Husté, nadýchané, klenuté, vyčesané… Jak najít perfektní obočí pro svůj typ obličeje? Ať už chcete dosáhnout jakéhokoliv vzhledu, důležité je znát a rozumět přirozenému tvaru vašeho obočí. Vzhledem k tomu, že každá tvář je jedinečná, je jedinečné i obočí. Alfou a omegou ale je mít takové, které kladně zvýrazní rysy vašeho obličeje. Kromě toho je důležité, abyste věděli, jak obočí dostat do správného tvaru, případně jak ho vylepšit – i kdyby šlo jen o vytrhání pár chloupků. Nechte se vést naším manuálem…

Jak najít dokonalý tvar pro své obočí

Věnujte pozornost začátku – tedy nejvyššímu bodu (nazývanému oblouk) a místu, kde obočí končí. Většina z nás často udělá chybu, že si obočí vytrhávají příliš tenké nebo příliš mění jeho přirozený tvar. Proto je důležité věnovat tvaru obličeje velkou pozornost. 

Foto: Shutterstock

Jak na perfektní obočí, když máte…:

Hranatý obličej: 

U tohoto tvaru obličeje je výhodné, když bude vaše obočí ploché a nejlépe bez oblouku. Vaše tvář bude plnější a o něco útlejší. 

Kulatý obličej:

Ke kulatému obličeji se se nejlépe hodí šikmé a strukturované obočí. Vaše tvář tak bude vypadat užší a vyváženější s mírně silnějším obočím.

Oválný tvar obličeje:

Plné obočí s malým obloukem je pro vás skvělou volbou. Netrhejte si obočí příliš tenké, protože váš obličej bude vypadat ještě kulatější.

Obličej ve tvaru srdce:

S tímto tvarem je nejlepší volbou ploché obočí, které má velmi jemnou klenbu. Rysy vašeho obličeje budou vypadat méně drsně. 

Ke korekci nebo zvýraznění obočí můžete použít různé techniky jako trhání, vosk nebo nit. Tyto techniky je potřeba používat opatrně, abyste neodstranili příliš mnoho chloupků.

Jak si obočí perfektně vytvarovat

Než začněte se samotnou úpravou obočí, je důležité, abyste ho dostali do správného tvaru. Začněte proto důkladným čištěním obočí. Odstraňte zbytky make-upu a přebytečný maz z obočí. Poté upravte obočí do požadovaného tvaru kartáčkem na obočí. Kartáčování pomáhá zvýraznit přirozený tvar. Chloupky vždy kartáčujte po směru růstu pro rovnoměrný výsledek.

Foto: Shutterstock

Správná délka vašeho obočí

K určení ideální délky obočí budete potřebovat tužku nebo pravítko. Umístěte pravítko na křídlo nosu a držte je mírně kolmo nahoru k vnitřnímu koutku oka. Toto je bod, kde chcete, aby vaše obočí začínalo – označte ho tužkou. Chcete-.i definovat konec obočí, umístěte tužku nebo pravítko diagonálně od křídla nosu k vnějšímu koutku oka a nakreslete na obočí malou linku – tam chcete, aby končilo. Chcete-li najít nejvyšší bod obočí, vyrovnejte tužku nebo pravítko od křídla nosu k duhovce. Nejvyšší bod si opět označte tužkou. Nyní jste připraveni tvarovat své obočí.

Tvarování obočí

Při vytrhávání obočí dbejte na to abyste postupovali opatrně a jednotlivé chloupky odstraňovali velice pomalu. Nejprve odstraňte přebytečné chloupky pod obočím. Vytrhávejte po směru růstu a dávejte pozor, abyste neodstranili příliš mnoho chloupků najednou. Nejlepší je použít pinzetu se zkosenými hranami. Nejlepší způsob, jak zkontrolovat celkový výsledek, je udělat pár kroků od zrcadla a průběžně si vše důkladně kontrolovat. Vyhněte se nanášení make-upu nebo jiných produktů ihned po vytržení, abyste předešli možnému podráždění pokožky. V případě potřeby zastřihněte delší chloupky malými nůžkami. Zastřihujte pouze konečky chloupků, abyste příliš nezměnili tvar obočí.

Foto: Shutterstock

Aktuální trendy obočí

Vaše obočí má obrovský vliv na váš celkový vzhled. Každý rok se ve světě líčení a úpravě obočí objevují nové trendy, ale na vás je vybrat si takové, které budou sedět k vašemu tvaru obličeje:

– laminované obočí

– plné a husté obočí

– nadýchané a nahoru vyčesané obočí

– rovné obočí

– světlé obočí

Laminované obočí

Laminované obočí je v současnosti oblíbeným trendem, díky kterému získáte plné a dokonale tvarované obočí. Při jeho tvorbě ošetří kosmetička chloupky na obočí speciálním gelem nebo roztokem a vyčeše je směrem nahoru. Vznikne tak laminovaný efekt. Vzhled můžete zvýraznit tužkou na obočí.

Plné a husté obočí

Plné a husté obočí je nadčasový trend, který sluší každé tváří. Pro tento vzhled můžete použít produkty na obočí, které vyplní mezery a zvýrazní chloupky na obočí. Chloupky vždy kartáčujte po směru růstu pro přirozený vzhled.

Nadýchané a vyčesané obočí

Tento druh obočí dodá vaší tváři měkké a přirozené orámování, které vytvoří vzdušný efekt. Pomocí kartáčku na obočí nebo čistého kartáčku na řasy jemně vyčešte chloupky směrem nahoru, abyste vytvořili dojem objemu a plnosti. Pak už stačí použít průhledný gel na obočí, abyste ho udrželi na místě po celý den.

Rovné obočí

Rovné obočí je moderní a velice trendy. Chcete-li dosáhnout tohoto vzhledu, můžete si obočí opatrně vytrhat rovně nebo jej dokreslit tužkou na obočí. Důležité je obočí příliš nezdůrazňovat, abyste dosáhli přirozeného efektu.

Světlé obočí

Pokud se rozhodnete své obočí zesvětlovat je vždy lepší svěřit se do péče profesionálů. Tento look je vhodný především pro blondýnky nebo ženy se světlou barvou vlasů. Jako kontrast se hodí ale i pro brunetky. Jen je nutné postupovat při zesvětšťování s citem, aby kontrast nebyl příliš dramatický.

Jak na denní péči o obočí

Stejně jako si denně čistíte zuby, je důležité se věnovat i svému obočí a nastavit správnou péči a rutinu pro podporu jeho růstu, posílení jemných chloupků a udržení v nejlepší kondici. K jemnému čištění obočí použijte speciální čistící přípravek nebo vatové polštářky, které dokonale odstraní zbytky make-upu a jiných nečistoty. Poté můžete růst obočí podpořit pomocí séra nebo oleje na obočí. Stačí ho nanést na obočí a jemně vmasírovat. Obočí jednou týdně můžete hýčkat i speciálními přípravky jako jsou masky na obočí, které ho posílí a vyživí. 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account