Venušiny kuličky jsou u nás stále více chápány jako erotická, než jako zdravotnická pomůcka. Ve vztahu k pánevnímu dnu je však jejich léčebný efekt nesporný a já osobně vnímám jejich přínos v sexuálním životě spíše jako vedlejší bonus nevyčíslitelné hodnoty, než jako hlavní účel.
Přesto pokud si chcete pořídit venušiny kuličky, budete si pro ně muset zajít do sexshopu. Prodejny zdravotnických potřeb je stále ještě nezařadily do svého sortimentu.
Pokud se podíváte do jakéhokoli e-shopu s erotickými pomůckami, naleznete tam nepřebernou nabídku venušiných kuliček roztodivných tvarů a velikostí a já vám nyní dám pět typů, jak se v nabídce zorientovat a poradím vám, jak nalézt pro vás nejvhodnější typ.

Vyberte si správný tvar

V dnešní době naleznete na trhu mnoho variant tvarů venušiných kuliček. Může se jednat o jednu kuličku, nebo dvě kuličky, popřípadě výrobci dávají kuličkám podlouhlý tvar. Ve své podstatě jedna kulička je jednodušší pro manipulaci a zavedení. Pokud jste začátečnice a necítíte se jistě, určitě začněte s jednou kuličkou. Nebojte se, až získáte cvik, určitě bude chtít vyzkoušet dvě kuličky, ovšem pro začátek doporučuji vybrat si jednu. Pokud si hned zpočátku koupíte dvě kuličky, může se stát, že se vám s nimi bude hůře manipulovat a nakonec vás to odradí od jejich používání, což je škoda. Pokud začnete s jednou, je jisté, že její obsluhu zvládnete a bude vás její používání těšit.
Velice praktický je tvar činky, uvnitř tělíska jsou dvě kuličky, ale tenká spojovací tkanička je nahrazena sinější spojovací částí, toto vylepšení usnadňuje zavádění kuliček a přitom je zde zachován počet vnitřních kuliček.

  

  Vyberte si správnou velikost

  Na trhu naleznete kuličky malé i větší, někteří výrobci dávají do popisu výrobku pro koho je určen, tedy například pro ženy do 30 let, které ještě nerodily. Údaj o absolvovaném porodu je důležitý, protože ať o své pánevní dno pečujete sebelíp, zkušený terapeut vždy pozná, jestli máte porod za sebou či ne. Cesta dítěte porodními cestami prostě nezůstane beze stop a porodní cesty se již nikdy nevrátí do úplně původního stavu.
  Malé venušiny kuličky jsou tedy určeny právě pro ženy, které ještě za sebou nemají zkušenost s porodem. Pro ostatní jsou doporučovány kuličky větších rozměrů, které se lépe „drží“. Také pokud víte, že vaše pánevní dno je oslabené, volte větší velikost, zamezíte tak vypadávání kuliček při běžných aktivitách a může vám to ušetřit nejeden trapas.
   

   Vyberte si správnou hmotnost

   Hmotnost venušiných kuliček se pohybuje zhruba od 40 do 100 gramů. Zpočátku doporučuji sáhnout po kuličkách lehčích, které má i oslabené pánevní dno šanci udržet, postupně, jak si budete své pánevní dno posilovat, můžete si pořídit venušiny kuličky větší hmotnosti. Pokud si nechcete kupovat stále nové kuličky, je možné si pořídit i venušiny kuličky, které je možné otevřít a vyměnit v nich hmotnost závaží.
    

    Zvolte správný materiál a zpracování

    Vzhledem k tomu, že Venušiny kuličky si zavádíte přímo do svého těla, určitě doporučuji vybírat pouze výrobky, které jsou vyrobeny z prověřených materiálů. V dnešní době je hodně in lékařský silikon, který je 100% zdravotně nezávadný a je na něj také minimum alergických reakcí.
    Pokud máte možnost si kuličky osahat, také si vyzkoušejte, jak příjemný je materiál na dotek, rozhodně neberte tuto věc jako podružnou.
    A v neposlední řadě se podívejte na kvalitu zpracování, jestli jsou na povrchu kuliček záhyby, kde by se mohly hromadit nečistoty a které by mohly zhoršovat možnost údržby a čištění. Ideální je, jsou-li kuličky vyrobeny z jednoho kusu a jejich povrch je naprosto hladký.
    Nezapomeňte také zkontrolovat šňůrku, která kuličky spojuje a za kterou se kuličky vytahují. Opět je nejlepší, pokud je i tento kus vyroben ze silikonu. Provázky jsou z hlediska hygieny naprosto nevhodné.
     

    Hlavně ať se vám líbí

    A v neposlední řadě je velmi důležité, aby se vám váš nový pomocník líbil. Na jednu stranu jej nikdo neuvidí, ovšem vzpomeňte si, jak často nosíte věci, které se vám nelíbí. Předpokládám, že vaše odpověď je nikdy a stejně by dopadly i venušiny kuličky. Proto doporučuji, abyste si vybrali ty, které vám padnou do oka, ty které vás uchvátí. Jedině tak je budete nosit s radostí a budete moc vytěžit maximum z jejich benefitů.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account