historii tarotu nebo alternativních způsobech vykládání karet je úžasná disciplína. A vašimi nejlepšími pomocníci v tomto budou tarotové knihy. Pojďme se do nich ponořit společně! 

Jaké tarotové knihy pro výklad vybrat:

Foto: se souhlasem Knihy Dobrovský

Pro začátečníky

Tarot: Váš osobní průvodce, Steven Bright

V knize najdete základní informace, které vám pomohou rychle začít vykládat tarotové karty, jež se používají přinejmenším od 18. století jako nástroj předvídání a vhledu. Steven Bright v ní rozvádí to nejpodstatnější, abyste s tímto základem mohli co nejdříve přistoupit k výkladu. Součástí jsou i profesionální tipy a triky, jak se stát úspěšnými vykladači. 

Foto: se souhlasem Knihy Dobrovský

Pro inspirativní ženy

Tarotové karty moderních bohyň, Lattari Cecilia

V knize Tarotové karty moderních bohyň Cecilia Lattari hledá paralely mezi životy moderních žen, které disponují podobnými vlastnostmi jako bohyně, jež jsou na kartách vyobrazeny. Poskytuje tak čtenáři moderní interpretaci nesmrtelného výkladu tarotových karet. Každá karta Velké arkány navíc obsahuje několik otázek, na něž je třeba hledat odpověď. Velkou arkánu následuje Malá arkána, kde se čtenář setkává s dalšími interpretacemi klasických motivů, a které Cecilia Lattari opět stylizuje do ženského rodu.

Foto: se souhlasem Knihy Dobrovský

Pro milovníky výzev

Strážní andělé – vykládací karty, Debbie Malone

Debbie Malone ze Sidney je uznávanou a vysoce respektovanou spiritistkou, psychometrickou expertkou a jasnovidným médiem. Její vykládací karty strážných andělů obsahují krásnou kolekci 36 andělů, která mohou pomoci rozřešit různé problémy a životní situace. Kniha je určena všem, kteří jsou otevřeni novému vědění přinesou odvahu postavit se novým výzvám, energii vydat se novou cestu a dosáhnout vítězství.

Foto: se souhlasem Knihy Dobrovský

Pro odhalení vaší osobnosti

Tarot světla a stínu, Chris-Anne

Tarot světla a stínu dokresluje tradiční tarotové archetypy a symboly novou obrazností v současném boho a intuitivním stylu. Dává výraz světlým i odvráceným aspektům našich osobností a nabízí inspiraci a vedení, jak pochopit hlubší význam každého z nich. Tento tarot je ideálním společníkem při objevování aspektů vašeho života – i stránek vaší osobnosti -, které potřebují osvětlit. Vykládání s těmito kartami je velmi přesné a přímočaré. Nechte se jimi vést a provázet!

Foto: se souhlasem Knihy Dobrovský

Pro milovníky humoru

Tarot – hra Osudu na každý den, Anima Noira

Věštění nemusí být vážné a nemusí být těžké. Existuje cesta, jak otevřít svůj šestý smysl a naučit se věštit z tarotových karet a tou je Hra Osudu s jednou kartou na den. Ukáže vám, jak můžete i vy začít ve svém každodenním životě hovořit s kartami – a karty začnou mluvit k vám. První kniha na trhu o oblíbeném zvyku tahat si jednu tarotovou kartu na den pochází z pera známé čarodějnice. Autorka si po dva roky vedla deník a sledovala, jaké události, lidé a sny znamení ji provázejí po vytažení jednotlivých karet. Vy si teď můžete vzít do ruky její deník a začít rozvíjet svůj šestý smysl.

Foto: se souhlasem Knihy Dobrovský

Pro milovníky mýtů

Královský Zlatý tarot, Barbara Moore

Královský Zlatý tarot vás zve do kouzelného světa mýtů, v němž prastaré symboly a archetypální motivy ožívají jako plavovlasé panny, stateční rytíři a záhadní mudrcové, v pološeré říši představivosti někde mezi fantazií a realitou. Ciro Marchetti, držitel několika uměleckých cen, vytvořil tento vizionářský tarot s použitím nejmodernějších počítačových uměleckých technik. Nové vylepšené luxusní vydání vás okouzlí živějšími barvami, většími ilustracemi a modernějším vzhledem!

Foto: se souhlasem Knihy Dobrovský

Pro meditaci

Tarot keltských draků, Lisa Hunt, D.J. Conway

Tento tarot se drží tradičních významů tarotových symbolů, a tak ho můžete používat stejně jako jakékoli tarotové karty. Navíc v podrobné příručce najdete popis a výklad karet, návod k vykládání, meditaci a magické práci. Draci jsou totiž v kontaktu s mnohem hlubšími proudy energií, než my lidé většinou vnímáme. Vždy jsou nějakým způsobem napojeni na některou z forem čtyř elementů a dokáží jejich energie využívat. Jsou to vynikající magičtí pomocníci.

Foto: se souhlasem Knihy Dobrovský

Pro milovníky symboliky

Astro tarot, Martin Kratochvíla

Tarot k nám promlouvá obrazem a symbolikou – nejstarší řečí lidstva. Proto předpokládáme, že počátek tarotových karet leží hluboko v základech lidského myšlení i cítění. Tarotové karty jsou ikonami našeho života na zemi. Každý člověk bude jejich obrazy chápat podle své představivosti, citu i přání. Nejsou tedy knihou poučení a informací, ale především obrazem našeho vnitřního myšlení, subjektivního chápání světa i vyjádřením našich idejí, snů, přání… Tato originální kniha vychází z principů klasického tarotu, liší se však podáním i ztvárněním symboliky, jež vycházejí z komunikace s jemnějšími úrovněmi vědomí. Pochopení pravého významu obrazů se stává prostředníkem mezi námi a světem skrytých životních vazeb a zákonitostí.

Foto: se souhlasem Knihy Dobrovský

Pro optimistické duše

Tarot magické přítomnosti, Palin Poppy

Jak nacházet moudrost z tarotových karet v realitě všedních dnů? Ponořme se do obrázků, ze kterých nás obklopuje hluk ulice, cinkání peněz, křik, chaos, ale i smích, vůně kávy na stolečku a se stmívajícím večerem kočičí předení. Tarot magické přítomnosti si hraje s dnešní dobou, ukazuje nám, co cenného bychom měli vidět za oponou šedivosti všedního dne. Ať už to jsou prchavé a zdánlivě bezvýznamné chvilky, nebo silná uvědomění v obtížných situacích či při setkání s handicapovanými či jinak odlišnými lidmi. Svět je tak pestrý! 

Foto: se souhlasem Knihy Dobrovský

Pro věřící

Tarot archandělů a svatých osob, Jana Lysoňková

V tomto díle vám autorka přináší poselství, aby jste úspěšně a moudře mohli na sobě pracovat. Uzavřít tak s klidným svědomím své reinkarnační bloky i překážky své minulosti a posunuli se tak na své životní dráze. Tím uzavřete dveře své minulosti a nastoupíte svobodní na novou životní cestu. Aby jste bez obav, strachu, úzkosti pracovali sami na sobě. Správně s láskou a vážností sami k sobě, ale tím i k všem ostatním lidem – tedy duším. Kniha i tarot vám přináší s klidnění, laskavé energie které z něj proudí. Odpovědí i informace, které vám pomohou v současné době chaos vašeho dosavadního života seskládat do správného řádu. 

Foto: Shutterstock, se souhlasem Knihy Dobrovský

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
1 Komentář
  1. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Zajímavé a lákavé

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account