Stále více lidí si uvědomuje, že svět, ve kterém žijeme, můžeme ovlivnit svým každodenním chováním. A tak většina z nás třídí odpad, snaží se neplýtvat vodou nebo se vyhýbá plastovým obalům a brčkům. Na popularitě získává také ekokosmetika. A poslední dobou se stále více mluví i o čisticích prostředcích, jež jsou šetrné k přírodě. Opravdu se ale vyplatí je používat?
Možná také patříte k lidem, kteří mají pocit, že pokud by špinavé nádobí nebo podlahu v domě nevydrhli pořádnou chemií, nejspíš by nedosáhli takové čistoty. A tak se šetrné drogerii raději rovnou vyhýbají. Jenže to je škoda! K přírodě ohleduplné čisticí prostředky jsou stejně účinné jako ty klasické. A co víc – mají i další výhody, kvůli kterým se vyplatí je kupovat a používat!
Nejde jen o přírodu, ale i o vás
Předně je třeba říci, že používáním šetrných čisticích prostředků nechráníte jen životní prostředí, ale také sami sebe. Jsou-li totiž látky používané v takových prostředcích ohleduplné k přírodě, platí to i pro lidský organismus. Ostatně i proto používá pro úklid tyto výrobky tolik rodin s malými dětmi – máte-li doma batole, které leze po zemi a svět objevuje i tím, že ho „ochutnává“, jistě nebudete chtít, aby olizovalo nikterak prospěšné chemikálie.
A když už jsme nakousli přírodu – čisticí prostředky, které jsou k ní ohleduplné jsou velmi dobře biologicky odbouratelné, neznečišťují vodu. Většina z nich nese označení „vegan“, což značí, že při jejich výrobě nebyly požity žádné suroviny živočišného původu. Samozřejmostí pak je, že žádné z těchto čisticích prostředků nebyly testovány na zvířatech, což ocení nejen milovníci čtyřnohých mazlíčků.
Poslední dobou také roste trend podpory tradičních českých výrobců. A tak není divu, že se lidé začínají v obchodech poohlížet po kvalitních čisticích prostředcích šetrných k životnímu prostředí od tuzemských značek. Jednou z nich je i Real Green Clean – zelená řada čisticích prostředků kombinuje vysokou čisticí sílu a zároveň šetrnost k přírodě i k čištěným povrchům. Všechny suroviny včetně parfémů a konzervačních látek jsou pečlivě vybrány tak, aby nezatěžovaly životní prostředí. Výrobky jsou lehce biologicky odbouratelné. Ideální pro domácnost s vlastními čističkami odpadních vod. V nabídce této značky najdete jak prací prostředky, tak i výrobky určené k úklidu domácnosti či nádobí.
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account