Začínáte podnikat? Pak se vám budou hodit rady známé investorky Margarety Křížové!

Respektovanou českou podnikatelku Margaretu Křížovou baví nejen byznys, ale také pomáhat druhým odrazit se k úspěchu. Fandí i projektu ŽENY s.r.o. a my jí. Líbí se nám její blog, který píše a který je plný dobrých rad pro podnikání i pro život. Proto jsme se s Margaretou domluvily na spolupráci a dvakrát do měsíce zveřejníme její pohled na svět. 

Ať se vám líbí!

Z blogu Margarety Křížové:

Fandím vizionářům, kreativcům a všem těm, co používají hlavu k vymýšlení nových věcí.  Až do momentu, kdy se jich s nadšením zeptám:

“A kolik vás to bude stát?”

“No, to ještě nemám úplně spočítaný.”

Pokouší se o mě mrákoty, protože pak většinou zazní, že to bude stát tak půl milionu, milion, nedávno jsem zaslechla i miliardu. Ale to jsem asi měla chvilkový výpadek vědomí.

Je opravdu zásadní mít představu, jaké budete mít náklady, neboli kolik budete muset zaplatit, aby se váš business rozběhl a běžel i dále. A jak reálné je, že utržíte peníze, neboli, budete mít zákazníky a budete mít výnosy. Tady bych zdůraznila, že zákazníkem se myslí živý člověk. Ideálně nikdo z příbuzných. Ti nakupují ze soucitu, případně proto, že je jim trapné si nic nekoupit. Většinou si už pak nikdy nic nekoupí. Zákazník je pokud možno cizí člověk, který je ochoten vytáhnout peníze z vlastní kapsy a za váš výrobek nebo službu skutečně zaplatit. (Papírové ani elektronické peníze z Monopolů či Dostihů a sázek se nepočítají). A víte s jakou marží budete prodávat, neboli kolik na tom, že prodáte vyděláte? A budete mít peníze zrovna v době, když potřebujete zaplatit nájem, nakoupit zboží, zaplatit mzdy, neboli máte plán cash flow?

Mnoho lidí má z financí hrůzu, ale je to zase jenom o selském rozumu. Když jdete nakoupit s pětistovkou, taky nedoufáte, že si z obchodu odnesete zboží za tisícovku. Pokud nejste kleptoman. Takže u byznysu bych k tomu přistupovala velmi podobně.

Více blogů nejen na téma podnikání si můžete přečíst na http://margaretakrizova.com.

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account