Znáte to? Projíždíte jeden post za druhým a bezmyšlenkovitě scrollujete. Nuda, nuda, sranda, nuda, začtu se, nuda,…Na sociálních sítích je toho tolik. Buch buch. Zaseknete se, zaostříte, rozklikáváte profil a dokonce čtete celý post. Ať už to bylo srdce nebo mozek, zaseknutí přišlo v pravou chvíli, něco se vás dotklo. Kdy se vám to stalo naposled? Mně nedávno, a tak dávám prostor něčemu, co si zaslouží pozornost.

Doba, kdy se začínající tvůrci mohli on-line prezentovat jen na určených webech nebo na stránkách Fleru, už je dávno pryč. Sociální sítě jedou na maximum a mohou zajistit velmi prosperující byznys. Začátky jsou ale stejně těžké jako v jakékoliv jiné době. Strach, sevřené břicho a nervozita, co tomu řeknou lidi, co tomu řeknou známí, ale hlavně, co tomu řeknou moji kamarádi. Nebudou se mi smát, na co si to hraju?

Na sociálních sítích sdílíme naše životy i to, co se nám líbilo, co nás pobavilo. Video s roztomilým pejskem sdílíme bez rozmyslu, stejně tak nádhernou stavbu, super písničku nebo film, který nás bavil. Možná nás ale ani nenapadne sdílet naše kamarády. Kamarády, kteří si večer po příchodu z práce sedají k druhému pracovnímu stolu a tvoří něco, co pro ně má smysl. Podcast, food blog, cestovní deník, vlastní kolekce oblečení, malují, vyřezávají ze dřeva, natáčejí tutoriály, předcvičují jógu.

Foto: se souhlasem grimbi.cz

Buďte tím nej kámošem

Možná se stydíme, protože jsou ještě v začátcích a jejich fotky a videa nejsou na úžasné úrovni. Možná nevíme, co k tomu napsat za popisek. Možná jim trošku závidíme, že jdou za svým snem a nebáli se začít. A právě teď je potřeba hodit všechny tyto pocity stranou a sdílet je. Sdílet je klidně jen do stories, které zmizí za 24 hodin a vám to vůbec nic neudělá, ale jim to přinese třeba skvělý celý týden. Sdílejte svoje kamarády. Komentujte, lajkujte, ukládejte jejich příspěvky. Když dávají anketu, hlasujte. Když se ptají na otázky, pokládejte je, i když odpověď už dávno znáte.

Foto: se souhlasem Lenky Samešové
Foto: se souhlasem Lenky Samešové

Ve filmu Joy chce Jennifer Lawrence prodat v televizi mop, který vymyslela. Kamera jede, světla svítí, ona řekne jednu větu a zasekne se do dlouhého trapného ticha. V tom režie ohlásí, že někdo volá. Do studia se ze sluchátka ozve hlas její nejlepší kamarádky Jackie, se kterou mop vyráběla a ta se zeptá, jestli se mop dá prát v pračce. Jennifer se usměje, chytne druhý dech a touto vteřinou odstartuje svůj milionový podnik.

Takovouhle máte moc. Stačí malá podpora, malé nakopnutí pro vašeho kamaráda, který právě teď sedí doma a rozhoduje se, jestli bude pokračovat ve své tvorbě nebo všechno zahodí do šuplíku. Není to trapné. Je to naopak ukázka toho, jak vám na přátelích záleží. Sdílejte a podporujte svoje kamarády. Buďte jejich Jackie. #sdilejsvojekamose

Autor: Lenka Samešová a Michaela Dvořáková

Foto: se souhlasem In August Company, grimbi.cz a Lenky Samešové

Tagy:
3 Komentářů
  1. Určitě správná věc.

  2. ŠárkaMariana 2 roky ago

    Pěkná myšlenka 😉

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account