Toužíte po kariérní změně, a to konkrétně po růstu v kariérním žebříčku? Nic na světě se nikdy neudělá samo. Toužíte-li po lepší pozici a vyšším platu, bude potřeba na sobě zapracovat, například si doplnit vzdělání.
Možná s námi nesouhlasíte a držíte se myšlenky, že daleko důležitější než vzdělání jsou přece zkušenosti a dovednosti. Máte pravdu, nicméně ony jdou často ruku v ruce právě s tím vzděláním.
Při studiu MBA Praha se skutečně něco naučíte
Za dob své školní docházky jste se učili spoustu zbytečností a trávili hodiny nad něčím, co vám do života absolutně nic nedalo? Bohužel, školní systém je takto nastavený. V dospělosti ovšem máte volbu, jaké informace a kde se budete učit. Zvolte si MBA Praha a doopravdy se spoustu věcí naučíte.
Co je MBA? Jde o titul Master of Business Administration uváděný za jménem. Nejedná se o žádný akademický titul, jde o něco navíc, mimo standardní vzdělávací systém. Zaměstnavatelé ovšem mají rádi, když vidí, že člověk dělá cokoliv navíc pro své vzdělání a posun v kariéře.
Uspořádejte si studium MBA dle svých potřeb
MBA je určeno dospělým pracujícím lidem a podle toho také vypadá jeho průběh. Drtivou většinu věcí se učíte sami doma, pouze několikrát za celou dobu studia se musíte dostavit na osobní výuku. Ta trvá zpravidla od rána až do večera. Zbytek studia si ovšem řídíte sami, pak jen prokazujete, zda jste se něco naučili.
Studium MBA je koncipované tak, aby se jeho absolventi skutečně dozvěděli spoustu informací, které využijí v praxi. Nabízí vám možnost zaměřit se na to, co je pro vás zajímavé, soustředí se spíše na praxi než na teorii. Často je možné si vybrat i různá zaměření, nabídka a konkrétní způsob vyučování se ovšem liší dle školy.
Začněte studovat MBA v Praze
Jednou ze škol, které nabízí studium MBA v hlavním městě, je vysoká škola Praha s pobočkou i v Ostravě. Další kolo studia bude zahájeno v březnu 2020, takže máte ještě čas podat přihlášku. Potřebujete buď středoškolské vzdělání a 5 let praxe na manažerské pozici, nebo vysokoškolské vzdělání a 3 roky praxe. MBA studium je přínosné zejména pro pracovníky v businessu, ředitele firem, zaměstnance státní správy a pro každého, kdo chce mít něco navíc oproti ostatním lidem na trhu práce. Mimochodem, absolvování MBA studia většině lidí zvýší plat.
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account