Naše redakce je – asi jako každý jiný tým – takovou „směskou“ lidí s různým vztahem ke sportu. Jsou mezi námi tací, pro které je největším pohybem dojít od metra do kanceláře, zastánci jógy či běhání, ale také nadšenci do pohybu a milovníci fitness. A právě z nich jsme tentokrát vybírali zástupce do našeho redakčního testování. Podrobili jsme mu totiž Form Factory Fitness Harfa.
Jak už název napovídá, testování probíhalo ve fitness klubu Form Factory v OC Harfa v Praze. A svá těla v něm za naši redakci posílili, protáhli a zrelaxovali Míša s Tomášem.
Dvě patra pro pohyb i odpočinek
Společnost Form Factory provozuje v Praze 14 fitness klubů. My si vybrali ten v OC Harfa – nejen proto, že nabízí snad veškeré možné vybavení a služby, které si každý nadšenec pohybu dokáže představit, ale navíc má i rozsáhlou relaxační zónu s bazénem, vířivkou a saunou (ale o těch až později, ty jsme měli za odměnu).

„I když se může zdát umístění fitness centra v centru nákupním na první pohled trochu zvláštní, je podle mě skvělým tahem. Máte jistotu, že bude dostupné, ať už cestujete hromadnou dopravou nebo autem, u kterého odpadá problém s parkováním. Navíc si snadno můžete odběhnout zacvičit během polední pauzy v práci nebo po pracovní době, když jedete domů,“ popisuje Tomáš. „Co mě na Form Factory na Harfě překvapilo, byla rozloha. Zvenku vidíte vlastně jen recepci a malou část posilovny, ale když vejdete dál, zjistíte, že fitness centrum má několik zón a o patro výš ještě bazén. Dohromady si tak můžete užívat pohyb i relax na skoro 2 kilometrech čtverečních,“ chválí náš redakční tester.
Obdobně si prostor pochvalovala i Míša, která ocenila také „zázemí“ fitness centra: „Překvapila mě velikost šaten a sprch, nikde se s nikým nemačkáte, každý má dost prostoru. No a třešničkou na dortu je pak několik vysoušečů vlasů, jež jsou k dispozici, takže nemusíte tahat svůj fén z domova.“
Tři, dva, jedna… Začínáme!
Abychom byli v testování opravdu poctiví, rozhodli jsme se vyzkoušet z každé zóny fitness centra alespoň jeden přístroj (nakonec většinou zdaleka nezůstalo u jednoho). Po řádném protažení se naši testeři rozhodli zahřát těla na běžeckých pásech. A pak už postupovali k činkám, posilování svalů na nohách, pažích…
„Líbí se mi, že tu každý najde, co potřebuje, a může si sestavit trénink podle svých představ. Pokud si nejste jistí, jak se který stroj používá, ochotný a úžasně příjemný personál vám rád přispěchá na pomoc. Navíc si můžete domluvit i osobního trenéra – toho jsme sice netestovali, ale jen na Harfě jich Form Factory nabízí dvanáct. To je pro někoho, kdo není v posilování úplně zběhlý, velká výhoda,“ říká Míša.

Také Tomáš byl s vybavením Form Factory více než spokojený. Aby ne, kromě již zmíněných běžeckých trenažerů tu najdete i ty veslovací, činky všech hmotností, kettlebelly, gumy, lana, posilovací stroje, workout konstrukce a hrazdy, ale i balanční pomůcky, expandery, steppery, boxovací pytle a mnoho dalších fitness pomůcek. „Přesně takhle by měla špičkově vybavená posilovna vypadat. Během testování jsme samozřejmě nevyzkoušeli všechno, ale ať už jsme cvičili na čemkoli, s ničím nebyl problém. Vše je v perfektním stavu, a co za sebe jako někoho, kdo prošel všelijakými fitness centry, musím také vyzdvihnout, je perfektní čistota celého prostoru. I když se to zdá jako maličkost, pro mě je to hodně důležitý aspekt,“ chválí Tomáš.
Dokonce i ti, kteří mají raději skupinová cvičení (nebo jim prostě posilovací přístroje zatím nic moc neříkají), najdou ve Form Factory na Harfě vyžití. Fitness centrum totiž nabízí celou řadu těchto cvičení – od jógy, pilates či zumby přes bodybalance nebo grit kardio až po kruhový trénink či bodycombat (a spoustu dalších).
A hurá (nejen) relaxovat
„Čím mě Form Factory Harfa naprosto ohromila, byla wellness zóna. Nebudu lhát, bazén jsem v obchodním centru nečekala. Možnost zaplavat si po náročnějším posilování anebo třeba jen tak je skvělá. A když se k tomu přidá i vířivka, ve které dokonale uvolníte unavené svaly, je zážitek z tohoto fitness centra dokonalý. Takže ani my s Tomášem jsme si nenechali tuhle příležitost ujít,“ usmívá se Míša.

Kromě bazénu a vířivky najdete ve wellness zóně také saunu a solárium. „Ty už jsme sice vyzkoušet nestihli, ale vzhledem k tomu, že máme Harfu od redakce prakticky za rohem, určitě si do sauny v nejbližší době dojedu,“ doplňuje Tomáš. Ostatně jak říká, do Form Factory se určitě vrátí nejen kvůli sauně.
„Pro mě to bylo hodně překvapivé a velmi příjemné testování. Vlastně jsem nečekal, že si ho tak užiju. Prostředí posilovny je špičkové jak vybavením, tak i přístupem personálu. Kdybychom dávali v redakčním testování hvězdičky, musel bych dát Form Factory na Harfě deset z deseti,“ uzavírá Tomáš.

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account