Pokud jste svobodná a je vám více než 40 let, je pravděpodobné, že vám vaše nejlepší kamarádka, vaši rodiče, vaši sourozenci a možná i cizinec v řadě u poklady nabízejí své nevyžádané rady ohledně seznamování. I když teta Milada možná má nějaké moudro, raději to nechte na profesionálech. Oslovili jsme pár seznamovacích koučů a expertů na vztahy, kteří nám poskytli nejlepší tipy pro randění ve středním věku. Čtěte dál, ale nezapomínejte: být sám je tady moc fajn!

Jak najít lásku po čtyřicítce?

Až budete trpělivá, buďte ještě trpělivější

Až už jste právě opustila špatné manželství nebo jste ve světě seznamování po desetiletí, dává smysl mít pocit, že je teď řada na vás, abyste našla lásku. Pokud jde o randění, svobodní starší 40 let mají často s nadsázkou řečeno mentalitu nakupujících v online obchodech. Chtějí otevřít filtr, zaškrtnout několik políček a do 48 hodin by jim měl být doručen perfektní partner. Ale všichni víme, že tak to úplně nefunguje. Je důležité být trpělivá a zůstat pozitivní. Myslete na svou frustraci jako na vánici – neudělá nic jiného, než že zdrží doručení. 

Pamatujte, že jste přesně ve správném věku, abyste našli pravou lásku

Když přemýšlíte, jestli vaše linie úsměvu zabraňují panu Božskému v pohybu doprava, je snadné zapomenout, že kdybyste byla o deset let mladší, nebyla byste tím, kým právě jste. Odborníci na vztahy k tomu říkají, že milostné vztahy ve vyšším věku mohou být ještě hlubší. Když si nejste jistá, kde nebo kdo jste ve svém životě, ale jste si jistá svými hodnotami a osobností, je pravděpodobnější, že najdete někoho, kdo to bude mít stejně.

Zkoušejte stále nové věci

Buďte single, kterého sama chcete potkat. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je neustále objevovat nové koníčky a zájmy. Tímto způsobem budete mít na rande inspirativní věci, o kterých můžete diskutovat, ať už jsou to cestovní plány, nejnovější restaurace nebo dokonce nová místa a aktivity ve vašem městě. Když jste nejlepší verzí sama sebe, může to být magnetické i pro vaše okolí.

Foto: Shutterstock

Nezaměřujte se jen na to, co si myslíte, že chcete

Dáte na první dojem a hned u vchodu přesně víte, jestli je vaše rande odsouzeno k záhubě nebo úspěchu? Podvědomě se tím okrádáte o možnost překvapení. Seznamovací experti říkají, že jde o nejběžnější chybu v randění ve středním věku. Randit ve 40 letech obvykle znamená, že víme, co chceme, a cítíme se tlačeni to najít rychle. Ale rychlé zavržení všech možností vám jen prodlužuje váš single status. Podle odborníků je totiž velice tenká hranice mezi „jít si za svým“ a odsuzováním. Co třeba výmluvy typu: Nelíbilo se mi, jak voní jeho byt! Než proto příště řeknete „myslím, že tohle nemá cenu“, zeptejte se sami sebe, zda má daná osoba další vlastnosti, které by stály za objevování. 

Myslete pozitivně

Po několika desetiletích zkušeností se seznamováním se může snadno předpokládat, že více než pozitivní energii cítíte zklamání. Ale tento cynismus jde jen proti vám. Zkuste nahradit vaše pochybnosti optimismem. Co pro tentokrát vyměnit myšlení z „randění je děsivé a obtížné“ na „randění je zábavné a snadné“? Nikdo neříká, že to bude snadné, ale na konci vaší změny myšlení je skvěle strávený čas.

Vyhněte se randění s někým, kdo vám připomíná bývalého

Může být velice lákavé jíž ven s člověkem, který vám připomíná někoho, s kým už jste měli vztah. A i když je třeba vědět něco víc o vaší nové známosti, pokud láska nefungovala tehdy, proč by fungovala nyní? Abyste předešla opakování historie, najděte způsoby, jak se „vyléčit“. Může to znamenat jít k terapeutovi, začít si vést deník a nebo se prostě hlouběji zamyslet, nad tím, proč vás přitahuje stále stejný typ mužů. 

Vytvořte si pravdivý online profil

Žijeme v moderní době a seznamovací aplikace nabízejí řadu možností a příležitostí poznat nové lidi. Dejte jim šanci! Ale pozor! Abyste přitáhli takový typ člověka, se kterým chcete být, je nejdůležitější zůstat upřímná. K sobě i k okolnímu světu. Nemá smysl upravovat si svůj věk, výšku ani cokoliv jiného. Přece svůj nový vztah nechcete začít nepoctivostí? Místo toho obrazně řečeno přiznejte barvu. Máte ráda fantasy romány? Mluvte o nich! Ráda tančíte, lyžujete nebo chodíte na procházky se svým psem? Zmiňte se o tom na vašem profilu. Jste jedinečná a úžasná přesně taková, jaká jste! 

Foto: Shutterstock

Neváhejte udělat první krok

Jednou ze svobod vyššího věku je vědět, co chcete, a umět o to požádat. Takže, pokud si myslíte, že byste o někoho mohli mít zájem, neměli byste váhat být první, kdo zahájí konverzaci, vyzve k pozvání ven – nebo dokonce k polibku. Štěstí přeje odvážným! Navíc ve chvíli, kdy je většině lidí přes 40 let, zvládnete stejně přijetí a odmítnutí. Sebevědomí, jež přichází s věkem, je alfou a omegou vašeho úspěchu! 

Žijte přítomností

Souhlasíme, sázky mohou být vyšší, když randíte ve 40 letech. Každá strana má více životních zkušeností a často více dětí. Z prostého prvního rande se tak může stát „epické spojení obřích rozměrů“. Ale místo toho, abyste přeskakovali a přemýšleli, jak spolu vaše děti budou vycházet, soustřeďte se na seznamování krok po kroku. Žijte přítomným okamžikem a využije tuto sílu ve svůj prospěch. Teď je před vámi druhé, třetí nebo čtvrté rande… Čas zamyslet se nad výběrem restaurace nebo prvním výletem. Na děti bude ještě času dost! 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Sara Stilman Berger, Wikipedia Commons, Online Dating Association

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
5 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 2 roky ago

  já jsem našla lásku skoro v 50. a jsem spokojená 🙂 ♥

 2. Přeji všem, kteří hledají svojí lásku, aby našli. Ono to není snadné v mládí, natož pak v pokročilejším věku.

 3. Hanka Vránová 2 roky ago

  Myslím si, že pro spoustu žen velice užitečné rady. 🙂 Mě se toto teda momentálně netýká, ale i tak si ráda takový článek přečtu. Je ovšem pravda, že s manželem teď máme také takové trochu těžší období. Týká se to hlavně našeho sexuálního života, který už prostě není takový jako dřív. Problém je hlavně na manželově straně. Vypadá to ale, že jsme konečně našli řešení. Je jím viagra, kterou si manžel objednal z https://www.kamagralove.net

 4. Romana Mlynářová 2 roky ago

  To zní skvěle

 5. Maruška Trnková 2 roky ago

  Posílám kamarádce odkaz na tento článek, děkuji.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account