Nošení roušky se stává součástí naší každodennosti. Ženy se tak učí, jak se ideálně nalíčit pod roušku a jak pečovat o pleť zatíženou jejím nošením. V posledních dnech se zdá, že nám tato relativně nová dovednost opět na nějaký čas přijde vhod.

Největší změnu v době nošení roušek pocítily zejména ty ženy, které byly zvyklé na každodenní používání make-upu a rtěnek. Nesmutněte! Sice to vypadá, že dekorativním beauty pomocníkům odzvonilo, ale opak je pravdou. Oblíbení spojenci krásy dostali zelenou nejen od vizážistů, ale i z řad odborných lékařů. Vhodný make-up totiž může ochránit kůži a výrazné líčení vám zase udělá hezký den.
Jak na to? Vyzkoušjete naše tipy

Vsaďte na výrazné líčení očí

Povinné nošení roušek pro ženy a dívky znamená dát vale plnému make-upu, rtěnkám a leskům na rty a zaměřit svou pozornost na to, co zbývá: oči a obočí. V dané situaci je totiž ideální čas s jejich líčením více experimentovat.

Své oči můžete zvýraznit vhodnými očními stíny, zkuste třeba paletku očních stínů s.he stylezone v různých odstínech šedi, jež vašemu pohledu dodá potřebnou hloubku. Tu pak můžete ještě více podtrhnout použitím tužky pro efekt kouřových očí s.he stylezone. Takové líčení očí poté můžete oživit například výraznějším lakem na nehty, díky neutralitě šedé se k němu bude hodit jakákoliv barva.

 

paletka očních stínů, S.He Stylezone, DM Drogerie, 99 Kč

Odstín přizpůsobte barvě očí

Při výběru očních stínů se vyplatí zohlednit také barvu vašich očí. „Pro modré oči volte hnědé či měděné odstíny s oranžovými podtóny, které modrou barvu podtrhnou. Pro světle modré oči můžete zvolit i tmavě modrou. K očím zeleným se nejlépe hodí odstíny červené a růžové s podtóny do fialové, vínové či kaštanové. Pro hnědé oči můžete volit téměř jakýkoliv odstín, ale chcete-li jim dodat hloubku, vsaďte na chladné tóny. A pokud máte oči spíše oříškové, budou ideální zlatavé a fialové tóny,“ doporučuje kosmetička a vizážistka Adéla Komárková s tím, že pro celodenní nošení je u očních stínů důležité nanést nejprve podkladovou bázi, aby se nerozmazávaly. Doporučujeme bázi pod oční stíny Expert od značky trend IT UP, která vytváří optimální základ pro perfektní, souměrný a dlouhotrvající oční make-up a zároveň je šetrná k jemné pokožce očního okolí.

báze pod oční stíny, Expert, DM Drogerie, 49 Kč

Nezapomínejte na řasy i obočí

Líčení očí vždy korunuje použití řasenky, která je pro řadu žen nejdůležitější součástí kosmetické výbavy. Dobře poslouží například řasenka trend IT UP Eyeppearance Volume s obsahem rybízového oleje, která řasy vyživí a zároveň jim dodá potřebný objem. Po nalíčení očí věnujte náležitou pozornost i obočí. Upravené zvýrazněné obočí totiž dodá základní rám vašemu obličeji. Jelikož je nyní v kurzu obočí hustší, nepřehánějte to s vytrháváním. Obočí pročešte a následně dotvarujte či dobarvěte tužkou. Přirozeného vzhledu dosáhnete pomocí tekutého fixu s.he stylezone s tříbodovým aplikátorem pro precizní tvarování.

 

řasenka, Eyeppearance Volume & Curl, DM Drogerie, 99 Kč

tekutý fix na obočí, S.He Stylezone, DM Drogerie, 79 Kč

Správná péče o pleť je nezbytná

Jakkoliv je v boji proti šíření obávaného viru rouška přínosná, pleť uzavřená delší dobu pod vlhnoucí tkaninou příliš nejásá. Vlhké a teplé prostředí je rájem pro množení bakterií, mohou se s větším rizikem objevit vyrážky nebo zhoršit akné. Každodenní péče o pleť tak během období povinného nošení roušek ve vnitřních prostorách dostává nový rozměr.

Základem je pravidelné důkladné čistění pokožky, a to alespoň dvakrát denně, ráno a večer.„Nejprve si umyjte obličej vlažnou vodou a dobře ji vysušte, pak pokračujte kvalitními pleťovými přípravky na čištění pleti a poté pleťovými vodami či toniky. Při dlouhodobém nošení roušky je také velmi vhodné vynechat celoobličejový make-up, abyste svou pleť ještě více nezatěžovaly,“ poukazuje vizážistka Komárková. Pokud se bez make-upu prostě neobejdete, raději ho ošetřete fixačním sprejem na make-up alverde. Ten zabrání otírání make-upu do roušky, a navíc díky extraktům z kofeinu, kiwi a měsíčku lékařského pleť osvěží. Nezapomeňte ani na pravidelné oživení pleti kvalitním hydratačním krémem, jako je například Balea pleťový denní krém Urea.

 

fixační sprej na make-up, Alverde, DM Drogerie, 89 Kč

 

denní pleťový krém, Balea Urea, DM Drogerie, 79 Kč

Svou pleť hýčkejte

Pokud jste dosud o svou pleť příliš nepečovaly, nošení roušek by to mělo změnit, protože pokožka neustálým zakrýváním trpí. Nejlépe dvakrát do měsíce si udělejte poctivý pleťový peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky a navrátí pleti svěžest. Pokožce prospívají i speciální masky, které ji vyživí a ochrání před opakovanou zátěží. Vyzkoušejte třeba Balea masku mléko & med podporující regeneraci unavené pleti. Pokud dáváte přednost přírodní kosmetice, můžete sáhnout po alverde noční pleťové masce Gold, která pleti přes noc poskytne intenzivní hydrataci.

pleťová maska mléko & med, Balea, DM Drogerie, 12,90 Kč

noční pleťová maska Gold, Alverde, DM Drogerie, 39 Kč

Když se bez rtěnky neobejdete

 Některé ženy se bez rtěnky cítí nesvé, proto se ani při používání roušky nevzdávají svých zvyků. Aby rtěnka vydržela i v prostředí pod rouškou, stačí dodržet několik základních rad. Před samotným použitím rtěnky je vhodné nanést podkladovou bázi pod rtěnku trend IT UP Expert, která zahladí drobné vrásky a nerovnosti a díky bambuckému máslu rty zvláční a vyživí. Používejte rtěnky s dlouhotrvajícím efektem, ty jsou odolné proti otěru a nebudou se obtiskovat do roušky. Vhodná je například rtěnka trend IT UP Color Protect, která na rtech vydrží až 24 hodin a díky praktickému tvaru umožňuje rychlou a jednoduchou aplikaci. Po nošení dlouhotrvajících rtěnek se doporučuje pravidelně provádět peeling i na pokožce rtů nebo jí dopřát vyživovací masky. Zbytky rtěnky a odumřelé buňky odstraní například alverde peeling na rty Sweet Berry, který rtům navrátí jemnost.

 

podkladová báze pod rtěnku, Expert, DM Drogerie, 50 Kč

rtěnka, Color Protect, DM Drogerie, 79,90 Kč

peeling na rty, Sweet Berry, DM Drogerie, 69,90 Kč

Foto: Shutterstock, archiv

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account