104

Charakteristika šťastných párů? Terapeuti mají jasno. Pokud s partnerem děláte tyhle věci, krize a ani rozchod u vás nemají šanci!
Zdravé a fungující vztahy nepadají z nebe. Musí se na nich pracovat. Ne nadarmo terapeuti kladou svým klientům na srdce, že láska a štěstí vyžaduje spoustu práce, trpělivost, komunikaci a pochopení. Ostatně víte, které „položky“ se dají považovat za stavební kameny prosperujících partnerství? Takhle experti poznají, že vám to doma klape!
Máte stejné představy o vztahu
Je jedno, jestli vám vyhovuje být hospodyňkou, zatímco partner převzal roli živitele rodiny. Nebo obráceně. Máte-li v tomto směru stejné vize a plány, méně se hádáte a naopak spolu víc spolupracujete.
Romantika pro vás znamená jedno a totéž
On by se chtěl dva týdny válet někde v hotelu, ale vám pro pohodu stačí romantická večeře jednou za měsíc? Tak to si asi moc nerozumíte. Lidé mají různé představy o romantice, tak se ujistěte, že i pro vás a partnera znamená to samé. Je tomu tak? Pak si gratulujte.
Preferujete stejné zájmy
Krize ve vztahu? Každý terapeut se vás zeptá, zda spolu s partnerem máte nějaký společný čas. (Ten u televize každou sobotu se nepočítá, stejně v ruce máte mobil.) Řeč je o koníčcích, oblastech zájmu i výplni volného času. Aspoň jeden „koník“, na kterém jedete oba (obrazně řečeno), pohodě ve vztahu jen prospívá.
Není vám cizí smysl pro dobrodružství
V rámci partnerství je nejhorší strnulost a lhostejnost. V opačném případě to chodí tak, že dvojice zkouší nové věci, přichází s neotřelými nápady a podněty a v neposlední řadě udržuje na živu milostnou jiskru. Bingo!
Chováte se k sobě uctivě
Kde není úcta, není nic. Chápající, tolerantní a vědomý partner vás vyslechne, stejně jako vy jeho. Teprve poté se ptá a reaguje. A tak by to mělo být.
Dodržujete dohody
A další znak toho, že vaše partnerství neohrožují problémy? Držení slova. Máte-li zdravý vztah, není pro vás problémem dostát svých slibů, plánů a nápadů. Ostatně, proč by tomu v milujícím domově mělo být jinak?
Foto: Shutterstock

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account