Možná vám vaše oblečení připadá příliš nevýrazné. Nebo naopak moc barevné. Možná máte vybrané outfity na každý den v týdnu a nebo každé ráno bezradně stojíte před plnou skříní oblečení. Bez ohledu na vás vztah k vašemu šatníku můžete nevědomky dělat mnoho módních chyb, které si ani neuvědomujete. Jsou to maličkosti, ale právě ty stojí mezi vámi a vaším jedinečným módním stylem, který vás odliší od okolí. Dobrou zprávou je, že se dají snadno napravit. Jen čtěte dál…

1. Nemáte „svou“ barvu

Nebojte nechat se zlákat barvami. Ne, nemusíte nutně skákat po hlavě do všech barevných odstínů a začít experimentovat se modely, které budou hýřit všemi barvami duhy. Zvláště pokud jste dodnes patřily mezi ženy, pro které jsou černé kalhoty a bílá košile denní uniformou. Pokud vašemu minimalistickému já můžete dovolit změnit jednu věc: vsaďte na barevnou kabelku. Může být nenápadně pastelově modrá nebo výrazně ohnivě červená. Když se zaměříte na barvy, které zdůrazní vaší osobnost a o kousek vás posunou z vaší komfortní zóny, nemůžete šlápnout vedle. 

2. Kupujete si příliš mnoho stejných věcí

Jsem ve stejném klubu jako vy. Tento týden jsem si pořídila třetí černý rolák a měla jsem z něj obrovskou radost. Byl tak „jiný“ než ty, co už v šatníku mám. Co si budeme nalhávat, nikdy nemůžete přeci vlastnit příliš mnoho černých šatů nebo svetrů, že? Pravdou je, že můžete! Očista vašeho šatníku každý rok (nebo každých pět let, ať jsme k sobě úplně upřímné), snadno odhalí kousky, které v šatníku máme několikrát. Může to být právě jeden typ svetrů, šatů, kalhot nebo kabátů. Bohužel kromě toho, že jen zabírají místo ve vaší skříni, ani o kousek dál neposunou váš módní styl. Módní trendy se stále vyvíjejí, a přestože klasika stále zůstává nadčasovou záležitostí, ve vašem šatníku není místo pro kvantitu, ale kvalitu. Nebojte se investovat do jednoho dražšího kousku a ten v šatníku opečovávejte roky. Zároveň přemýšlejte nad jeho univerzálností. Například koktejlové černé šaty snadno můžete nosit s teniskami a mikinou na dětské hřiště, stejně tak jako oslavu vašich narozenin se sexy lodičkami na jehlovém podpatku.

3. Zapomínáte na vaši siluetu

Uvědomte si, jaká silueta funguje na vaše křivky. Co na svém těle máte ráda? To je otázka, kterou si musíte položit, když se rozhodujete, na jaký střih se chcete ve svém šatníku zaměřit. Může to být pas (a v tom případě budou kalhoty s vyšším pasem vaším nejlepším spojencem) nebo svůdný dekolt (nebojte se ho odhalit, ale vše vyvažte decentní barvou či zahalenými nohami). Nemusíte nutně vyrazit na nákupy, ale při stylingu samotném přemýšlejte, jak věci vlastně nosit. Například kabát s páskem v pase můžete nechat volně otevřený nebo naopak pevně utáhnout a snadno si tak vytvořit křivky. I poslední dobou všemi milovaný „oversize styl“ neboli kousky, které vypadají o 3 čísla větší než je vaše skutečná velikost, může být velice lichotivý, pokud s ním budete umět pracovat. Pokud tedy vsadíte na oversize sako, vyvažte vše úzkou sukní nebo kalhotami, které zdůrazní vaše štíhlé nohy. 

4. Myslíte si, že teplákové soupravy jsou jen na doma

Nebudeme si nic nalhávat: v době příchodu pandemie koronaviru přestalo mnoho z nás investovat do rozšiřování sbírky našeho společenského oblečení. Možná vždy budete patřit k odpůrcům sportovního stylu na veřejnosti (a je to vlastně v pořádku, protože máte svůj styl), ale pokud ne pak vězte, že móda a pohodlí mohou jít spolu ruku v ruce. Nikdo po vás samozřejmě nechce, abyste do svého zaměstnání vyrazila v teplákách, ale pro neformální pátky je ležérní elegance jako stvořená. Proč pro jednou nevyrazit s dětmi do kina v oblíbených legínách a volném saku s kšiltovkou nedbale posazenou na hlavě? Proč neobléknout oblíbenou teplákovou soupravu a koženou bundu k tomu. „Lounge business“ je novou módní disciplínou, kterou se snadno můžete naučit.

5. Neužíváte si výhod, jež vám přináší doplňky

Objevte sílu doplňků a garantuji vám, že jste našli nejjednodušší způsob, jak při jakémkoliv svém outfitu vypadat 10x lépe! Řeč je o kabelkách, páscích, vlasových doplňcích, kloboucích, šátcích, náramcích nebo třeba prstenech. Nikdo po vás nechce, abyste se ze dne na den stala z minimalistky „cetkařkou“, ale zajímavý módní doplněk snadno dokáže rozzářit jakýkoliv váš outfit. Nebojte se s nimi pracovat. Co zítra vyrazit do kanceláře v oblíbené bílé košili, černých kalhotách a se stylovým šátkem uvázaným na krku. Jedinečný způsob, jak povýšit z šedé myšky na ikonu stylu. 

Foto: Shutterstock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account