Změna kariéry s úsměvem: Příběh Zdenky Tomaidesové

Zdenka Tomaidesová začala svou profesní dráhu v korporaci. Postupem času ale přišla na to, že touží po změně, a pustila se do ní naplno. A protože ji těší práce s lidmi, začala s koučováním “na sebe”. Pomáhá lidem najít cesty a techniky, které usnadní cestu k životní změně. Klientům jde sama příkladem svou činorodostí – píše blog, věnuje se filozofii Kaizen a vrhla se na podcasty – mluvené rozhovory – s úspěšnými lidmi, které mohou inspirovat nás všechny.

7 otázek pro Zdenku Tomaidesovou

Jste koučka a trenérka, co vás na vaší profesi nejvíce baví?
Několik let pracuji v oblasti vzdělávání, specializuji se na malé a střední firmy. Potkávám lidi a těší mě díky školení ovlivňovat jejich myšlení a pomáhat jim jinak komunikovat. Ráda jim pomohu otevřít oči z profesní slepoty. Baví mě pozorovat, jak se mění trh i zákazníci. Hlavně se zaměřuji na změnu a na kroky, které k ní vedou.

V rámci vaší profese jste rozjela projekt Zdenčin pokec, co vás k tomu vedlo? Můžete nám ho představit?
Poslouchám podcasty na cestách a připadalo mi to jako výborná možnost, jak se učit a inspirovat poslechem. Ukázat příběhy dalších lidí, kteří něco dokázali a inspirovat tím ty, kteří o změnu či podnikání usilují, mi přišlo jako báječný nápad. Z mých zkušeností vím, že v průběhu koučování je zapotřebí i další podpora a podněty pro podporu a realizaci změny. Žádanou podporou může být právě  podcast, což je audio rozhovor, který si můžete stahovat do mobilu či tabletu.

Proč jste se rozhodla pracovat zrovna s podcasty?
Protože jejich popularita stoupá a také se mění i styl osobního rozvoje. U podcastů vás překvapí jejich flexibilita a dostupnost.  Podcasty můžete poslouchat kdekoliv a kdykoliv doma, v kavárně, v autě či v čekárně u lékaře. Dalším důvodem, proč jsem podcasty zvolila je, že chci pomocí nich ukázat čemu se věnuji a také se naučit něco nového. Tím, že jsem to udělala získala jsem nové klientky, které mi psaly, že pokud jsem odvážná já a jdu do nových aktivit, tak věří, že změnu zvládnou i ony. Stala jsem se inspirací pro ně, což mě velice těší. I mně poslech rozhovorů s mými hosty dokáže zlepšit náladu.  

Jaké byly prvotní odezvy hostů na vaše pozvání?
Na začátku podcasty nebyly nikde vidět, protože jsem chtěla spustit až více rozhovorů najednou. Hosté tak neměli moc velkou představu, do čeho jdou. Všichni ale byli ochotní a trpěliví.  Myslím si, že všechno jde, když o to velmi usilujeme a věnujeme tomu dostatečnou pozornost. Ať už se jedná o podnikání nebo další změny v životě. 

Jaké jsou reakce posluchačů Zdenčina pokecu?
Reakce jsou velmi dobré, jak u mých účastníků kurzů, tak i u koučování. Oceňují moji aktivitu. Příběhy, které jim občas vyprávím je moc baví a myslím, že je i posouvají kupředu.

Spolu s hosty při rozhovorech objevujete jejich cesty úspěchu, co všechny příběhy spojuje? Existuje jednotný klíč k úspěchu?
Na tuto otázku jsem také hledala odpověď, po více zpracovaných rozhovorech a po mé analýze jsem zjistila, že klíčem k úspěchu je vytrvalost a opravdová vášeň pro věc. Často byla úspěchem mých hostů skutečnost, že přišli s něčím, co na trhu chybělo – třeba správná podprsenka a web, který by se jí věnoval. Jedna paní měla příliš velké nohy a tudíž i velký problém s hledáním hezkých bot pro sebe, a proto svým nápadem otevřít obchod s větší obuví pomohla nejen sobě, ale  i dalším dámám s tímto problémem.  Bez srdce a nadšení to zkrátka nefunguje. Většina hostů potvrdila, že na rozjezd svého podnikání potřebovala průměrně 3 roky.

Co plánujete do budoucna?
V nejbližší době plánuji osobní setkání s mými hosty, kde budu mít další možnost si s nimi promluvit, zeptat se jich na další věci, více se poznat po osobní a lidské stránce. 

Zdroj foto: Kristýna Malina

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account