922

Může být začátek nového milostného vztahu stejný jako začátek nového zaměstnání? V mnoha ohledech ano! Vzájemné oťukávání, první rande, první hádky… Jak tentokrát začít svou novou kariéru lépe než váš předchozí vztah, který skončil fiaskem? Máme pro vás pár tipů…

Jak začít novou práci stejně jako nový vztah

1. Moderní technologie může být požehnáním i kletbou

Osoba, se kterou právě randíte, stejně jako vás nový šéf se s vámi mohou kdykoliv spojit. Kdo dnes nemá u sebe telefon? Zároveň však můžete také kdykoliv napsat, že na vašeho milého myslíte nebo svému nadřízenému poslat spontánní nápad, jak vylepšit projekt, na kterém pracujete. 

2. Pozor na sociální média

Jste aktivní na sociálních sítích jako je Facebook nebo Instagram? Pak pozor! Stejně jako vás nový přítel bude vědět, jak trávíte své večery, i vás nadřízený se lehce může dovtípit, že ta bolest hlavy, kvůli které jste dnes nedorazila do práce, může mít souvislost s divokou party, která včera proběhla u vás doma.

Foto: Shutterstock

3. Výběr oblečení je proces

To, jak se oblékneme na první den v práci stejně jako na první rande, vysílá do světa jasnou zprávu. Proto nepodceňujte první dojem! Všichni víme, jak to dopadne… celá vaše skříň skončí vytažená na posteli a vy pár minut před odchodem do práce zjistíte, že prostě nemáte, co na sebe. Je vám to povědomé? Mě ano!

4. Udržte své fantazie pod kontrolou

Pokud máte štěstí, že jste narazili na své vysněné zaměstnání a nebo na vysněnou osobu, nebuďte překvapení, že ne vždy bude vše fungovat podle vašeho plánu. Po prvních úspěších, vždy přijdou první prohry. Počítejte s nimi a snažte se na ně pohlížet s odstupem.

5. Láska prochází žaludkem

Když si spontánně se svou drahou polovičkou objednáte stejný předkrm, je to vždy důvod k pousmání. To stejné platí i ve vašem zaměstnání… využijte příležitosti, kdy vás kolega nebo kolegyni pozve v kuchyňce na občerstvení v podobě domácích koláčů zdarma. U toho, když budete probírat, jestli máte raději ty s čokoládou nebo vanilkou, rázem prohloubíte nejen svůj pracovní, ale osobní vztah s kolegy na pracovišti. A to je vždy důvodem k radosti!

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
2 Komentářů
  1. Romana Mlynářová 1 měsícem ago

    Milé, trocha akčnosti se vyplácí

  2. Kristýna Štírová 1 měsícem ago

    Určitě s článkem souhlasím. Jen bych ze své zkušenosti ještě vypíchla to, že žádná práce není na sto procent pozitivní a přijdou dny, kdy byste nejradši někoho vyhodili oknem přímo na chodník. Ale to je prostě práce. Někdy se nedaří, někdy vás štvou lidi. Já jsem před dvěma lety procházela nabídky práce na https://www.hitprace.cz/ a taky jsem narazila na inzerát, který říkal, jak je to všechno super, pozitivní kolektiv a tak dále. Ale chyba lávky, protože po měsíci jsem měla z toho sluníčkového kolektivu depku jak vrata.

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account