LOXO: Značka s vizí a odvahou překračovat hranice v designu

Iva Bastlová chtěla původně studovat jazyky a cestovní ruch. Bohužel (nebo možná bohudík) byla při přijímacích zkouškách pod čarou. Právě to jí ale zaválo tam – kde je dnes. Nakonec vystudovala navrhování nábytku a interiéru a po několika letech v zaměstnání sebrala odvahu a pustila se do podnikání. Po narození dcery se nezalekla ani podnikání na mateřské. Pod vlastní značkou LOXO vymýšlí a realizuje interiéry.

Motto: Štěstí přeje připraveným a kdo se bojí, nesmí do lesa.
Životní změna: Pocit svázanosti na postu zaměstnance. “Být zaměstnancem v oboru designu, interiérů, médií je sice jistota, ale dává velké mantinely. Podnikání je občas velká nejistota, která však dává svobodu a nutí překračovat svoje hranice. Mohu vytvářet projekty, které bych jako zaměstnanec nikdy nedělala,” říká dnes Iva Bastlová. 

4 otázky pro Ivu Bastlovou, majitelku studia LOXO
Jaké služby dnes nabízíte? S čím se na vás mohou lidé obracet?
Vystudovala jsem a živím se navrhováním interiérů včetně konzultací a dotažení až do samotné realizace. Shodou okolností jsem se dostala k práci v médiích, a tak o interiérech a bytovém designu také publikuji, což vidím jako velké plus. Musím stále vědět, co se děje u nás i ve světě. Před čtyřmi lety jsem poprvé organizovala odborný seminář pro designéry pro školu VOŠ Volyně. Letos připravujeme již pátý ročník. K tomu se pak přidala příprava speciální expozice pro veletrh For Furniture – Scéna: Inspirace & Trendy. Je to jediná expozice o interiérových trendech v ČR. Poslední z pracovních radostí je nová kolekce tapet My Home pro značku Vavex, která se letos v lednu představila na veletrhu Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem.

Co vnímáte jako největší plusy a největší mínusy podnikání?
Pro mě osobně je největší plus svoboda a možnost, která trh dává. Negativa jsou jasná – nejistota a občasné nedodržení splatností faktur. (Na to by asi odpověděl každý, kdo podnikal.) 🙂
Jak zvládáte podnikání na mateřské?

Pracuji z domova, což je velká výhoda. Ušetřím spoustu času na dojíždění a mohu pracovat v různou denní dobu. Bez podpory a pomoci manžela a rodičů by to však nebylo možné.  
 Jak relaxujete, když si potřebujete odpočinout?
Výlety a dovolená. Práce je můj koníček a na další jiný koníček čas rozhodně nezbývá a v budoucnu asi ani zbývat nebude. To je třeba si připustit. 🙂

Zajímá vás podnikání na mateřské? Podívejte, jak začala třeba Darina Ermisová s DARA BAGS, Eva Moravcová s Chiaro Baby nebo Eva Urbanová s Českými bedýnkami.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account