Je jen málo žen, které by byly tak populární, jako je právě vévodkyně Kate. A není se čemu divit. Její milá povaha a styl se staly vzorem miliónů žen po celém světě. Pojďte se spolu s námi podívat na ty nejzajímavější momenty z jejího života. 

Catherine, vévodkyně z Cambridge (rodným jménem Catherine Elizabeth Middleton) se narodila 9. ledna 1982 ve městě Reading 

Její matka pracovala jako letuška a otec jako letový dispečer. V tento moment zatím nic nenasvědčovalo tomu, že se z jejich dcery stane osobnost světového formátu. Své dětství Kate trávila především se sestrou Phillipou a bratrem Jamesem. 

Studentská léta 

Kvůli povolání svých rodičů, které vyžadovalo mnoho cestování, docházela do jazykově zaměřené školky v Jordánsku, kde několik let žili. 

Poté, co se rodina vrátila zpět do Anglie začala chodit na internátní školu sv. Ondřeje. Posléze byla Kate přijata na Marlborough College v hrabství Wiltshire. Zde se věnovala především studiu chemie a biologie. 

Nakonec svá školní léta zakončila na Univerzitě v St Andrews. Zde se zabývala především sportem a dějinami umění. Patrně do poslední chvíle netušila, jak jí tato zkušenost změní život. 

Seznámení a svatba s princem 

K seznámení Kate s princem Williamem došlo právě na Univerzitě v St Andrews. A to úplnou náhodou, když Kate předváděla oblečení na jedné z módních přehlídek.  

I přesto, že se mezi nimi postupně rozvinul partnerský vztah, v roce 2007 byl oficiálně oznámen jejich rozchod.  

Ten však neměl dlouhého trvání. William a Kate se rozhodli své partnerství obnovit už po několika málo týdnech odloučení. Ze strany veřejnosti i tisku se jednalo spíše o spekulace. S jistotou byl jejich vztah potvrzen o tři roky později, kdy William požádal Kate o ruku.  

Přímý přenos z překrásné svatby ve Westminsterském opatství jsme mohli vidět 29. dubna 2011. 

Dnes má královský pár už několik potomků. V roce 2013 se jim narodil syn George Alexander Louis. Toho o dva roky později následovala dcera Charlotte Elizabeth Diana a v průběhu minulého roku ještě syn Louis Arthur Charles. 

Kate pomáhá ostatním

Stejně jako spousta dalších i Kate věnuje svůj čas a energii na podporu nadací, sdružení a spolků, které pomáhají potřebným. 

Spolu s princem Williamem a Harrym podporuje projekt Head Together, který má za cíl obeznámit veřejnost s problematikou duševních nemocí. Sama vévodkyně pak příležitostně pořádá přednášky na anglických školách, kde se tématu duševního zdraví podrobně věnuje. 

Také se věnuje vlivu těhotenství a mateřství na duševní pohodu žen. Díky tomu se snaží nastávající matky podpořit a naučit je s danou problematikou pracovat. 

A co vy? Co byste Kate k narozeninám popřáli?

Zdroj obrázků: Pinterest.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account