Život, který je co nejšetrnější k životnímu prostředí, jež nás obklopuje, se snaží žít stále více lidí. A my v redakci nejsme výjimkou. I proto nás potěšilo, že se nám k testování dostaly produkty české značky Real green clean. Zátěžovému testu jsme je podrobily v podstatě hned, jak k nám dorazily!
Klasické úklidové prostředky se šetrností k přírodě většinou vzhledem ke složení nevyznačují. I proto se v prostorách redakce (ale také doma) snažíme používat takové produkty, jež životní prostředí nezatíží víc, než je třeba. A značka Real green clean tohle splňuje dokonale! Zelená řada těchto prostředků totiž kombinuje čisticí sílu a šetrnost k přírodě i k čištěným povrchům. Všechny suroviny včetně parfémů a konzervačních látek jsou pečlivě vybrány tak, aby nezatěžovaly životní prostředí. Výrobky jsou lehce biologicky odbouratelné podle metodiky OECD 301D, což bylo otestováno akreditovanou laboratoří. Ideální jsou také pro domácnost s vlastními čističkami odpadních vod.
Ovšem jak už to bývá, šetrnost k přírodě není jediným kritériem při nákupu čisticích prostředků. Je jasné, že nás zajímala i účinnost. A právě tu jsme se rozhodly v redakci podrobit testu – i když nemáme laboratoř, taková naše kuchyňka nebo koupelna jsou k tomu jako dělané!

Na ruce i na nádobí? Ano!
Jako první jsme otestovaly Real green clean prostředek na mytí nádobí a mýdlo na ruce. Ano, čtete správně – v jedné lahvičce se vlastně „skrývají“ dva pomocníci.

„Nebudu lhát, to mě docela překvapilo. Člověk má nějak zafixováno, že mýdlo musí být mnohem šetrnější než prostředek na nádobí, a naopak že připečenou pánev mýdlem na ruce jen těžko umyjete. Takže na to jsem byla obzvlášť zvědavá,“ připouští Pája. A nakonec byla i překvapená příjemně (a nejen ona). Tenhle univerzální výrobek totiž obsahuje glycerin a konopný olej, díky kterým rozmazluje vaše ruce, a zároveň si poradí i s mastnotou na nádobí.

„Bála jsem se, že bude ruce vysušovat, ale nic takového nenastalo. A talíře se po umytí krásně lesknou, není problém umýt ani mastnější špínu. Na to, jak jsem byla ze začátku skeptická, jsem byla vážně příjemně překvapená. Co kromě účinku musím také pochválit, je fakt, že kolem dřezu už nemusí postávat víc lahviček, což je samozřejmě také ekologičtější.“

Úklid jedním tahem
Jako další přišel na řadu multifunkční Real green clean plochy. Jak už název napovídá, hodí se na jakékoli povrchy – v koupelně, v kuchyni, zkrátka kdekoli je potřeba.

„Občas naše redakční kuchyňka, zvláště po návštěvě některých kolegů, vypadá trochu jako po výbuchu. Takže ne že by tento čisticí prostředek nebylo kde zkoušet,“ říká Míša. Real green clean plochy si opravdu poradil s nečistotami na kuchyňské lince, ale i v mikrovlnné troubě. „Takhle lesklé skříňky a pult už dlouho nebyly,“ usmívá se naše testerka.

Snad nejvíc jsme byly zvědavé, jak si tento prostředek poradí s usazeninami v koupelně. V Karlíně máme totiž docela tvrdou vodu, takže leštit kohoutky a umyvadla můžete prakticky bez přestání a stejně se usazeniny objeví. „Stačilo nechat chviličku působit a bylo to. Člověk má tendenci podceňovat univerzální čističe, ale tento můžu jen doporučit. A zase o obal míň, když na všechno nepotřebujete speciální produkt,“ shrnula za nás za všechny Míša.

Praní šetrné k přírodě i oblečení
Nakonec jsme otestovaly Real green clean prací gel a Real green clean aviváž. Ty jsme samozřejmě nezkoušely v redakci, ale postupně putovaly mezi našimi domácnostmi.

„Vyzkoušela jsem už několik různých značek pracích prostředků, co nezatěžují přírodu, takže jsem byla zvědavá, jak obstojí zrovna tyto. A obstály! Prací gel si poradil prakticky se všemi skvrnami – tam pořádné testování zařídila moje malá dračice. Co se aviváže týče, snažím se těm klasickým vyhýbat, jednu dobu jsem používala jen ocet, ale přišla jsem tak o krásně voňavé prádlo, což mě trochu mrzelo. Aviváž Real green clean prádlo nejenom šetrně zjemní, ale i krásně a jemně provoní, takže si člověk může užívat při věšení, ale na druhou stranu nemá pocit, že je omámený nějakým chemickým odérem, jako je tomu často u běžných přípravků. Takže za mě určitě palec nahoru,“ ohodnotila Bára, která jako velká milovnice zvířat ocenila, že je aviváž veganská.

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account