4941

Majitelka a spoluzakladatelka značky LIPOELASTIC®, Alena Hradilová, přesně ví, po čem ženy touží. Ať už se totiž vrhne do čehokoliv, vychází z vlastní zkušenosti. Právě tak se na světě objevilo revoluční pooperační kompresní prádlo v trendy střihu a nově i kompresní legíny, jež pomáhají předcházet celulitidě, ulevují od pocitu nateklých a těžkých nohou a podporují regeneraci svalů. Co je jejím hnacím motorem a největší inspirací? Jen čtěte dál…

Co je podle Vás dnes ideál ženské krásy?

Domnívám se, že ideál ženské krásy je pojem, který se nedá definovat. Ženská krása vychází zevnitř a je to soubor různorodých vlastností, které má každá z nás. Mohla bych vlastně říct, že jde o celkový pohled na život a přístup k němu – pozitivní myšlení, životní styl, self-care. Ať už jde o tělo nebo o duši. Při kráse nezáleží na proporcích, ale na tom, jak o sebe žena celkově pečuje a jak k sobě přistupuje.

Jakou nejlepší radu jste v péči o samu sebe v životě dostala Vy?

Já jsem „svoji“ radu do života nedostala. Ale pokud bych měla nějakou dát, určitě bych ženám poradila, ať nikdy nezapomínají samy na sebe a neodsouvají se na druhou nebo třetí kolej. A to v žádné etapě života. Myslete na to, že pro své děti jste vzorem Vy sama.

Foto: se souhlasem Aleny Hradilové

Svět plastické a estetické chirurgie je svým způsobem náplní Vaší práce. Společnost LIPOELASTIC® je totiž světovým lídrem v oblasti kompresní pooperační péče a zástupcem významných světových značek pro plastickou a estetickou chirurgii v České republice. Kdy vznikla myšlenka na založení této značky?

To je opravdu dlouhý příběh. Začíná na přelomu milénia, kdy jsme s manželem vlastnili společnost MAXIS, která se zabývala kompresní terapií v oblasti flebologie. Vždy jsem sledovala trendy a začala jsem si všímat, jak je ve Spojených státech na vzestupu plastická chirurgie. Viděla jsem v tom velký potenciál a budoucnost. Proto jsem začala uvažovat nad využitím svých znalostí kompresní terapie právě v oblasti plasticko-estetické chirurgie.

Co je pro Vás v podnikání největším hnacím motorem?

Vědomí toho, jak velký má společnost potenciál. Podnikání nám rostlo doslova před očima a já jsem si uvědomovala, že značka LIPOELASTIC® může mít mezinárodní přesah. Takže tohle byl, je a bude můj hnací motor. Dosáhnout toho, že brand LIPOELASTIC® se stane celosvětovým leadrem v oblasti kompresní terpaie.

Z malého provozu o 15 zaměstnancích jste se vypracovali na předního světového výrobce kompresního pooperačního prádla. Jaký je Váš recept na úspěch?

Tady mám jednoznačnou odpověď. Důslednost. Pokud ji Vy sami vyžadujete, musíte ji také dodržovat. Vzhledem k tomu, že jsem součástí marketingu, vždy jsem byla v kanceláři každý den, stejně jako můj tým. Jsem jeho každodenní součástí a řešíme společně vše – od maličkostí až po velké věci. Je pro mě důležité být v kontaktu s lidmi, naše nejlepší myšlenky vznikají při osobních schůzkách. Ačkoliv si uvědomuji a doceňuji on-line možnosti, stále si stojím za tím, že osobní kontakt je pro mě prioritou.

Sama přiznáváte, že co se týče kvality výrobků LIPOELASTIC®, jste nekompromisní. Na co si v procesu výroby zakládáte?

Není to pouhá fráze, když řeknu, že v procesu výroby si zakládáme opravdu na všech detailech. Vzhledem k povaze našich výrobků (jde o zdravotnické prostředky) musí výroba splňovat ty nejpřísnější normy. Osobně se například také podílím na výběru materiálů. Ty používáme výhradně z Evropské unie. Ráda bych také dodala, že každý kus prádla prochází pečlivou výstupní kontrolou.

Foto: se souhlasem značky LIPOELASTIC®

Snad se na mě nebudete zlobit, ale nemohu se nezeptat. Měla jste šanci otestovat nějaké kompresní výrobky LIPOELASTIC® i sama na sobě? Jaký je Váš vztah k plastické a estetické chirurgii?

