349

Děti už jsou opět ve školách a mnoho rodičů si tak láme hlavu s tím, jakou svačinu jim připravit. Měla by být chutná, zdravá a ani příprava by neměla zabrat příliš času. Tuto starost jim pomůže vyřešit Velká svačinková bichle. Kuchařka, která v sobě ukrývá snadné recepty na hravé a vyvážené svačinky na každý den. Pochutnají si na nich děti i dospělí.
Za vznikem kuchařky stojí dvojice autorek Pavlína Mähringová a Veronika Břicháčková, které zjistily, že na českém trhu jsou tisíce různých kuchařek, ale téměř žádná z nich se nevěnuje pouze svačinám. „Začaly jsme tedy dávat dohromady všechny dobroty, který se nám osvědčily, a nápady se jen hrnuly. Po čtyřech měsících intenzivní práce tak loni na podzim vznikla elektronická kuchařka Velká svačinková bichle, kterou si od té doby zakoupilo už více než tisíc rodin a máme na ni spoustu krásných ohlasů. Na základě nich jsme se nyní rozhodly vydat také tištěnou verzi kuchařky,“ popisují autorky, jak vše vzniklo.
Spojení tradiční kuchařky a moderních technologií
Velká svačinková bichle není žádný drobeček. Na více než 400 stránkách naleznete 175 svačinových receptů v 8 základních kategoriích a 15 speciálních receptů určených pro zvláštní příležitosti jako jsou třeba Vánoce, narozeniny nebo Mikuláš. Každý recept je vymyšlen tak, aby poskytl plnohodnotnou svačinu. Autorkám s tím, aby byly svačiny opravdu nutričně vyvážené a nic důležitého v nich nechybělo, pomohla specialistka na výživu Alexandra Košťálová. Recepty lze zvětšením chystané porce snadno využít také jako snídani či večeři pro celou rodinu.
Další výhodou kuchařky je chytré kombinování receptů do týdenních plánů a využití sezónních potravin. „Pojetí našich receptů je unikátní v tom, že jsou kombinovány do týdenních plánů, které pokryjí celý školní rok. Skvěle tak využijete i sezónní potraviny a velmi snadno si připravíte nákup na nadcházející týden. Stačí se jen držet naší knihy,“ uvádějí autorky. Kromě týdenních plánů lze používat i obsah po kategoriích (např. jogurtové svačinky, pomazánky, saláty atd.). Kromě toho, že každý recept v tištěné kuchařce doprovází jeho barevná fotografie, má také vlastní QR kód. Jeho načtením se aktivují skvělé funkce pro členy projektu #vicnezkucharka.
Úspěšný start přináší nové cíle a plány
Knihu je možné až do 24. září do 16.00 hodin objednávat prostřednictvím crowdfundingovém serveru Hithit.com, kde se během prvních 19 hodin povedlo od fanoušků vybrat 100 % částky potřebné pro tisk Velké svačinkové bichle. Tím ale kampaň zdaleka nekončí. Autoři projektu si totiž stanovili další milníky. „Tím, že se podařilo vybrat neuvěřitelného tři čtvrtě milionu, si budete moci v některých městech Velkou svačinkovou bichli převzít osobně u šálku dobré kávy. Dále vám tímto můžeme představit i téma další naší kuchařky na příští rok. Půjde o Velkou obědovou bichli. S překonáním této částky také rozdáme 100 kuchařek školním a školkovým jídelnám, na jejichž výběru se budou podílet i přispěvatelé. Jestliže padne celý jeden milion korun, tak budeme mít pro všechny naše podporovatele dárek,“ prozradil Tomáš Mähring, který stojí za marketingem projektu.
Jako dárek k začátku školního roku uvolnily autorky svačinkové recepty na celé září v elektronické podobě, stáhnout si je můžete zde.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account