Zásnubní prsten je symbolem toho, že jeho nositelka je zasnoubená a brzy se provdá. Tradičně se nosí na prsteníčku levé ruky a po svatbě se na tomto prstu může nosit společně s prstenem snubním. Jak vybrat dokonalý zásnubní prsten, který si jeho nositelka zamiluje? Věnujte pozornost detailům a nic nepodceňte.

Materiál zásnubního prstenu

Sledujete-li často romantické filmy, jistě jste si povšimli, že žádost o ruku je nejčastěji spojena se zlatým zásnubním prstenem. Tento zvyk vznikl proto, že zlato je drahý kov a vyjadřuje, nakolik si své snoubenky budoucí manžel váží. Zásnubní prsteny ve 21. století ale mohou být vyrobeny také z bílého zlata, platiny, stříbra či chirurgické oceli. Při výběru je praktické řídit se tím, jaké materiály šperků nevěsta nejraději a nejčastěji nosí.

Zásnubní prsteny a kámen

Tradicí také je, že zásnubní prsten by na sobě měl mít alespoň jeden kámen. Jaké druhy máte na výběr? Protože ženy mají rády diamanty, jedná o sázku na jistotu. Věděli jste ale, že diamant nemusí být pouze v přírodní barvě? Stále větší popularitě se těší růžová verze a u budoucích nevěst má ohromný úspěch.

Zásnubní a snubní prsteny: jak je sladit?

Protože po svatbě může žena nosit zásnubní i snubní prsteny spolu na levém prsteníčku, je při výběru zásnubního prstenu důležité zvážit také to, zda se k sobě budou hodit. Ladících prvků existuje celá řada.  Prsteny se dají sladit materiálem, ale také třeba tvarem obroučky, stylem nebo zdobením. 

Správná velikost zásnubního prstenu

Aby při žádosti nedošlo k faux pas, velikost prstenu by měla dokonale odpovídat velikosti levého prsteníčku. Jak na to? Můžete si nenápadně vypůjčit jeden z partnerčiných prstenů, jenž nosí, nebo prst změřit třeba během spánku. Má-li být žádost o ruku překvapením, je tento krok nezbytný.

Nezapomínejte na správné dárkové balení

Protože nedílnou součástí žádosti o ruku je také krabička, ve které je prsten schován, nepodceňujte její výběr. Právě ono dárkové balení je totiž přidanou hodnotou, která z každé žádosti udělá dokonalý okamžik.

Žádost o ruku je magickým momentem, který je nutné dopředu naplánovat a vybrat k této příležitosti správný zásnubní prsten. Proto jeho výběr nepodceňujte a nejste-li si jistí, přiberte si na pomoc maminku nebo přítelkyně budoucí nevěsty. Uvidíte, že vám s výběrem dokonalého prstenu rády pomohou.

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons, Eppi

Tagy:
2 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 10 měsíců ago

    mám krásný zásnubní stříbrný prstýnek… ale v krabičce, protože nosím snubní zlatý a na druhé ruce mám také zlatý…

  2. NelaVávrová 10 měsíců ago

    Tak tato oblast je spíše pro chlapy, které jsem tu na stránkách ještě neviděla.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account