Co myslíte, testovala? (Smích) Autenticky je to možné pouze v případě, že zákrok také podstoupíte. Nikdy jsem netajila svůj pozitivní vztah k plastické chirurgii. Augmentaci jsem podstoupila před více než 20 lety. V té době to bylo ještě poměrně „tabu” téma. A před pár lety jsem podstoupila reoperaci. S implantáty jsem neměla za celou tu dobu žádné nepříjemnosti, ale stejně jako jakýkoliv jiný výrobek, potřebují i ony po takové době vyměnit. Důvodem je především prevence, jelikož v těle dochází k jejich opotřebení. Příjemným překvapením pro mě byl velmi hladký průběh operace i rekonvalescence.

Znamená to, že jste testovala, jak přesně by produkt měl vypadat a co by měl splňovat, aby splnil požadovaný efekt?

Přesně tak. Cílem kompresní podprsenky je vytvořit dostatečný tlak na prsa a zafixovat vložený implantát. I přesto, že se ženy chtějí chlubit novým dekoltem, v prvních týdnech je velmi důležité si výstřih ještě odpustit a dodržovat pooperační péči 24/7. Protože jsem si zákrokem sama prošla, snažila jsem se navrhnout pooperační podprsenky, které jsou šik a zároveň plní všechny požadavky na funkčnost.

Možná se pletu, ale mám pocit, že v minulosti bylo kompresní prádlo spíše praktické, a tak nějak antisexuální. Když si ale prohlížím Vaše modely, kterým mnohdy nechybí ani krajka, musím přiznat, že z nich cítím ženskost. Je pro Vás při samotném nápadu důležité, aby se ve Vašich produktech ženy cítily svůdně?

To víte, že ano, právě proto jsem navrhla první sexy podprsenku pro ženy s prsními implantáty – PI premium. Návrh vycházel z mé vlastní zkušenosti. Vzpomínám si, jakým problémem pro mě byl přechod z pooperační podprsenky k normálnímu spodnímu prádlu. PI premium splňuje vše, co žena od podprsenky očekává. Je sexy, pohodlná a díky kompresi stále fixuje prsní implantáty. Jsem na PI premium opravdu pyšná.

Když jsem poprvé viděla Vaše kompresní prádlo zaujalo mě, že etiketa je našita z venkovní strany výrobku. Proč tomu tak je?

Jste pozorná. Etiketu šijeme z venkovní strany z jednoduchého důvodu – pro předcházení možného podráždění či nepříjemného svědění kůže této oblasti. Rekonvalescence může být pro pacientky náročná, proto se snažíme myslet na každý detail, který jim tuto dobu může zpříjemnit. Jejich pohodlí je pro nás opravdu maximální prioritou.

Vzhledem k Vaší profesi v oblasti plastické a estetické chirurgie určitě sledujete vývoj trendů v tomto oboru. Co aktuálně hýbe světem?

Největším trendem ve světě je momentálně přirozenost, která se prolíná do všech oborů. Od plastické až po estetickou chirurgii (kromě výroby kompresního prádla distribuuje společnost LIPOELASTIC na český trh také dermální výplně). Ráda bych zmínila i metodu fat transfer, kdy je pacientce z problémových oblastí (bříško či boky) odebrán tuk, který je následně aplikován například do prsou. Zvětšení je tak maximálně přirozené a vhodné i pro ženy, které nechtějí silikonové implantáty.

Velkým trendem, který také pozoruji, je léčba lipedému. Lipedém je porucha ukládání tuku v oblasti dolních nebo horních končetin, která postihuje především ženy. Zatím bohužel neexistuje účinná metoda k prevenci vzniku, což ženám situaci značně ztěžuje. Řešením je liposukce, díky které je tuk, který ženy nemůžou i přes veškerou snahu zhubnout, odsán.

Co byste poradila ženám, které se na nějaký zákrok v oboru estetické medicíny chystají? Na co by se měly připravit a s čím rozhodně počítat?

Ženy by určitě neměly podceňovat správnou pooperační péči a čas potřebný na rekonvalescenci. Jde o chirurgický zákrok, po kterém tělo vyžaduje klid a pohodlí. Je důležité si uvědomit, že kompresní podprsenku je nezbytné nosit 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, po celou dobu doporučené pooperační péče. Ta obvykle trvá 6–8 týdnů, a to je téměř 1400 hodin. Právě proto vždy říkám, že pouze jeden kus prádla nestačí. Zakoupením dalšího kusu si žena zajistí stálou kompresi a pocit bezpečí i v době, kdy první kus schne či je v pračce.

Foto: se souhlasem značky LIPOELASTIC®
Foto: se souhlasem značky LIPOELASTIC®
Foto: se souhlasem značky LIPOELASTIC®

Na trh uvádíte nové dámské kompresní legíny. V čem je tento produkt unikátní?

