V sekáči se oblékám od malička a s drobnou pauzou v pubertě to s oblečením z druhé ruky táhnu dodnes. Tady jsem sepsala pár důvodů, proč se na to vědomě soustředím. 
Toxické barvy
Módní průmysl je fakt hodně špinavý. Hodně moc. Nejsem chemik ani doktor ale stačilo mi vidět pár dokumentů na to, abych si spočítala, že tohle na své kůži nechci. Samozřejmě se tomu nemůžu vyhnout úplně nicméně kouzlo sekáčového oblečení je právě i v tom, že chemikálie jsou již seprané na minimum.
Ozkoušená kvalita
Když si věc kupuju v sekáči, vím, že už ji někdo „onosil“. Znamená to pro mě, že věc už byla ozkoušena časem a vydržela.  Věřte mi, že je spousta věcí, které dvakrát vyperete a jsou dobré tak jako hadr na podlahu. A já mám své věci ráda. Vybrala jsem si je a chci, aby chvíli vydržely. Ideálně třeba 5, 10, 15 let. Tohle je dobrý filtr.
Ekonomický faktor
… je samozřejmě taky důležitý. Ráda cestuju, dobře jím a investuju do zážitků. A díky minimálním výdajům na garderobu si to taky můžu dovolit. Radši jdu do kina nebo na výlet než abych si koupila další tričko. Ano, i já občas do módy investuju – třeba před měsícem jsem si koupila ikonický kabát MaxMara přes internet, sice nošený, ale stále jako nový. Dělám to ale jen občas a vím, že teď mám na pět let od shánění kabátu pokoj.
Ekologický faktor
Vážně je potřeba kupovat nové věci pořád dokola a dokola?
Co kus, to originál
Když jsem byla na vejšce, děsně ráda jsem si kupovala „z davu vyčnívající“ věci a byla jsem ráda, že mám něco, co nemá nikdo jiný. Dneska už mě to tolik netáhne a co mají ostatní je mi docela jedno :-), ale originalita kousků z druhé ruky může být pro někoho důvodem, proč v sekáči nakupovat. A z každého dalšího člověka, který se vědomě rozhodne, že pro něj se nové oblečení ve fabrikách s hroznými podmínkami kdesi v Africe vyrábět nemusí, mám obrovskou radost. *heart*

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account