Máte strach z podnikání? Nebo se jenom bojíte argumentů vašich mužských protějšků?

Téma podnikání žen je v současné době probíráno zleva, zprava, každá žena o podnikání sní, kdekterá si začne sen proměňovat v realitu, ale stejně není žen – podnikatelek zdaleka tolik, kolik by současný trh unesl. Proč?

Napadlo vás někdy, že to může být tím, že sebevědomí žen, a to i to pracovní, je utlumováno argumentací jejich partnerů? „Byly byste překvapené, kolik žen vyhledá právní pomoc při přesvědčování partnera o správnosti jejich rozhodnutí ve chvíli, kdy chtějí rozjet nebo již částečně rozjely vlastní podnikání,“ říká advokát Václav Láska. „Několikrát se mi stalo, že za mnou přišly ženy, abych jim po právní stránce posoudil jejich podnikatelský záměr. Jaké jsou jeho zákonné mantinely, co je třeba smluvně ošetřit a jak. Ale vedlejším (a ve výsledku důležitějším)  produktem mých služeb nakonec bylo, že jsem jim dodával argumenty i podporu k diskuzi s jejich partnery, proč jejich záměr má smysl, v čem je silný. Muži totiž často mají tendenci své partnerky podceňovat a k jejich podnikatelským nápadům přistupoval s lehkomyslností. Protože oni jsou přeci ti samci, kteří loví a živí rodinu (přeloženo do dnešní doby „vydělávají prachy“). Ale když nápad jejich ženy podpoří jiný „odborník“ a ještě „chlap“, je zlehčování takového nápadu mnohem složitější,“ doplňuje advokát Láska.

Zdá se vám příliš drsné vzít si na jednání s manželem nebo přítelem právníka? Je to asi vcelku pochopitelné, ale pokud se vám nedaří zvládnout partnera svými argumenty nebo je výsledkem vaší debaty jeho mávnutí rukou nad vašimi záměry, protože je odmítá vzít vážně, můžete to vzdát – nebo se bránit. A pokud vám mediátor v podobě právníka pomůže dosáhnout kýženého výsledku, pak si řekněte, že účel světí prostředky a jděte do toho! Jestli stále ještě váháte, vzpomeňte si, kolikrát už jste od žen okolo padesátky nebo šedesátky slyšela „kdyby mě manžel tehdy, když jsem byla mladší, nebrzdil, tak jsem mohla dneska – podnikat, být bohatá, stát na vlastních nohách, dělat práci, která mě baví…“ Chcete dopadnout taky tak, nebo se budete radši za pár let usmívat a děkovat osudu, že vás nasměroval novým směrem?

Autor: Redakce 

Kontakt na kancelář Václava Lásky: http://www.ak-laska.cz/ 

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account