Peče o obličej patří ke každodenní rutině každé z nás, když ale dojde na oblast krku a dekoltu, většina žen má černé svědomí. Při tom je dokázáno, že oblast krku i dekoltu dokáže prozradit věk majitelky naprosto spolehlivě. Začněte se o tuto oblast pořádně starat a uberte si roky. 

Dokud vám bylo dvacet, možná jste měla pocit, že se vás stárnutí krku netýká. Když je vám ale přes třicet, začínáte pracovat na tom, abyste tyto nevzhledné vrásky efektivně zakryla. Některé ženy proto začínají nosit menší výstřihy, jiné sází na mohutné šperky, nebo šátky, které mají za cíl maskovat následky nevhodné péče. 

Pokud už byla škoda napáchána, nemusíte nutně házet flintu do žita. Stačí, pokud si navyknete provozovat novou kosmetickou rutinu.  

Mazání a krémování 

Aby pokožka získala zpátky svoji hydrataci a pružnost, neobejdete se bez kvalitního oleje či hydratačního krému. Pokud vsadíte na krém, mělo by se jednat o takový, který bude posilovat elasticitu kůže. Neuděláte chybu ani s produkty, které jsou určené proti stárnutí a primárně na obličej. Z přírodních prostředků vám pomůže olej z opuncie nebo šípku (vitamin C). Hlavní zásadou je ale pravidelnost. Krk a dekolt proto mažte ráno i večer, stejně jako tvář. 

Sluneční ochrana 
Vrásky se budou prohlubovat o to víc, když se nebudete chránit před slunečním zářením. Slunce pokožku vysušuje a dále ji poškozuje nebezpečným UV zářením. Buďte moudrá a před každou cestou do práce na krk a dekolt (pokud jsou vidět) aplikujte krém s ochranným faktorem 30 a výš. V zimních měsících postačí, pokud obě oblasti zakryjete šálou, nebo šátkem. 

Zvednout hlavu, vypnout hruď 

Dalším krokem pro krásu vašeho krku i dekoltu je zvednutá hlava a vyplá hruď. Když čtete knihu, nebo se hrbíte u počítače, nutíte kůži k tomu, aby dělala varhánky. Po dostatečném počtu opakování mezi nimi vzniknou hluboké vrásky, které se pak odstraňují jen velice těžko. Zkuste třeba obličejovou jógu (na pevný krk ideální) a hlídejte si rovná záda!

Maska nejen na obličej
Aby vašemu krku a dekoltu nic nechybělo, dopřejte jim čas od času vyživující a obnovující masku. Vhodné jsou bahenní masky, ale i masky s vysokým podílem vitamínu C, který má omlazující účinky. Pokud vycházíte z toho, co máte k dispozici doma, pak můžete vyzkoušet třeba hydratační jogurtovou masku, díky které bude vaše pokožka vypadat znatelně mladší, bílý jogurt (nejlépe tučný) si prostě jen rozetřete na dekolt a nechte působit do zaschnutí. Poté smyjte vlažnou vodou. 

Peeling 

Ten pomůže odstranit odumřelé kožní buňky a podpoří zdravou cirkulaci krve. Nejlépe uděláte, pokud pro tyto účely zvolíte peelingy s jemnější konzistencí, abyste předešla nežádoucímu poškození kůže. Vzhledem k citlivé pokožce krku u něj tento krok raději vynechte. 

Vhodné prádlo

Zbavte se starých a vytahaných podprsenek, které vám neposkytují dostatečnou oporu. Místo nich si pořiďte alespoň jednu či dvě lepší podprsenky, které vám skvěle padnou a jsou vám opravdu pohodlné. Netlačte na pilu a nechtějte push-up efekt za cenu pomačkané kůže v dekoltu.  

Pijte a spěte na zádech

Aby byla vaše kůže krásná co nejdéle, dopřejte jí dostatek hydratace. A pokud chcete udělat pro svou krásu ještě něco navíc, naučte se spát na zádech. V této pozici zamezíte mačkání kůže na prsou i na krku. Spaní na zádech ocení i váš obličej. Uvidíte, že se vám na těle díky tomuto opatření neobjeví ani jedna vrásečka navíc, to ostatně věděla už císařovna Sisi. 

Staráte se o svůj dekolt a krk? Prozraďte nám své tajné tipy a triky pro krásu. 

Zdroj obrázků: Shutterstock, Pixabay / Unsplash

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account