Někomu pomáhají kyselé okurky, někdo na to jde přes fyzickou aktivitu 🙂 a někdo přes “kouzelné” pilulky (aneb film Jak básníci přicházejí o iluze). Pamatujete na Mirečka se Štěpánkem a jejich spolubydlícího z Moravy? :-D. Doba pokročila a se špičkovými technologiemi pomocí vědeckých výzkumů, byl vyvinut nespočet přípravků podporující naše soustředění a výkonost. Patří mezi ně i takzvaná nootropika. 

Co jsou nootropika?

Název zní exoticky, ale bát se nemusíte. Jedná se o unikátní směs extraktů z bylin a dalších přírodních látek stimulujících mozkovou činnost a pozitivně ovlivňujících lidskou psychiku. 
Prokazatelně zlepšují naši paměť a schopnost koncentrace, zvyšují motivaci, redukují únavu a odbourávají stres. Pomáhají tak udržet se v dobré psychické i fyzické kondici. Účinné látky v dalších přípravcích navozují psychickou pohodu a redukují stres ve chvílích, kdy toužíte po odpočinku, uvolnění a kvalitním spánku.

Mentis Lab je český start-up přinášející na trh unikátní řadu přírodních doplňků stravy, tzv. přírodních nootropik, někdy také označovaných jako “chytré drogy”. 
Tomáš Mysliveček je jeden z trojice stojící za projektem, který na český trh přivádí doplňky stravy na přírodní bázi bez přídavku kofeinu. 

Co vás na myšlenku vlastního projektu přivedlo?
K nootropikám jsem se dostal během studia na VŠ, kdy mi v průběhu zkouškového období pomáhaly zvládat přípravu na zkoušku za významně kratší dobu než bez nich, kolega říká, že jsem byl prostě línej a hledal jsem zkratku, jak se vše rychleji naučit 🙂 Nootropika a směsi mi také pomáhaly rychleji pochopit témata, se kterými jsem se setkal poprvé. Např. programování je s nimi hračka.
Zjistil jsem také, že mi umožňují lépe zvládat stresové situace a úzkost, kterých je v práci, ve škole a v rodině opravdu moc…
Po škole jste se tedy vrhnul rovnou do podnikání?
Povedlo se mi přesvědčit kamaráda Toma, že nootropika jsou skvělá věc (on do té doby doplňky stravy neužíval :-), a tak jsme pár špičkových přírodních nootropik objednávali z USA a UK. Výsledkem našich testů bylo to, že jsme se rozhodli připravit a nabídnout stejně špičková přírodní nootropika i České republice, která nebudou jen na bázi kofeinu, mám totiž na kofein intoleranci.
Vyzkoušeli jsme spolu a s našimi příteli mnoho kombinací aktivních látek a přírodních extraktů, a postupně jsme se dobrali ke stávajícím produktům.
To zní trochu jako pohádka o zázračné pilulce 🙂 na jakém principu nootropika fungují? 
Speciálně navržené směsi z bylin dokáží nabudit v okamžiku, kdy od vás okolí vyžaduje maximální výkon nebo kdy se vy sami potřebujete soustředit na práci či studium.
Je možné získat na nootropikách závislost? 
Je vědecky prokázáno, že ani při dlouhodobém užívání nevzniká na nootropika závislost. Jedná se o přípravky na zcela přírodní bázi, které mimo jiné zvyšují přísun kyslíku, glukózy a dalších látek do našeho mozku a tím stimulují jeho činnost.
Vy ale nemáte vystudovanou medicínu ani chemii. Kdo za projektem stojí po odborné stránce? ŽENA! 
V průběhu přípravy prodeje a produktů jsme měli to štěstí potkat naši kolegyni Janu, která je vystudovaným odborníkem v oblasti biochemie, a která se v oblasti potravin a potravinových doplňků pohybuje dlouhou dobu. Spolupráce s Janou nám pomohla získat správný odborný pohled na problematiku doplňků stravy a nové nápady na produkty.
Po více než roce usilovné práce, během něhož jsme museli několikrát zahodit již skoro hotovou práci, jsme konečně uvedli dlouho a pečlivě připravované produkty.

ŽENY s.r.o. již testují

Z širokého portfolia vám dnes představíme dva stěžejní. Mentis Max je tu pro ty, jejichž den má 25 hodin, pracovní týden alespoň 6 dnů a po práci nebo škole si chtějí ještě zasportovat, zastavit se na party u kamaráda a o víkendu stihnout výlet s rodinou.
Chcete se udržet v psychické pohodě? Pak právě pro vás je Mentis Zen, který je takovou meditací pro 21. století. Kombinuje účinky trojice extraktů přírodních adaptogenů – tedy rostlinných produktů, které zvyšují odolnost našeho organismu v situacích zavánějících stresem, úzkostí nebo vyčerpáním. 
Mentis MAX
Řešení pro chvíle maximálního vypětí. Posiluje paměť, koncentraci a pozornost. Stimuluje rychlost zpracování informací a vyjadřování. Zvyšuje duševní výkonnost a podporuje kognitivní funkce.

Mentis ZEN
Dlouhým meditacím dnes, zdá se, doba nepřeje. Kdybychom tak měli při ruce meditaci v kostce… Nebo v pilulce! Ačkoli se některé z jeho složek využívají již tisíce let, postupně zjišťujeme, že jejich účinky se skvěle hodí i do dnešní doby.

Pro koho jsou nootropika vhodné?
Užívat tyto “chytré drogy” mohou různé cílové skupiny. Předpokladem je dobrý zdravotní stav, tak jako u všech doplňků stravy. Pokud si nejste jistí, stačí se poradit s odborníkem. Přípravky nejsou vhodné pro děti. 

    STUDENTI (zlepšení výkonu a výdrže, snížení stresu)
    MANAŽEŘI A DUŠEVNĚ PRACUJÍCÍ LIDÉ (objektivně i subjektivně stresující zaměstnání)
    SPORTOVCI (uklidnění psychiky, mentální stimulace)
    RODIČE (kombinace vysokého pracovního nasazení + vysoký standard pří péče o rodinu + nepravidelná životospráva = neschopnost “vypnout”, ztráty energie, vysoká míra mentální únavy)
    SENIOŘI (dlouhodobé zachování a pocitový “odklad” některých symptomů stárnutí – podpora zlepšení paměti, koncentrace, přijímání informací, snížení stresu)
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account