Toužíte po dokonalé postavě do plavek? Nebo byste chtěla alespoň zhubnout pár kilo, aby jste se cítila více ve své kůži? Teď je ideální chvíle začít! Ztráta hmotnosti totiž vyžaduje čas a hlavně rutinu. Všichni jsme čas od času zkoušeli nějaké zázračné diety, které slibovali úbytek hmotnosti takřka na počkání, ale výsledkem byl vždy jen chvilkový efekt, který mnohdy končil ještě více kilogramy na vaší váze. Pravdou zůstává, že hubnutí není snadné, ale pokud je provedeno správným způsobem, může se stát radostnými okamžiky vašeho životního stylu. Proto jsem pro vás sepsala 10 tajemství podle výživových expertů, které vám v letošním roce pomohou dosáhnout vaší vysněné hmotnosti a navíc vás budou motivovat neustále na sobě pracovat a vylepšovat své skóre. 

1. Začněte svůj den cvičením 

Pokud je to jen trochu možné, přivstaňte si! Stačí 30 minut klidu, kdy vklouznete do svého oblíbeného sportovního oblečení, pořádně se napijete vody a pustíte si internet s cvičením. Studie odborníků totiž naznačují, že lidé, kteří cvičí ráno, jsou více motivovaní, než ti, kteří cvičí později odpoledne. Ranní cvičení tak nakopne vaše hormony i energii po celý zbytek dne.

2. Přestaňte se pořád vážit

Komu by na motivaci přidalo číslo kilogramů, které se né a né hnout z místa? Nikomu! Proto začněte svůj nový hubnoucí režim vážením a váhu pak schovejte hluboko do skříně. Čím víc budete cvičit, bude se váš tuk měnit na svaly. Svaly jsou však těžší než tuk. Proto váha pro vás může být hlavním nemotivačním prvkem číslo jedna. Budete totiž hubnout, zmenšovat svůj objem, ale číslo na vaší váze bude stále růst.To ve vás může vyvolat pocit, že všechna ta dřina není k ničemu. Opak je pravdou! Váhu vytáhněte po měsíci a proveďte kontrolní vážení. Ukazatelem vašeho úspěchu, ale nebude ona, nýbrž metr či kalhoty, které jste ještě před měsícem nemohla dopnout. 

3. Nevynechávejte svačiny

Většina lidí, kteří se rozhodnout zhubnout pečlivě volí, co budou snídat, obědvat nebo večeřet. Jakékoliv další jídla jsou pro ně ale většinou jen něčím, co bude zbytečně zvyšovat jejich příjem kalorií. Opak je pravdou! Tím, že nedovolíte svému tělu cítit jakýkoliv hlav, zamezíte zbytečnému ukládání tuků na později. Připravte si malé svačinky, po kterých sáhněte vždy když vás v mezidobí mezi snídaní, obědem nebo večeří, přepadne hlad. Může to být jogurt, jablko nebo mix ořechů. 

4. Jezte jablka

Honí vás mlsná? Co ji uspokojit chutí na jablko? Pokud vás v první chvíli napadne, že tohle není zrovna „sladkost“ podle vašich představ, pak nemáte hlad. Místo toho, abyste hypnotizovala dveře od spíže nebo ledničky, odveďte myšlenky na sladké nějakou zábavnou činností. Co si třeba přečíst knihu, pustit oblíbený dokument nebo se podívat v online obchodech po nových džínách, které za chvilku budete potřebovat 🙂

5. Vařte si

Dalších 10 dnů se pokuste co nejvíce vařit doma a vynechte objednávání jídla. Získáte tak úplnou kontrolu nad přísadami jako je cukr, tuk, olej nebo sůl, které se dostávají do vašeho jídla. Budete překvapeni, jak rychle tímto způsobem ztratíte chuť na něco sladkého. 

6. Pijte! Pijte! Pijte!

Kolik vody vypijete během dne? Možná máte pocit, že to není tak špatné… zkuste si jeden den zapisovat svůj příjem tekutin a možná budete překvapeni, že to není zrovna nic extra. Zaměřte se na to, abyste vypila denně kolem 2 litrů vody. Žádné šťávy, smoothie, kávu nebo čaj! Prostě vody. Studio odborníků ukázala, že ženám se zvýšil metabolismus o 30% pouze tím, že během dne víc pilo vodu.

7. Jezte pomalu

Všichni to víme, ale málokdo to dodržuje. Budete překvapeni, jak se vaše porce menší, když budete jídlo jíst pomalu. Váš mozek totiž bude mít dostatek času na impulz, že už je plný.  

8. Nezapomínejte na bílkoviny

Zvyšte svůj příjem bílkovin, protože to je palivo pro vaše spalování tuků a budování svalů. Přidejte do jídelníčku sýr, vejce, klíčky, maso, čočku nebo ryby. Bílkoviny vás navíc zasytí na delší dobu, takže vás hodinu po obědě nebude trápit chuť „slupnout“ něco dalšího.

9. Zbavte se doma sladkostí

Je prakticky nemožné odolat pokušení, pokud leží přímo pod vaším nosem (nebo na kuchyňské poličce). Argument, že tyto věci kupuje pro děti nebo manžela bohužel také neprojde, protože ani oni nepotřebují nezdravé cukry ve svém životě. Jediným způsobem, jak předejít jejich konzumaci je prostě nekupovat je. 

10. Přemýšlejte o své ideální váze

Představte si sami sebe ve své vysněné váze. Představte si oblečení, které jste vždycky snili, že budete nosit, až budete štíhlá. Všechno hubnutí totiž začíná ve vaší hlavě se správnou pozitivní myšlenkou. Stačí si opakovat: „Nepochybuji, že dosáhnu ztrátu XY kilo v průběhu 10 dnů a nastartuji svoje tělo pro další hubnutí.“ Stačí si uvědomit svou motivaci a pozitivní energii a přestat být štíhlý jen ve svých myšlenkách, ale tentokrát už i ve skutečnosti!

Foto: Shutterstock

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account