Léto přeje české a slovenské módě! Druhý ročník letního pop-up showroomu s lokální módou a designem s názvem Má vlast EDIT 02 opět představí, jak zavedené oděvní návrháře a značky, tak i tvůrce, kteří covidový rok využili pro svou kreativní tvorbu. 

Tváří a hlavní múzou letošního Má vlast EDIT je herečka Jana Plodková. S kým jiným si také pop-up store českých tvůrců vychutnat než s největší požitkářkou” všeho českého Janou! Ve filmech, seriálech i v divadle Jana už několik desítek let ztělesňuje české holky, dívky, superženy a pro nás mají její postavy neodmyslitelnou charakteristiku: jsou krásné, silné a zároveň i křehké a zranitelné, jsou veselé i smutné a inklinují k českému humoru a vlastenectví. Jestli někomu věříme, že má rád věci české, je to Jana a jsme rády, že jsme se během posledního roku a půl mohly nechat vtáhnout do jejího světa, který je plný hor, bílých koček, české přírody, hub a všelijakých rostlin. 

Nově se můžeme těšit na představení české pečující kosmetiky Artiffine, svíček so.Slowšperků Magdaleny Šťastníkové a Anny Baum, svou kolekci uvede i vítěz soutěže VAN GRAAF Junior Talent, která se tradičně koná v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, Aleš Hnátek.

Má vlast EDIT Pop-up poskytuje unikátní příležitost si na jednom místě prohlédnout a případně i zakoupit tvorbu českých návrhářů a designérů. Třeba i vy odejdete s modelem od Ivany Mentlové, Kláry Nademlýnské, Božidary, Leedy, Vandy Jandy, Jana Černého, Michaely Hriňové (AiM), Natálie Dufkové či od značek Buffet Clothing a Silk & Stones. 

Showroom Má vlast EDIT 02 se otevře v prostorách kreativního prostoru DEPO (DEsign POrt) v termínu od čtvrtka 12. do soboty 14. srpna 2021.

Trojice zakladatelek projektu, stylistky Natálie Kotrlová a Magda Žůrková a kreativní producentka Ivona Petružálková, se jménem Má vlast odkazují na symfonické dílo Má vlast a uvědomují si, že v každém z nás vyvolává toto slovní spojení jinou emoci. Ony samotné milují Českou republiku a všechna její zákoutí. Rády bloudí českými lesy a prochází se v šatech od místních tvůrců po ulicích malebných měst a městeček. Proto chtějí lokálním designérům a módním návrhářům poskytnout platformu, kde mohou představit svou tvorbu, a současně inspirovat další potenciální zákazníky k upřímnému a udržitelnému smýšlení. 

Projekt Má Vlast je pro mě místem pro podporu lokální tvorby, která byla až donedávna přehlížena. Pro obdiv krásných věcí a šikovných lidí. Online platforma k propojení známých i neznámých kreativních duší,“ shrnuje jedna ze zakladatelek Natálie Kotrlová. 

Další důvod, který vedl k založení Mé vlasti, rozvíjí druhá ze zakladatelek, Magda Žůrková: 

Pro mě je důležitý ještě jiný aspekt Má vlast EDIT, předně prodejního showroomu, a to ten, že si kdokoli může přijít prohlédnout tvorbu lokálních umělců zblízka. A tak se přesvědčit, že česká a slovenská móda neznamená pouze beztvaré černé hábity a že nabídka je obrovská, imaginace tvůrců bezmezná a zpracování nádherné a kvalitní. Chceme představovat módu a další umění demokraticky. Například na fashion weeky, eventy a do butiků se dostane jen určité publikum, často stálí zákazníci nebo tisk. Na Má vlast EDIT Pop-up může přijít opravdu kdokoli. Stejně tak chceme v našich fotoeditorialech ukazovat, že se dá poskládat celý zajímavý příběh jen z tvorby československých designerů.

Poslední ze zakladatelek Ivona Petružálková doplňuje:

Má Vlast Edit je pro mě hlavně o lidech. Je to o komunitě lidí, kteří něco umí a mají potřebu tvořit. Ano, ta platforma v sobě nese covidový implulz, ale během druhého lockdownu jsme si všichni uvědomovali, o co víc chceme objevovat české a slovenské umění, knihy, filmy a investovat naše vydělané peníze zpátky českým a slovenským tvůrcům a výrobcům. Přeci nepotřebujeme nakupovat oblečení z Číny. Když si koupím velkou cestovní tašku, může být z recyklovaného plátna a naplním jí plavkami z Plove, přibalím pantofle od Aleše Hnátka a blůzu od Kláry Nademlýnské a pojedu a ní možná vlakem, možná škodovkou a budeme bydlet v penzionu Jizerka. Je to podobný druh emoce jako v nás vyvolávají jahodové knedlíky a koupě obrazu od Antonie Stanové. Chceme si ten požitek pořádně vychutnat, a tak to máme s módou, uměním, knížkami, filmy, divadlem, koncertem i užitkovým designem. Raději si ušetříme na daybed od Dunděry a Jánského než si ji kupovat v levném hobby supermarketu.” 

Přijďte i vy oslavit návrat k osobnímu setkávání, inspirovat se, doplnit svůj šatník nebo se jen podívat a seznámit. Těšíme se na vás.

Kdy:

čtvrtek 12. 8. od 16:00 do 21:00

pátek 13. 8. od 11:00 do 21:00

sobota 14. 8. od 11:00 do 20:00

vstup volný

Kde: 

Design Port, Komunardů 35, Praha 7

www.designport.cz

Foto: archiv

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account