V dnešní době se na mladistvou vizáž klade velký důraz. A že se dá podpořit jen drahými produkty z drogerie? Ale kuš! I pivo umí zpomalit čas. A ještě vám dá do pořádku hřívu!
V žebříčku celosvětově nejoblíbenějších nápojů zaujímá pivo čestné třetí místo (první dvě příčky patří vodě a čaji). Co dalšího jste o něm možná nevěděli? A proč se s ním čas od času polít od hlavy až patě?
Benefity na dně půllitru
Pivo, tedy za předpokladu umírněné konzumace, prý zpomaluje úbytek „dobrého“ cholesterolu, čímž do jisté míry pomáhá snižovat riziko kardiovaskulárních chorob. Tedy alespoň takové závěry přináší americký výzkum uskutečněný na Pensylvánské státní univerzitě. Dále je spojováno s prevencí diabetu a osteoporózy, přičemž tlumí záněty, zabraňuje vzniku ledvinových kamenů a prospívá duševnímu zdraví. A nejen jemu!
Chmelem ke kráse? Přesně tak
Ve své nejzákladnější formě je „tekutý chléb“ výsledkem kombinace čtyř ingrediencí – ječmene, chmele, vody a droždí. Díky těmto surovinám obsahuje spoustu antioxidantů, bílkovin i stopových minerálů, a to včetně vápníku, hořčíku a draslíku. Ochuzen však není ani o vitaminy, zejména pak ze skupiny B. A přesně tohle je výživa, za kterou vám poděkuje nejen pleť, ale i vlasy.
Nerušit, jde se mládnout
Přítomné antioxidanty totiž narušují působení škodlivých volných radikálů, čímž zabraňují předčasnému stárnutí pokožky. Vniveč pochopitelně nepřicházejí ani další jmenované látky, které stimulují produkci kolagenu a zachovávají pružnost kůže, přičemž přispívají k léčbě akné. Máte si tedy lít vychlazenou desítku přímo na obličej? To samozřejmě můžete, ovšem pokud její menší množství smícháte s vaječným bílkem, vzniklá maska značně usnadní aplikaci, po které byste měli vyčkat deset minut a poté smýt pozůstatky.
Konečně hříva, kterou jste si dlouho přáli
Nutriční profil piva také opravuje poškozené vlasové folikuly, zastavuje nadměrné vypadávání a urychluje růst hřívy. Dále poskytuje cennou ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy, což se hodí v každém ročním období. Pivní péče taktéž dodává lesk a zanechává vlasy hebké, pružné a poddajné. A zvláště v případě, kdy ho smícháte s jablečným octem a přidáte ještě dvě kapky esenciálního citronového oleje. Vzniklou směs využijte jako kondicionér po běžném mytí a tešte se na viditelné výsledky, které vám jeho dvouminutové působení přinese.
Foto: Shutterstock
Autorka: Kateřina Málková

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account