Už jste slyšeli o infrasauně? Je mnohem lepší než klasická finská sauna a kromě relaxace si v ní můžete užívat i mnoha pozitivních účinků na své zdraví. Pravidelné používání kvalitní infrasauny vám pomůže také k lepší psychické pohodě.

Při saunování se uvolňují hormony štěstí

Důvodem, proč se po saunování v kvalitní infrasauně cítíte po psychické stránce tak dobře, je uvolňování specifických hormonů. Jedná se o více druhů hormonů a některé z nich nejen, že zlepšují náladu, ale také energii, spánek a mohou mít vliv i na snášení bolesti. Kvalitní infrasauna nám zkrátka prospívá a její pravidelné používání je důležitou součástí péče o sebe. Vyšší produkce byla při používání infrasauny zaznamenaná především u těchto 3 hormonů:

1. Beta-endorfin

Tento hormon je opioidní neuropeptid a je produkován v částech centrálního a periferního nervového systému. Čím vyšší je jeho hladina v těle, tím odolnější jsme vůči určitým stresovým faktorům jako je například hlad, bolest či stres. Právě beta-endorfin je spojován s nižší úrovní stresu v těle a je prokázáno, že díky němu vnímáme bolest mnohem méně výrazněji. Dá se tedy říct, že má i analgetické účinky.

2. Serotonin

O serotoninu se právem hovoří jako o hormonu štěstí. Tento hormon způsobuje příjemné pocity a dobrou náladu. Nízké hladiny serotoninu v těle mohou vést k úzkostem a tendenci podléhat snadněji emocím, ale pravidelné používání kvalitní infrasauny pomáhá stabilizovat hladinu tohoto hormonu v těle. To pomáhá také k uklidnění a k lepšímu soustředění.

3. Dynorfin

Dynorfin je opioidní peptid a stejně jako beta-endorfin i on výrazně ovlivňuje naše vnímání bolesti. Jedná se dokonce o nejsilnější opiát vyskytující se v našem těle a podle nejnovějších průzkumů je jeho účinnost až 300× vyšší než je účinnost morfinu. Dynorfin nejen, že tlumí bolest, vzbuzuje také povznesenou náladu, lehkost a uvolnění. Dá se říct, že euforie, kterou někteří lidé při saunování zažívají, je způsobená právě uvolňováním tohoto hormonu.

Foto: Shutterstock

Dobrou náladou to ale ani zdaleka nekončí

Kvalitní infrasauna je skvělá, pokud se potřebujete uvolnit po náročném dni a setřást ze sebe nahromaděný stres. Její pravidelné používání ale pozitivně ovlivní také váš spánek. Budete snadněji usínat a kvalitněji spát, takže se po probuzení budete cítit více odpočinutí a plní energie. Pravidelné saunování v kvalitní infrasauně vede také k tomu, že se zlepšují některé funkce mozku jako je paměť, schopnost koncentrace či učení se novým věcem.

Jak infrasauna ovlivňuje zdraví těla?

Nejen na duši, ale také na tělo má kvalitní infrasauna vliv. Jak jsme již uvedli výše, používání infrasauny doprovází produkce hormonů, které snižují bolest. Jestliže vás trápí bolesti hlavy, zad, končetin či menstruační bolesti, saunování vám brzy uleví. Při používání infrasauny, která využívá infrazáření odlišné od tepla v klasické finské sauně, se navíc potíte z hlubších částí. Nepotíte pouze vodu, ale také tuk, a díky tomu dochází k hloubkové detoxikaci, při které jsou z těla odplavovány škodlivé toxiny nahromaděné za celé dny.

Foto: Shutterstock

Mladší a krásnější pokožka

Nejviditelnější efekty pravidelného používání kvalitní infrasauny můžete sledovat na své pokožce. Ta je již po několika použitích očividně kvalitnější, jemnější a na pohled vypadá mladší. Infrasauna pomáhá také s různými kožními problémy jakými jsou akné či lupénka i jinými typy ekzémů. Saunování vám pomůže snížit výskyt celulitidy či se jí dokonce zbavit jednou provždy. Vaše pokožka i pleť budou lépe prospívat a za vaši péči se vám odmění.

