466

V přírodě už se pomalu hlásí o slovo jaro. Jarní trendy však pronikají i do našich domovů. Co nového přinesla aktuální sezóna do interiérového designu?

Interiérové trendy ve znamení přírody a volnosti

Současné trendy v interiérovém designu doslova přivolávají jaro. Touha po slunečných dnech může být odrazem i aktuální celospolečenské nálady v době, která jistě není jednoduchá. Víc než kdy jindy se tak mnoho z nás má i doma potřebu obklopit předměty a doplňky, které doma vytvoří útulnou atmosféru.

Trendem je tak vzdušně pojatý otevřený prostor, který je ale rozčleněný na jednotlivé zóny, které poskytnou potřebné zázemí pro práci i odpočinek. V centru pozornosti se ocitá rodina, která může tímto způsobem přirozeně trávit čas pohromadě.

Leitmotivem roku 2022 se v duchu náročné společenské situace stává především tzv. sebepéče. Co to znamená? V domě je vhodné si vytvořit prostor pro vlastní koníčky nebo relaxaci. Mít může například podobu prostoru, do kterého umístíte křeslo, stojací lampu a květinu. V tomto vlastním koutku si můžete číst, poslouchat hudbu nebo jen tak relaxovat.

A pokud k tomu využijete slevový kód na světla24, při nákupu originálního svítidla ještě ušetříte. Nejen dostatek světla pak je charakteristický pro současné domácnosti.

Hitem se stávají i zmiňované květiny a další zeleň. A kdo nemá potřebný prostor pro vlastní zahradu, může si vyzdobit alespoň balkon, případně si pořídit pár pokojovek. Existují i velmi nenáročné druhy vhodné do omezených podmínek.

Foto: se souhlasem Světla24

Svěží zelená i výrazné vzory

Propojení s přírodou však symbolizuje nejen interiér plný zeleně, na přírodu se odkazující materiály, které vládnou roku 2022, obzvláště pak letošnímu jaru. V trendy domovech tak dominuje rustikálně laděný nábytek i prvky reflektující udržitelný přístup k životnímu prostředí.

A samozřejmě všudypřítomná zelená barva v různých odstínech. Mělo by se však jednat o přirozené tóny připomínající ty, které najdeme venku – hitem je tak temně olivová i svěží mátově zelená. Drobné doplňky jako polštáře, koberečky nebo jiné textilie krásně oživí vaši domácnost.

A pokud jste odvážní, podlehněte i dalšímu trendu, kterým jsou výrazné potisky a vzory, a to nejen ty květinové. Ve světě designu během prvních měsíců roku 2022 vládnou taktéž pruhy a geometrické tvary. Velkorysý maximalismus tak zvolna vytlačuje stroze minimalistické pojetí a vítá léto roku 2022 s s bezmála opulentním nadšením.

Toužíte například po stylovém povlečení? Rozmanitý výběr najdete na oblíbeném internetovém obchodu Alza.cz. Ten v současné době již neprodává pouze elektroniku, ale nabízí pestrý výběr doplňků pro domácnost. A s dopravou zdarma na Alze ještě ušetříte.

Oživit svůj domov v duchu posledních trendů tak nemusí být nikterak finančně náročné. Pokud se však rozhodnete pro rozsáhlejší úpravy a jaro vás inspiruje k ke kompletní rekonstrukci, podívejte se na populární hobbbymarket Baumax. Také v Baumaxu je možné nyní nakupovat se slevou.

Foto: se souhlasem Světla24

Tagy:
3 Komentářů

Komentáře jsou uzavřeny.

  1. Romana Mlynářová 4 měsíci ago

    Odvážné trendy 🙂

  2. Naděžda Křičenská 4 měsíci ago

    Pěkné přírodní barvy.

  3. Kristýna Štírová 3 měsíci ago

    My doma na trendy moc nedáme. Máme rádi takovou tu klasiku, která je ale lety osvědčená. Proto máme rádi třeba nábytek ze https://www.svis.cz/kategorie/nabytek Není to sice to nejmodernější, ale na druhou stranu, tyhle trendy obstály v posledních letech a to, co je úplně TOP a instagram-friendly dneska, tak nemusí být za týden. Ta pomíjivost je v bytovém designu obrovská.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account