Pravděpodobně vás nepřekvapí, že ta největší města obvykle najdeme na východě od nás. Která 6 měst vyhrává? Kolik v nich žije lidí? A co zde můžeme vidět a zažít? To vše zjistíte v článku.

Je podle vás Praha opravdu hodně obydlená? Přijde vám, že se tam pokaždé s někým přetlačujete? V tom případě vás asi překvapíme, protože některá města mají tolik obyvatel, že to do budoucna chtějí změnit a razantně snížit. Na druhou stranu je to opravdu zajímavý zážitek. Pojďme se společně podívat, kde to opravdu žije.

1. Největší město na světě je Tokio

Hlavní město Japonska najdeme na ostrově Honshu. Bydlí v něm neuvěřitelných 38 milionů obyvatel. Tokio připomíná New York – celé dny a noci září barvami a nikdy nespí. Při první návštěvě nevynechte Tokio Skytree Tower, japonské chrámy a největší rybí trh na světě Tsukji. Mezi velkou zajímavost patří kapslové hotely. Jsou to miniaturní kóje, kam se vejde matrace a na výšku měří 50 cm. Za toto ubytování hodně ušetříte, naštěstí jsou vybaveny televizí, budíkem nebo klimatizací. Kdo by řekl, že největší město na světě nabízí to nejmenší ubytování?

2. Kosmopolitní město Dillí

Do seznamu 10 největších měst se dostala Indie se svým Dillí. Celá metropole má více jak 32 milionů obyvatel. Dillí, narozdíl od Šanghaje, nabízí přes 170 památek, od hrobek, přes chrámy, pevnosti až po mešity. Na seznam UNESCO se zapsala 3 místa – Humájúnova hrobka, Červená pevnost a Kutub Minar (nejvyšší indický minaret, což je součást mešity). 

Tip: Zajímá vás, jaká další města patří mezi ty nejobydlenější? Podívejte se na statistiku.

3. Čína nabízí moderní Šanghaj

Druhé největší město se přirozeně nachází v zemi s největším počtem obyvatel – Číně. Šanghaj obývá skoro 28 milionů lidí. Mezi nejnavštěvovanější místo patří tzv. Bund – nábřeží lemují banky. Milovníci památek se tu příliš nevyřádí, je to město plné mrakodrapů a moderních budov. Poblíž Šanghaje se nachází okruh Formule 1.

4. Brazilská chlouba – São Paulo

Na jihovýchodě Brazílie s počtem kolem 22 milionů obyvatel najdeme São Paulo. Nachází se tu jedna z největších alejí na světě – Avenida Paulista. Hlavní finanční centrum města skrývá vynikající místní restaurace, památky a noční podniky. Zájemci o umění musí navštívit Museu de arte São Paulo – k prohlédnutí je obrovská sbírka uměleckých děl od světových malířů – Renoir, Rembrandt, Rubens a mnoho dalších.

5. Podívejme se na západní polokouli – Ciudad de México

V hlavním města Mexika, Mexico city, žije necelých 22 milionů obyvatel. Traduje se, že ho v roce 1325 vybudovali Aztékové. Díky celoročně pěknému počasí a památkám sem přijíždí mnoho turistů. Stovky památek a chrámů patří mezi ty nejkrásnějších na světě. Na seznamu UNESCO najdete historické centrum – Centro Historico, které stojí na aztéckém sídlišti. Místní budovy pochází z koloniální éry.

Foto: Unsplash

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account