Toužíte zhubnout, zpevnit svou postavu nebo prostě načerpat endorfiny pro nový den v práci nebo během rodinných povinností? Začněte cvičit. Já vím, že se to snadněji řekne, než udělá. Na druhou stranu neustálé plánování, sledování další série seriálu v televizi nebo oblíbené věty: „nechám to na pondělí“ vás z místa nepohnou. Co by ale pomoci mohlo, je nový outfit na cvičení. 

Co si pořídit na cvičení, když chcete začít s…:

Oblečení pro cvičení jógy

Pohodlnost je klíčem k úspěchu! Je důležité, aby vám oblečení na cvičení jógy nebo pilates perfektně padlo. Důležité je proto zvolit správnou velikost. Při cvičení vás nesmí nikde škrtit a jakkoliv omezovat v pohybu. Volte například kombinaci sportovní podprsenky a příjemných legín, které budou fungovat jako druhá kůže. Naopak nepříliš šťastnou variantou jsou trička, která by vám během cvičení (jako je pes hlavou dolů) mohla padat do obličeje.

Jógamatka, Korkie; mikina, Björn Borg; legíny, Puma; sportovní podprsenka, Nike

Oblečení na běhání

Pamatujte na to, že se při běhu zahřejete, a tak vždy vybírejte svoje běžecké oblečení tak, jako byste vybírala za teploty o 5 stupňů vyšší, než je ta skutečná. Nikdy není na škodu mít s sebou lehkou běžeckou bundu, která vás bude skvěle chránit před deštěm a větrem. Oceníte také kšiltovku nebo čelenku, která zabrání, aby vám vlasy padaly do obličeje. 

Tričko, Björn Borg; sportovní podprsenka, Björn Borg; legíny, Björn Borg; bunda, Nike; tenisky, Adidas

Oblečení na kondiční procházky

Tentokrát nemluvíme o toulkách přírodou, ale o svižné procházce, díky které spálíte kalorie a nastartujete svůj metabolismus. Základem jsou pohodlné tenisky, díky kterým budete mít stabilní kotník a chůze pro vás bude snadná a pohodlná. Rozhodně oceníte funkční tričko s dlouhým nebo krátkým rukávem, které odvádí pot a zároveň vás udrží v teple. S každou další vrstvou myslete na to, že budete o něco „mohutnější“, proto je nejlepší alternativou bunda. Ta by měla být lehká, prodyšná a nepromokavá. Od pasu dolů jsou ideální volbou legíny nebo sportovní tepláky, které udržují nohy v teple a přesto nechají pokožku dýchat.

Bunda, Urban Classic; tepláky, Björn Borg; mikina, Björn Borg; klobouček, Björn Borg

Oblečení na aerobní aktivity

Připravte se, že se zapotíte. Ať už cvičíte doma nebo vyrazíte ven, je důležité uvědomit si, že je za všech okolností důležité cítit se pohodlně. Rychlé aerobní aktivity přejí funkčním a elastickým střihům, které vám nebudou bránit v pohybu. Sportovní podprsenka je základ a skvěle funguje doplněna o legíny nebo šortky. Vybrat si ji můžete v základní barevné paletě jako je černá, hnědá nebo šedá, ale vaše endorfiny rozhodně nastartují výrazné barvy jako je červená, růžová nebo oranžová. 

Legíny, Burton; sportovní podprsenka, Shock; láhev na vodu, Björn Borg; batoh, Björn Borg 

Foto: Shutterstock, archiv

 

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account