Kde začít? Určitě bych v prvé řadě ráda vyzdvihla schopnost legín zmírňovat celulitidu a ulevovat od těžkých a nateklých nohou. Při sportu napomáhají regenerovat svaly. Zároveň jsou univerzálním kouskem, který se hodí jak na kafe s kamarádkou, na hřiště s dětmi, tak i na výšlap na hory.

Jak kompresní terapie vlastně funguje?

Díky kompresi (tlaku), kterou kompresní legíny vyvíjejí, dochází k podpoře lymfatického systému. Při jeho správném fungování dochází k lepšímu odplavování toxinů z těla, eliminuje se zavodnění, zmenšují otoky nohou a zmírňuje se celulitida. Legíny jsou skvělým parťákem také při sportu. Díky svým kompresním vlastnostem podporují krevní oběh a tím napomáhají zlepšit okysličení těla a prokrvení organismu. Správné okysličení podporuje rychlejší odbourávání toxinů a kyseliny mléčné, což může mít za následek menší svalovou únavu a snadnější regeneraci svalů.

Předpokládám, že je to zbytečná otázka, ale měla jste šanci vyzkoušet je na vlastní kůži? Co bylo při jejich výrobě Vaším hlavním požadavkem?

Samozřejmě. Legíny jsem navrhla podle svých požadavků, které nebyly skromné. Přála jsem si legíny, které by mi při sportu poskytly dostatečnou kompresi, zároveň ale byly stylové a univerzální. A jako většina žen, i já se snažím předcházet celulitidě. Chtěla jsem proto vyvinout legíny, který by podpořily její zmírnění a zároveň ulevovaly od těžkých a nateklých nohou.

Jak dlouho jste pracovala s týmem na jejich realizaci a designu?

Od prvotní myšlenky po hotové ACTIVE leggings to byl zhruba rok. Museli jsme vybrat nejlepší možný materiál, provést potřebné testy. Osobně jsem navrhla také gumu v pase. Mým cílem bylo, aby barevně ladila k našim dalším produktům, a případným dalším barevným variantám ACTIVE leggings.

Kdy nejraději nosíte kompresní legíny Lipoelastic Vy?

Miluji je při cestování. Na dlouhých letech se mi opravdu dobře osvědčily. Legíny jsou mi také parťákem při běhu a jako podpora během aktivního života. Často během relaxuji, a proto vím, jak je komprese při sportu důležitá.

Jaká byla zpětná vazba od Vašich klientek, když kompresní legíny poprvé vyzkoušely?

Myslím, že byla skvělá. Nedávno jsme se s kolegy smáli, že po přečtení zpětných vazeb našich zákaznic můžeme říct, že kdo jednou naše „activky“ obleče, tak už je nesundá.

Já vím, že je to těžké říci, ale kdybyste měla vybrat z portfolia LIPOELASTIC® jen jeden jediný produkt, který by to byl?

To je velmi těžká otázka. Myslím, že bych si vybrala ACTIVE leggings.

Máte nějaký nesplněný sen?

Nemůžu říct, že bych měla nesplněný sen. Dosáhla jsem rovnováhy mezi rodinou, partnerem i kariérním životem. Mým přáním je teď cestovat – mám seznam míst, na která bych se ráda podívala. Cestování je něco, co mě dobíjí, co mě motivuje a na co se těším. Často mě také při cestování, když popustím uzdu myšlenkám, napadá mnoho nových nápadů.

Jaké je Vaše životní motto?

Miluj svůj život a on Ti to vrátí.

Poznámka: ACTIVE leggings od LIPOELASTIC jsou zdravotnickým prostředkem třídy I. 

Foto: se souhlasem značky LIPOELASTIC®

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
1 Komentář
  1. […] Možná jste kompresní oblečení potkala v minulosti na pultech obchodů i vy. A rozhodně už dávno neplatí, že s pocitem oteklých a těžkých nohou vám pomohou jen nevzhledně vypadající hnědé punčocháče nebo ponožky, jež jsou všechno jen ne stylové nebo módní. K čemu je ale komprese vlastně dobrá? A jak by mohla pomoci vašemu boji s celulitidou? „Díky kompresi (tlaku), který kompresní legíny vyvíjejí dochází k podpoře lymfatického systému. Při jeho správném fungování dochází k lepšímu odplavování toxinů z těla, eliminuje se zavodnění, zmenšují otoky nohou a zmírňuje se celulitida,“ odpovídá Alena Hradilová, spolumajitelka a spoluzakladatelka značky LIPOELASTIC, se kterou si můžete pře… […]

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account