Nechcete nic riskovat, takže si neustále kupujete omlazující krémy a výživné masky, které slibují hezčí a zdravější pokožku? Děláte samozřejmě dobře, ale co takový mobil, jak často ho čistíte? A pozor, v souvislosti s kvalitou pleti je třeba věnovat pozornost i ložnímu prádlu!
Co pleti škodí? Kdyby vám někdo tuhle otázku položil, pravděpodobně by vás jako první napadl stres. Anebo nevhodný jídelníček, nedůkladné odličování, znečištěné životní prostředí či používání špatné kosmetiky. Ano, jistě máte pravdu, protože jde o faktory, které urychlují stárnutí a pokožku připravují o kvalitu, zdraví i vitalitu. Jenže jsou tu i další nepřátelé krásy, o nichž se moc nemluví. A třeba tihle si servítky vůbec neberou…
Mobilní telefon jako strůjce potíží
Čistota, půl zdraví? No samozřejmě. A zejména ta mobilní! Nebo si snad myslíte, že by váš telefon ve zkoušce nezávadnosti obstál? Nedělejte si zbytečné iluze, fakta jsou fakta. Bohužel.
„Žádný displej telefonu není tak čistý, jak se jeho uživatel domnívá. Závěry mnoha studií potvrzují, že obrazovka běžného smartphonu obsahuje ve srovnání s veřejnou toaletou mnohem více špíny, bakterií, alergenů i virů. Pokud ji člověk pravidelně neošetřuje antibakteriálními přípravky, může si nečistoty snadno přenášet na obličej, což v kombinaci s třením podporuje infekce, vyrážky i rozvoj akné,“ vysvětluje texaský dermatolog Ted Lain. Co ještě brát v potaz?
I ložní povlečení dokáže uškodit
Preferujete bavlnu? Pak pro vás americká kožní specialistka Sandra Johnson nemá nejlepší zprávy. Podle ní je právě bavlna poměrně tvrdý materiál, který na pokožku působí až příliš drsně. Tím, že se o ni ve spánku „odíráte“, jdete na ruku nejen jejímu podráždění, ale i tvorbě vrásek. Podle této odbornice je mnohem vhodnější jemné hedvábí nebo satén. Obojí nezanechává otisky, takže kůže může snadno „klouzat“, což nenaruší ani její schopnost noční regenerace.
Horká koupel? Kapitola sama pro sebe
Když je venku zima, kdekdo si rád dopřeje horkou sprchu nebo vanu. Taková zahřívací procedura je sice příjemná, ale vůbec ne prospěšná.
„Horká voda zbavuje pokožku přírodních olejů, které ji chrání před vysušením, popraskáním, poškozením i dřívějším stárnutím,“ zdůrazňuje další americká dermatoložka, tentokrát Dendy Engelman. Ta také upozorňuje na to, že pokud takovou koupel nedokážete oželet, měli byste se po ní alespoň důkladně promazat hydratačním krémem.
Foto: Shutterstock
Autorka: Nikola Strnadová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account