Obdivujete je na stránkách časopisů, ve filmech, videoklipech a toužíte mít alespoň zrnko jejich sebevědomí. To by všichni koukali, jak by se váš život změnil, že? Možná ale nevíte, že i ty, k nimž vzhlížíte, mají spousty komplexů a strachů, se kterými musí každý den bojovat, tak jako vy. A jaké na to mají triky?

Hrajte roli, které se brzy stane skutečností
Byla překrásná, říkali jí bohyně sexu, ženy toužily být jako ona a muži ji chtěli vlastnit. Prvním opravdovým uzlíčkem nervů, který ale dokázal v pravou chvíli oplývat sebevědomím byla Marilyn Monroe. Denně se mučila komplexy, ale když na ni zasvítila kamera nebo namířil fotoaparát nebylo po strachu ani památky. Jejím trikem byla hra na úspěšnou herečku. 
I vy si můžete tento trik osvojit. Hrajte roli té nejlepší manažerky, koučky, ředitelky, office managerky… Cílem ale není celý život něco předstírat předstírat, jde o to, osvojit si pocit sebevědomí, zjistit, že vše, co chcete se vám povedlo (když jste se odosobnily). Je to malá pomůcka, kterou budete postupně užívat méně častěji.

Postoj a dýchání
Oprah Winfrey neměla jednoduché začátky a díky tmavé barvě kůže musela o to více pracovat na sebevědomí, protože nechtěla, aby ji zradilo v momentě, kdy si vybojuje svou šanci. Oprah ale dostala několik rad, kterými se stále řídí. 
Tou první byl postoj. Narovnejte se, hlavu držte zpříma, trochu rozkročte nohy a vypněte hruď. Tělo je s myslí propojeno. A pokud se takto postavíte, mozek ví, že vycházíte do boje. Nezbyde mu nic jiného, než vám poslat trochu adrenalinu, abyste to zvládly.
Druhá rada se týkala dýchání. Na Youtube najdete spousty krátkých dechových cvičení na zklidnění nervozity, které si brzy osvojíte. Oprah je pravidelně dělá před každým vystoupením, rozhovorem, focením, či velkou poradou.

Opakujte si svou afirmaci každý den
Jennifer Lopez je možná superstar, kterou obdivují miliony žen, ale vždycky tomu tak nebylo. Jako tanečnice řešila neustále problémy s váhou, protože se svými hispánskými tvary nezapadala do žádných přednastavených tabulek. Vykročila tedy svou vlastní cestou. Společníky jí byly mantry a afirmace, které si opakovala a opakuje každý den. V nich si popíše situaci, po které touží, jako by se už stala. Tím, že si mantru často opakuje, ji přijme za pravdu a okolnosti se podle ní upraví.
Takže, co kdybyste ráno, místo schovávání se před zrcadlem, vyzkoušely tuto afirmaci: Jsem sebevědomá ……… (doplňte podle svého), snadno komunikuji v kolektivu a lidé mi naslouchají. Užívám si svůj život… A nezapomeňte poděkovat. Opakujte si ji pořád, raději i místo nesmyslného brouzdání na internetu. Uvidíte, že se brzy začnou dít věci.
Další tipy od celebrit:

Demi Lovato– Nesrovnávejte se s nikým. Každý startujeme s jinou zátěží. Snažte se vyhrát s kartami, které jste si vytáhly.

Selena Gomez– Buďte vděčné, za to, co máte. Existují lidé, co jsou na tom hůř. Najděte to, v čem jste báječné a pracujte na tom.

Emma Watson– Nebojte se dělat chyby. Tvoří váš charakter a zkušenosti a dělají je všichni. A pokud se vám někde kvůli nim smějí, jděte dál. Pravděpodobně by tam neuznali ani váš úspěch.

Julia Roberts– Vizualizujte. Vytvořte si ve své mysli svět, ve kterém jste perfektní a všechno okolo vás je přesně podle vašich přání. Vize jsou základem splněných přání. 

 • Taylor Swift– Inspirujte se u těch, kteří mají podobné strachy jako vy. Jak s nimi bojují, jak se oblékají, co říkají? Inspirujte se a najděte svou vlastní cestu.

  Máte nízké sebevědomí? Co vám pomáhá překonávat každodenní boje? Podělte se s námi v komentářích…

  Foto: Pinterest

 • 0 Komentářů

  Napište komentář

  ©2024 Ženy s.r.o.

  nebo

  Přihlášení

  nebo    

  Zapomenuté heslo

  nebo

  Create Account