Olivový olej zná lidstvo už od starověku. A ke zkrášlování jej Řekové a Římané začali používat téměř před 3 500 lety. Jestli se tedy dá o nějakém prostředku pro výživu pokožky a vlasů říci, že je ověřený staletími, je to právě olivový olej. Čím prospívá a proč je součástí řady kosmetických produktů i v současnosti?
Zlatý poklad
Olivový olej v sobě ukrývá řadu velmi cenných živin, jež hrají v péči o zdraví a krásu pokožky těla i vlasů důležitou roli. Obsahuje totiž vitaminy A, D, E či K, nejrůznější antioxidanty a omega-3 mastné kyseliny. Dokáže pleť zklidnit a hydratovat, podporuje hojení (například když se spálíte na slunci), působí proti stárnutí a brání nejrůznějším zánětlivým procesům. Vlasům propůjčuje lesk a pružnost, uzamyká v nich tolik potřebnou vlhkost a zpevňuje je.
Je jasné, že olivový olej bychom měli zařadit nejen na své talíře (ostatně středomořská kuchyně, jejíž je nedílnou součástí, patří k nejzdravějším na světě), ale také do své každodenní péče o pleť obličeje, pokožku těla či vlasy. Ačkoli antické krásky (ale i krasavci – muži si olivovým olejem mazali svaly, aby pořádně vynikly) používaly čistý, panenský olivový olej, my máme možnost využít všechna pozitiva olivového oleje v kosmetických přípravcích, kde je účinnost tohoto tekutého pokladu ještě znásobena.

Pohlazení pro celou rodinu
Ačkoli je samozřejmě možné olivový olej používat na pleť a vlasy přímo z lahve (dejte si ale pozor, aby byl opravdu panenský), poměrně často reaguje pokožka na čistý olej podrážděně (u některých lidí trpících akné se nedoporučuje vůbec, aby neucpával náchylné póry). I proto se vyplatí raději sáhnout po kosmetickém přípravku, jenž olivový olej obsahuje, v drogerii. Abyste měli jistotu, že kupujete skutečně kvalitní produkt, zvolte přírodní kosmetiku.
K takovým patří i autentická přírodní značka N.A.E., jež vychází z tradice italského bylinkářství a ve svých recepturách kombinuje jedinečné směsi organických složek. Mezi jejími produkty najdete o univerzální krém Segreto di Bellezza, který obsahuje všechnu sílu krásy organického olivového oleje a poskytuje jemnost, dlouhotrvající hydrataci a ochranu pokožce obličeje i těla a konečkům vlasů. Univerzální krém je vhodný pro celou rodinu (pro děti od 3 let).
Univerzální krém Segreto di Bellezza s veganskou recepturou je certifikovaný Ecocert Greenlife jako COSMOS Organic podle COSMOS standardů – obsahuje 98 % ingrediencí přírodního původu a 26 % z celku pochází z organického farmářství.

Jasná spokojenost
Univerzální krém Segreto di Bellezza vyzkoušely v rámci testování i naše testerky. Jak se jim tento krém 3v1 osvědčil?
„Za mě je tohle naprosto úžasný krém. Má skvělou konzistenci, je lehce roztíratelný a má jemnou parfemaci. Naprosto miluju univerzální krémy, které můžu použít na pokožku celého těla, ale i na pleť, což tento splňuje. Co mě překvapilo, je to, že ho lze použít i na vlasy. Sama mám vlasy dost suché, takže jsem ho zkusila na konečky a zcela nahradil dosavadní olejíček. Moc doporučuji,“ chválila testerka Lenka.
„Vynikající pomocník pro všechny členy rodiny. Zajistí přírodní, nezávadnou výživu a hydrataci unavené a suché pleti stejně jako suchým, lámavým konečkům vlasů. Vhodný i pro citlivou dětskou pokožku. Jemná textura se dobře nabírá, roztírá a vstřebává. Nedráždí, nenechává na pokožce nežádoucí zbytky. Pokožka je po ošetření krémem hladká, jemná, vyživená. Pěkné balení, jemná, přírodní vůně,“ přidala se testerka Renata.
„Jsem příjemně překvapena univerzálností krému, ať již že je vhodný pro celou rodinu včetně malých dětí, ale také že je nejen na tělo, ale i na pleť a vlasy. Má jemnou a nevtíravou vůní. Mám citlivou pleť, po nanesení krému na obličej cítím na dotyk lehký film, což mi vyhovuje, pocit vydrží celý den, nemusím použít žádný další z důvodu napětí kůže. Jsem velmi spokojena, budu si ho dál kupovat a doporučuji vyzkoušet,“ zhodnotila v recenzi testerka Martina.
Foto: Shutterstock/N.A.E.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account