Příznivé účinky infrasauny na klouby a svaly

Používat infrasaunu se doporučuje i sportovcům, ať už profesionálním, nebo amatérským. A to právě pro její příznivé účinky na pohybový aparát. Nejen, že saunování ulevuje od bolesti, a je tak skvělým doplňkem při léčbě různých zranění. Infrasauna přispívá také k uvolnění ztuhlých svalů a kloubů a funguje jako báječná prevence zranění. Při pobytu v infrasauně dochází i ke zmírnění svalových křečí či burzitidy a infrasauna v neposlední řadě pomáhá při artritidě.

Pevnější zdraví a méně nemocí!

Je prokázané, že pravidelné používání kvalitní infrasauny posiluje imunitní systém a tím zlepšuje celkový zdravotní stav a funguje také jako účinný pomocník při boji s nemocemi. Infrasaunu byste měli pravidelně používat také proto, abyste se nemocem vyhnuli. Kvalitní infrasauna pozitivně působí na kardiovaskulární systém a pomáhá při léčbě vysokého tlaku. Zlepšuje činnost nervové soustavy a v neposlední řadě pomáhá spalovat kalorie. Urychluje totiž metabolismus, takže zatímco příjemně relaxujete v infrasauně, hubnete.

Vyzkoušejte si účinky infrasauny na vlastní kůži

Asi jste si všimli, že často používáme spojení „kvalitní infrasauna“. Výše zmíněné pozitivní účinky vám totiž poskytnou jen některé infrasauny. U levných bezejmenných modelů si můžete být jistí, že vašemu zdraví spíše uškodí. Jak ale poznat kvalitní infrasaunu? Nakupujte u renomovaných výrobců, za které mluví dlouholetá zkušenost a spokojení zákazníci. A především si infrasaunu před koupí vyzkoušejte. Existují různé typy s různými technologiemi a jen reálné vyzkoušení, jaké nabízí WELLDO, vám pomůže rozhodnout se nejlépe. V showroomu WELLDO si můžete vyzkoušet a vzájemně porovnat vybrané modely infrasaun od nejlepších výrobců současnosti.

Foto: Shutterstock

Zdroj: Welldo, Wikipedia Commons

Tagy:
6 Komentářů
 1. Michaela Spalovská 1 rokem ago

  V sauně jsem byla jen jednou a moc mě to nezaujalo.

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Já byla jednou v životě v klasické sauně, a odnesla jsem to zdravotními problémy, takže již nikdy více. Infrasaunu jsem tudíž taky nevyzkoušela.

 3. Monika Bre 1 rokem ago

  Pokud se nemůžete rozhodnout, kterou infrasaunu vybrat a na co se zaměřit, poradíme Vám v našem obsáhlém rádci na https://nebydliblbe.cz/l/infrasauna/ 🙂

 4. No vykloubenou kyčel a další neduhy spojené s tím, mi to asi nespraví 🙁

 5. NelaVávrová 1 rokem ago

  Já také chodila pravidelně každý víkend do Saunia (mohu doporučit) na x hodin, výborné ceremoniály. Bohužel kvalita těchto služeb se také zhoršila a ceny se zvýšily. Od té doby co s přítelem víme i negativní vlivy sauny, tak bohužel už nemůžeme chodit, nikde se o těchto špatných vlivech nepíše. Pro budoucí rodiče sauna není vhodná.

 6. Kristýna Štírová 1 rokem ago

  Chodíme se saunovat s manželem pravidelně. Jen mě teda občas štvou ty lidi tam. Prostě mi to občas přijde jako nějaká přehlídka divnolidí. I proto chodíme vždycky ve dvou. Samotné mi to bylo párkrát dost nepříjemné a to to byla třeba i jenom dámská sauna. Nicméně jsme na https://www.atlaso.cz/ četli právě o těch pozitivních hlediskách sauny a říkali si, že to je takový fajn relax, který je ještě k tomu zdravý. 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account