Jistě netřeba příliš hovořit o tom, jak moc ovlivňují hormony ženské tělo i náladu. Výrobce přírodních doplňků stravy Flow Nutrition proto nyní přichází s novinkou Hormone Balance, revolučním produktem navrženým speciálně pro podporu žen během menstruačního cyklu a zmírnění premenstruačního syndromu ( příznaky PMS).

Posílení postavení žen prostřednictvím biohackingu

Hormone Balance je produkt vyvinutý s cílem pomoci ženám dosáhnout optimální hormonální rovnováhy a zlepšit celkovou pohodu během menstruačního cyklu. Díky pochopení jedinečných hormonálních výkyvů, ke kterým dochází během každé fáze cyklu, Flow Nutrition vytvořila přirozené řešení pro zlepšení nálady, zvýšení energie a snížení fyzických a emocionálních problémů spojených s menstruací.

Menstruační cyklus: Komplexní přístup

Menstruační cyklus se skládá z odlišných fází a vliv na ženské tělo a mysl:

Menstruační fáze: Charakterizovaná nízkou hladinou estrogenu, celkovou únavou a potenciální menstruační bolestí v důsledku děložních kontrakcí. V této fázi se doporučuje doplňovat železo.

Folikulární fáze: Vyznačuje se vysokou hladinou estrogenu, zvýšenou energií, dobrou náladou a vyšší produktivitou.

Ovulace: Nejkratší fáze, kdy se uvolňuje zralé vajíčko a je nejvhodnější doba pro oplodnění.

Luteální fáze: Často nejméně oblíbená fáze, vyznačující se snížením energie, zhoršením nálady a nástupem symptomů PMS v důsledku poklesu hladiny progesteronu a estrogenu.

Pochopení PMS a neurotransmiterů

Premenstruační syndrom (PMS) se může projevit různými příznaky, včetně duševního nepohodlí, úzkosti, změn chuti k jídlu, bolesti, nevolnosti a zadržování vody. Pokles neurotransmiterů, jako je serotonin a GABA během tohoto období, může zhoršit náladu a zvýšit úzkost nebo depresivní stavy.

Úleva prostřednictvím přírodních látek

Hormone Balance je formulován přírodními látkami, které podporují hormonální a neurotransmiterovou rovnováhu a podporují větší pohodu během luteální fáze. Mezi klíčové ingredience patří meduňka a šafrán.

Kateřina Buráňová, CMO Flow Nutrition, sdílí inspiraci za Hormone Balance: “Nápad udělat Hormone Balance vznikl jako poptávka u nás v týmu. I biohackerky z Flow řeší výkyvy nálad a útlumy energie. Chtěly jsme mít možnost pracovat a žít celý měsíc tak, jako to dokážeme v těch nejlepších dnech. Efektivní řešení jsme nenašly, a tak nám ho kluci z Flow vyvinuli.“ Matěj Krupčík z vývojového týmu Flow dodává: “Určitě se nesnažíme obejít přírodu. To ne. Rádi bychom ale pomohli ženám zpříjemnit tu náročnější část měsíce, aby ji mohly prožít více v pohodě, bez stresu.”

 

Společnost Flow Nutrition byla založena roku 2017 a její sídlo i výrobu naleznete v Jablonci nad Nisou. Přírodní doplňky stravy z jejího portfolia jsou tak českou záležitostí.

Zdroj: Flow Nutrition

Foto: se souhlasem Flow Nutrition

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account