Život je o tom, aby člověk neodmítal ostatní metody léčby a prevence, ale hledal možnosti, jak dát tělu to nejlepší. U bylinek při jejich využití hodně záleží na poctivosti receptur a na opravdových zkušenostech. Na světě se vyskytuje 500 tisíc bylin, dřevin, rostlin a věda jich prozkoumala asi 3 tisíce. Je pravda, že léky nejde jen tak zahodit ze stolu, ale musíme si uvědomit, že základem všeho je prevence a pokud nám příroda nabízí tak úžasné pomocníky pro zdraví, proč toho nevyužít.
Proč je důležitá regenerační bylinná kúra po antibiotické léčbě
Antibiotikum se nedá odsoudit jedním slovem, protože pomáhá ve chvílích, kdy si tělo neumí poradit, například při zápalu plic. Každý reaguje na nachlazení jinak a také průběh se u každého odvíjí individuálně. Stejně tak je velmi choulostivým tématem otázka očkování a chemoterapie.
Dnes se antibiotika dávají téměř na vše, jsou širokospektrální, skládají se z pěti – šesti složek, na nemoc zabere z 99 %, ale pět složek je tam zbytečně. Tělo se takovými zbytečnostmi velmi zatěžuje, což je škoda. Bylinky pomáhají odbourat chemii a posilují mikrofloru. Velmi účinným přírodním antibiotikem je lichořeřišnice.
Chvíli trvá, než se tělo zregeneruje a získá zpět svoji imunitu
Realitou je, že při takové léčbě dochází k oslabení imunity u každého. Nastává vybíjení mikroflory v tlustém střevě, kde žije 5-8 druhů mikroorganismu na sobě závislých. “Když tento pomyslný kruh narušíme a rozbije se vazba, sesype se celý systém,” říká pan doktor Pantůček, specialista na bylinné esence a elixíry a dodává: “Zpětnou reakci těla nemusí být horečka, ale mohou přijít průjmy, chronické poruchy zažívání a jiné problémy. Smutné na tom je, že akutní stav se dá řešit lehce, ale u chronických problémů se vše řeší hůře.”
Pokud užíváte antibiotika, pak je třeba dát tělu dostatek výživy pro mikroorganickou kulturu – vitamíny skupiny B, aminokyseliny, lehce stravitelné cukry (například z ovoce) a kulturu, která se rozpadá ve střevech. Užívat jen laktobacillus nepřináší potřebný výsledek. Tělo je po nemoci a užití antibiotik vyčerpané a oslabené.
Přírodní antioxidanty jsou správnou volbou
Díky minerálům, vitaminům a aminokyselinám dokáže tělo bojovat účinně se vším, co do těla nepatří a dává podnět k vypuzení těchto nečistot z těla ven. Za zmínku stojí fakt, že moderní medicína si například se zlatým stafylokokem neví rady a taková lichořeřišnice ho za dva měsíce dokáže v těle vyřešit. Bylinková metoda léčení je podložena pečlivou klinickou studií a bohatými zkušenostmi, proto se není čeho obávat. Samozřejmě se vždy musí dodržovat návod na užití a nepřekračovat tyto rady.
Na posilu imunity pomáhá hodně bylinek, například: aloe, kopřiva, ostropestřec, lichořeřišnice, klanopraška, zelený čaj, řasa chlorella, česnek, čaj lapacho, rakytník, pampeliška a další.
Každá bylinka a rostlina má své specifické využití a říká se, že na všechny nemoci má příroda pro nás lék. Je na každém, jak se k tomu postaví a zda vloží svoji důvěru do léčby přírodní cestou a bude se snažit hledat možnost, jak své tělo co nejméně zatěžovat. Nebo dá přednost léčbě léky, které si zakoupí v lékárně.
Na přírodě je krásná rozmanitost a vědomí toho, že bylinky se dokážou vzájemně podporovat a dá se díky nim šetrně vyřešit hodně nemocí, které nás trápí.
(Zdroj některých informaci v článku je čerpaný z mluveného rozhovoru s panem doktorem Pantůčkem, zdroj obrázku: Pinterest)