Vysavače se staly běžným vybavením každé domácnosti. Můžeme je ale rozdělit na dva hlavní typy: sáčkový nebo bezsáčkový. Další variantou je také robotický či tyčový vysavač, nicméně „klasický“ vysavač se vyznačuje vyšším výkonem, a tudíž větší efektivitou.

Jaký typ vysavače tedy vybrat?

Sáčkový vysavač

Většina domácností dává přednost právě tomuto typu vysavače, a to hlavně z důvodu pohodlnosti. Všechny nečistoty a prach jsou totiž uloženy v sáčku, takže s nimi nedojdete do kontaktu. V případě naplnění sáčku jej jednoduše vyjmete, vyhodíte a nahradíte novým. Navíc sáčky obsahují také filtraci – v případě, že máte doma chlupaté mazlíčky, je totiž možnost, že chlupy zanesou motor vysavače. Sáčkové vysavače se také vyznačují vyšším výkonem než bezsáčková varianta.

Bezsáčkový vysavač

V případě bezsáčkového vysavače se veškeré nečistoty usazují do platové nádoby, kterou je vždy po vysávání potřeba vyprázdnit a nejlépe i vyčistit. Jelikož nedochází ke spotřebě sáčků, jedná se o ekologickou formu úklidu. Při výběru je třeba se zaměřit na výkonnost, a hlavně kvalitu filtrů. Ty jsou totiž u tohoto vysavače stěžejní. Je třeba předejít tomu, aby se filtry zanesly. Oblíbené jsou varianty s vodní filtrací.

Na co dalšího se při výběru vysavače zaměřit?

Před nákupem svého vysavače byste si měli také zjistit, jaká je jeho hlučnost. Moderní vysavače, které najdete na e-shopu Okay.cz již mají nízkou frekvenci decibelů, nicméně rozdíl v hlučnosti u různých typů může být až 20 decibelů. Liší se také jejich frekvence zvuku. Také se ujistěte, že je vysavač vhodný nejenom na koberce, ale také na tvrdé podlahy či dlažbu, abyste mohli bez problému povysávat celý byt či dům.

Jaké variantě dáváte přednost vy?

Foto: Africa Studio / stock.adobe.com

Zdroj: Wikipedia Commons, Okay

Tagy:
5 Komentářů
 1. MarcelaKapounová 9 měsíců ago

  Mám sáčkový i bezsáčkový.

 2. MartinaBěhalová 10 měsíců ago

  Máme sáčkový ,ten používám na pořádný úklid a bezsáčkový na rychlý úklid. A neměnila bych.

 3. Lenka Hudečková 10 měsíců ago

  mám jeden klasický, sáčkový a druhý tyčový, třetí ruční, každý se mi hodí na jiný typ úklidu… , ale nyní nejvíce používám ruční a tyčový 🙂

 4. Romana Mlynářová 10 měsíců ago

  Zvolila jsem bezsáčkovou ariantu.

 5. NelaVávrová 10 měsíců ago

  Máme parní a jsem spokojená, dezinfekce koberců, sedačky 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account