Nadino Štístko: Unikátní projekt, který mění životy rodin s rakovinou

Naďa Cigaleová ze Slavonic je žena s velkým „Ž“. Když nás před dvěma roky kontaktovala se svým příběhem, byla na dně. Přitom k ŽENÁM s.r.o. se dostala, dalo by se říct, velkou náhodou. “Na náhody ale nevěřím,” říká dnes Naďa. Když k nám do Pracovny přišla poprvé, byla na tom psychicky hodně zle a uvažovala i o sebevraždě, její rodinu totiž stihlo několik velkých ran najednou. Vyprávěla o tom, jak se s manželem starají o onkologicky nemocného syna, o povodni, která jim vzala střechu nad hlavou i o těžké finanční situaci, jelikož Nadi manžel musel odejít s práce, aby mohl být se synem v nemocnici – Naďa byla tou dobou totiž podruhé těhotná. Navíc se na ni přeneslo fyzické i psychické vypjetí a kvůli vlastní nemoci musela do invalidního důchodu.
 
Poté, co Eva její příběh vyslechla, nabraly věci rychlý spád. Eva se jí spolu s ŽENAMI s.r.o. rozhodla pomoci. Dohromady tak vymyslely Nadino Štístko, při jehož tvorbě Naďa zúročila svou zručnost. Navíc se ruční práci mohla věnovat i v nemocnici, kde jí poskytovala vítané rozptýlení a finance, které tolik potřebovala. Štíska jí pomalu vracela do života. “Naďa je báječná ženská, s ohromným životním příběhem. Smekám před ní. Hledat s ní způsob, jak z toho všeho ven, byla pro mne nádherná cesta,” říká o Nadě Eva Čejková Vašková, díky které se Štístko prodává jak jednotlivcům, tak i firmám či spřáteleným projektům.

Kromě Štístek Eva Naďu zapojila i do projektu Together we can, ve kterém ji podpořila částkou 20 000 korun. Tu Naďa použila k vydání knihy, kterou napsala když její syn bojoval o život. Minulý rok na podzim navíc byla mezi deseti výherkyněmi soutěže Podnikavá žena roku, kde vyhrála 10 000 korun (Máte zajímavý podnikatelský příběh? Přihlaste se do letošního ročníku!). Ty investovala do bazárku, který založila na podporu lidí s podobným osudem. “Mám ve Slavonicích charitativní bazárek, který finančně pomáhá rodinám dětí, jež se léčí s rakovinou. Peníze tak posloužily na webové stránky projektu a další věci, které jsou s bazárkem potřeba. Navíc mi Eva pravidelně přispívá do bazárku věcmi, pro které si do pražské Pracovny pravidelně jezdím,” říká k tomu Naďa Cigaleová. Dnes navíc i peníze za Štístka posílá potřebným. “Budou pomáhat dalším rodinám, které to potřebují,” říká k tomu dnes dojatě Naďa a je vidět, že má na krajíčku.

Chcete podpořit rodiny, kde se dítě léčí s rakovinou? Štístko, ve kterém je podle Nadi “tolik štěstí, kolik ho budete potřebovat” si můžete koupit tady. Chcete se s Naďou potkat osobně? Štístko si od ní můžete koupit přímo na akci Den, kdy najdu lásku v Pardubicích.
 
Zdroj foto: Kristýna Malina
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account