Sedm generací rodiny Blažků se zabývalo výrobou a dekorováním křišťálu a tato tradice se datuje až do 18. století. První společnost potom byla založena již v roce 1933. Výroba fungovala nepřetržitě i ve válečné době až do roku 1948, kdy byla firma znárodněna. V roce 1992 byly sklářské podniky vráceny zpět rodině Blažkových, které se podařilo znovu obnovit výrobu pod původním názvem firmy J. Blažek Sklo Poděbrady s.r.o. i navzdory dlouhodobě přerušené tradici.
 
Náhoda, štěstí a zároveň odhodlání pomohly poděbradské sklářské firmě Blažek Glass odrazit se doslova ode dna. Tradiční český podnik začal jako první na světě vyrábět skleněné pilníky na nehty.
 
V roce 1997 změnila společnost Blažek Glass kosmetický průmysl. Uvedla na trh historicky první skleněný pilník na nehty. Sklo, na rozdíl od ostatních materiálů, piluje skutečně jemně a bez rizika poškození obrušovaného povrchu. Právě proto jsou naše pilníky oblíbené i u modelářů a zlatníků pro jemné opracování hran. Hudebníci je rádi využívají k úpravě plátků u dechových nástrojů.
Pro vznik brusné plochy využíváme patentovanou technologii chemického leptání, ne lepení abrazivních částeček na povrch. Díky tomu dochází jen k minimálnímu opotřebení a naše pilníky zůstávají funkční i po 10 000 hodin pilování, tedy doživotně.
 

 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account