344

LED pásky se v poslední době těší stále narůstající oblibě. Jedná se o velmi jednoduché, a přitom elegantní doplňky interiéru, které mohou snadno oživit design v domě či bytě. Na trhu navíc existuje spousta variant s širokou škálou funkcí, jež můžete využít právě u sebe doma.

Jak instalovat LED pásky

Přestože je nabídka LED pásků na trhu poměrně široká, jejich montáž je v drtivé většině případů stejná a zvládne ji prakticky každý. LED pásky jsou totiž na své zadní straně opatřeny speciální oboustrannou páskou, kterou zkrátka nalepíte přesně tam, kde osvětlení potřebujete. Následně je pak jen třeba zajistit připojení k příslušnému zdroji energie a můžete svítit!

Jednoduché LED pásky

Pokud jste příznivci myšlenky, že v jednoduchosti je krása, budou pro vás ideální variantou klasické LED pásky v základním provedení. Ty se vyrábí zpravidla v bílých barvách světla a slouží tak jako nejjednodušší možnost, jak elegantně osvítit například vitríny ve vašem obývacím pokoji, či jako podsvícení kuchyňské linky nebo barového pultu.

Základní druhy LED pásků pak většinou fungují na klasické 230V zásuvce, do které připojíte přípojku vedoucí z pásky a můžete svítit. Některé dražší modely pak obsahují navíc i vypínač, takže se nemusíte při zapínání a vypínání pásku neustále ohýbat k zásuvce. U základních modelů se však musíte spokojit pouze s jednou barevnou variantou bez dalších funkcí.

Foto: Freepik

LED pásky s ovladačem

Mnohem zajímavější alternativou LED pásků jsou pak systémy závislé na samostatné řídící jednotce s dálkovým ovládáním. Tyto LED pásky po zapojení do elektrické sítě totiž ovládáte dále jen s pomocí malého, avšak velmi praktického ovladače. Pomocí tohoto ovladače pak můžete řídit spoustu funkcí, kterými mohou tyto LED pásky disponovat.

V katalogu svítidel můžete najít například RGB varianty pásků. Ty jsou schopny na základě impulzu dodaného z dálkového ovladače měnit barvu podsvícení prakticky na libovolné nastavení. Nemusí navíc zůstat pouze u jednoho druhu barvy, v případě delších pásků lze využít i kombinací různých barev v jednotlivých částech pásky či samostatných diodách. Díky RGB LED páskům s ovladačem dosáhnete naprosto unikátních kombinací barev a stylů, a váš interiér bude moct prakticky každou chvíli vypadat úplně jinak.

V nabídce těchto ovládaných LED pásků je pak také možnost stmívací funkce. Ta umožní nejen nastavit aktuální intenzitu podsvícení, avšak přidává možnost dalších efektů, které můžete ovládat. Může se například jednat o oblíbený efekt dýchání, kdy intenzita podsvícení postupně narůstá a následně zeslabuje, takže stmívací LED pásek jako by pulzoval. To oceníte například při navození romantické atmosféry nebo u poslechu klidné, pohodové hudby.

Smart LED pásky

Zvláštní kategorií mezi LED pásky tvoří tzv. smart neboli chytré pásky. Ty fungují prakticky na stejné bázi jako pásky ovládané dálkovým ovladačem. V případě smart LED pásků je pak ovladačem váš mobilní telefon, který prostřednictvím příslušné aplikace řídí jednotlivé funkce podsvícení dle vašeho přání.

Výhodou smart LED pásků pak může být připojení do vaší chytré domácnosti, díky čemuž jejich funkce integrujete do celkového nastavení vašeho domu či bytu. Mobilní aplikace také umožňují další funkce, které u standardního ovladače nenajdete. Samotné ovládání je pak velmi intuitivní a jednoduché. Nastavíte tak celou řadu časovačů, které mohou vaše LED pásky spínat či vypínat tak, jak se vám zrovna zamane.

katalogu svítidel mojesvetla.cz najdete celou řadu variant LED pásků, mezi nimiž si jistě najdete vhodný doplněk k podkreslení osvícení vaší domácnosti. Navštivte tedy e-shop již nyní a vyberte si LED pásek s co nejvhodnějšími parametry pro váš dům či byt.

Foto: Shutterstock, Freepik

Tagy:
2 Komentářů
  1. Jana Filipčíková 1 měsícem ago

    Mám v ložnici i u dětí v pokojíčku a za mě určitě super

  2. Ty LED pásky jsou fakt parádní věc. My nedávno trochu předělávali náš obývák a taky jsme si je tu nalepili. Máme tu ale jen ty bílé, ne ty barevné. Zase jsem nechtěla, aby z toho byl cirkus. 🙂 Vypadá to ale moc dobře. Sehnali jsme je v Okayi za velice dobrou cenu. Mimo jiné i díky slevovému kupónu z https://slevovykupon.net/ 🙂

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account