Nejen k létu patří sukně, ale teď je na ně ten nejlepší čas. Žádné punčocháče, silonky také necháme doma a dáme prostor volnosti, ženskosti a barvám. Jeden můj kamarád řekl, že k ženě patří krásné dlouhé vlasy, sukně a úsměv. S úsměvem souhlasím, o vlasech bych s ním polemizovala a sukni, tu by žena rozhodně nosit měla. Že na ni nemáte nohy, postavu… Nebojte, pro každou ženu se najde sukně, která jí bude slušet.
Jaká sukně mi bude slušet? Výběr je důležitý
Je to tak. Vaše postava je při výběru správné sukně velmi důležitá. Na vaší kamarádce úzká červená sukně vypadá úchvatně a na vás, no tak trochu… děsně. Nevybírejte podle módních trendů, ty nesluší každému, najděte si svou jistotu a u té si hrajte s materiálem, barvami a vzory. Vám, co jste šikovné a nebojíte se šití, tiše závidím, protože můžete přešívat, zužovat nebo si ušijte sukni na míru. Střihy na sukně bývají jednoduché a máte je ušité raz dva. A jaká vám bude slušet?
Mini, midi, maxi délka
Ano, tři základní délky sukní. Jako MINI označujeme sukni krátkou, přibližně do poloviny stehen. Slušet budou ženám s malou postavou, neboť nechají vyniknout délku nohou a postavu opticky prodlouží. Slušet budou i vysokým štíhlým ženám. Pozor, tím že délka končí v půlce stehen, opticky vytváří silnější stehna. Proto se mini hodí spíše pro štíhlé nohy.                   

Jako MIDI označujeme sukně, které končí mezi kolenem a kotníkem. V úzké variantě a s vyšším pasem ideální pro menší postavy. Opticky vás prodlouží a zeštíhlí. Pozor, u neúzké varianty je tato délka kritická, dovolit si ji mohou zejména štíhlejší ženy i ženy silnější, ale s hezkými, štíhlými kotníky, protože ty zde vynikají.

MAXI délka je až na zem. Ideální pro vyšší ženy různých tvarů. Této délky by se měly vyvarovat malé ženy, neboť tento typ délky je uzemňuje.  

Sukně pro každou postavu
Máte postavu tvaru jablka? Vaše prsa, břicho a boky jsou silnější a v jedné linii, zkrátka vám chybí pas? Pro vás jsou ideální jednoduché pouzdrové sukně nebo sukně do „áčka“, které končí na nebo těsně u kolen, protože prodlouží tvar postavy. Vyhněte se skladům, řasení, plisování, předním kapsám, to vše přidává bříšku na objemu.

Máte-li velká prsa, je potřeba prodloužit horní část a zaměřit pozornost na užší dolní polovinu. Vybírejte si úzké, vypasované nebo pouzdrové sukně, jejichž spodní lem končí v oblasti kolen. Výrazné barvy a vzory sukně pak odvedou pozornost na spodní část těla.  

A co hruštičky, ženy s větším pozadím a menším poprsím. Vy musíte vyvažovat. Hrajte si více s horní částí těla, řaste, nabírejte, ale na spodní část volte sukně „áčkového“ střihu, zavinovací styl, tlumené barvy a svislé vzory. Žádné plisování a výrazné sklady.  

Ženy s plnými křivkami a úzkým pasem by měly volit střižené pouzdrové sukně, které jemně obepínají tělo, nikoliv elastické. Sukně „áčkového“ střihu by měla končit těsně u kolen. A všechna trička či blůzy vždy dovnitř. Máte pas, tak ho ukažte.    

Rozvášnit se v plisování, květinových vzorech, nabírání mohou ženy s chlapeckou postavou, tedy menšími prsy, úzkými boky, pasem málo výrazným. Zde je potřeba zženštit siluetu a přidat na objemu boků. Pas tvarujte pomocí pásků.

Tipů a rad by bylo mnoho, ale jeden tip od mistrů stylistů si pamatuji dodnes. Délku sukně, která většinou sedí a sluší, je zhruba dlaň nad koleny a pod koleny. Takže ruce na kolena a měříme. Co je delší a kratší, bývá problematické.
NÁŠ TIP:

Pořiďte si sukni s poselstvím! Na www.marketzenysro.cz najdete afirmační sukně, které vyjádří všechny emoce za vás. Sukně tvarově symbolizuje už stovky let zvon a tělo ženy srdce zvonu, který jí napomáhá čerpat energii a sílu Země. Velký význam má také tvar, délka, ale i barva anebo symboly na sukni. Dlouhá sukně až na zem pomáhá ženě čerpat a uchovávat sílu Země, protože právě ze Země proudí energie a naplňuje ženu láskou, starostlivostí, citlivostí a dalšími vlastnostmi vyjadřujícími ženskost. 
Texty na látky jsou originální afirmace a napsal je pro nás náš muž! Lukáš Sodomka, inspirován láskou a ženami a vším, co v něm vyvolávají, píše léta jen proto, aby tím vyjádřil své niterné pocity. Je to forma jeho intimní komunikace. Nyní je část jeho tvorby vtisknuta na látku, kterou nejen zdobí psané texty, ale sálá z ní i vše to, co je v nich obsaženo.
Už ji máte vybranou? 
Foto: Shutterstock, Pinterest, archiv

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account